bardianiDrużyna Bardiani Valvole – CSF Inox w nowym sezonie także będzie występowała z licencją Pro Continental. Jej celem będą przede wszystkim włoskie wyścigi i walka o dziką kartę na Giro d’Italia.

Składająca się z samych włoskich kolarzy ekipa potwierdziła “team roster” na kolejny sezon. Największą stratą jest odejście Sachy Modolo do Lampre – Merida. Pozyskano czterech nowych zawodników: Paolo Colonna, Andrea Manfredi, Andrea Piechele, Nicola Ruffoni. Największym tegorocznym sukcesem było zwycięstwo Enrico Battaglina na jednym z etapów Giro d’Italia. “Zielona drużyna” nadal będzie korzystała z rowerów marki Cipollini. Pierwszy obóz treningowy zaplanowano od 18 do 21 grudnia niedaleko Rzymu.

“Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia nowego sezonu i mam nadzieję, że będzie tak samo udany, jak ostatni. Jesteśmy włoskim zespołem i wyścigi na naszej ziemi będą dla nas priorytetem. Chciałbym, abyśmy mieli szansę pokazania się na Giro d’Italia. W dalszym ciągu kontynuujemy nasz projekt, który zakłada szkolenie młodych, włoskich kolarzy. W sezonie 2014 będziemy pracować z 17. zawodnikami i liczę na kolejny progres kilku z nich.” mówi manager zespołu, Bruno Reverberi.

Skład Bardiani Valvole – CSF Inox na sezon 2014:

BARBIN, Enrico

BATTAGLIN, Enrico

BOEM, Nicola

BONGIORNO, Francesco Manuel

CANOLA, Marco

COLBRELLI, Sonny

COLEDAN, Marco

COLONNA, Paolo

DE IESO, Donato

FORTIN, Filippo

LOCATELLI, Stefano

MANFREDI, Andrea

PAGANI, Angelo

PIECHELE, Andrea

PIRAZZI, Stefano

RUFFONI, Nicola

ZARDINI, Edoardo

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga