Rui CostaRui Costa od nowego sezonu reprezentował będzie barwy Lampre-Merida. Aktualny mistrz świata dopina właśnie szczegóły swojego kalendarza startowego. Punktem kulminacyjnym ma być Tour de France.

Portugalczyk po raz pierwszy w życiu będzie walczył o klasyfikację generalną Wielkiej Pętli. Na przestrzeni całego sezonu, zamierza także walczyć o czołowe lokaty w Paryż-Nicea, ardeńskich klasykach i Mistrzostwach Świata.

Costa na pewno nie rozpocznie sezonu wcześnie. Kolarz, który do końca roku związany jest z Movistarem po raz pierwszy przypnie numer startowy do koszulki Lampre-Merida podczas Mallorca Challenge, gdzie wystąpią także zawodnicy Active Jet Team.

Następnie formę budował będzie podczas swojego rodzimego wyścigu – Volta ao Algarve, a w marcu czeka go pierwszy, poważny test podczas Paryż-Nicea. Nie wiadomo jeszcze, czy pomiędzy francuską etapówką a kwietniowymi klasykami zaliczy jakiś start. Po Ardenach, Costa skupi się na przygotowaniach do Tour de France. Głównym sprawdzianem jego możliwości przed Grand Boucle będzie Tour de Suisse, które wygrywał w ostatnich dwóch edycjach.

Cele na drugą część sezonu to klasyki w Kanadzie oraz Mistrzostwa Świata. Nie wiadomo jeszcze jednak, poprzez jakie imprezy Portugalczyk, będzie się do nich przygotowywał.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej