Theo BosTo już powoli staję się nudne… Theo Bos (Belkin Pro Cycling) po raz czwarty wygrał etap Tour of Hainan i po raz trzeci pokonał lidera wyścigu i klubowego kolegę – Moreno Hoflanda! Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) był siódmy.

187 kilometrów z Wanning do miejscowości Sanya było znów przyjaznym terenem dla sprinterów.  Theo Bos wygrał tym samym czwarty z pięciu etapów chińskiej etapówki. Na drugiej pozycji finiszował Moreno Hofland, a trzeci był Boris Shpilevski (RTS Racing Team). Matysiak znów znalazł się w pierwszej dziesiątce. Tym razem był siódmy.

Wyniki:

1 BOS Theo Belkin Pro Cycling Team 4:17:15
2 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,
3 SHPILEVSKY Boris RTS Racing Team ,,
4 METLUSHENKO Yuri Ukraine ,,
5 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,
6 AVERIN Maksym Atlas Personal – Jakroo ,,
7 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice ,,
8 KONONENKO Mykhaylo Ukraine ,,
9 JULES Justin La Pomme Marseille ,,
10 SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,
11 RUDOLPH Malcolm Drapac Cycling Team ,,
12 VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team ,,
13 KURTH Michael Team Quantec – Indeland ,,
14 PEETERS Kevin Crelan-Euphony ,,
15 PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,
16 SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team ,,
17 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
18 BRAMBILLA Giorgio Atlas Personal – Jakroo ,,
19 JIANG Zhi Hui Max Success Sports ,,
20 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,
21 WERST Raymond Team Quantec – Indeland ,,
22 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
23 RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos Burgos BH – Castilla y Leon ,,
24 SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin ,,
25 WALKER William Drapac Cycling Team ,,
26 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,
27 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team ,,
28 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,
29 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,
30 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk ,,
31 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,
32 LIU Yilin Hengxiang Cycling Team ,,
33 HERNANDEZ Dario Burgos BH – Castilla y Leon ,,
34 LIU Jianpeng Hengxiang Cycling Team ,,
35 ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
36 KO Siu Wai Hong Kong China ,,
37 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,
38 HALMURATOV Muradjan RTS Racing Team ,,
39 JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team ,,
40 ZHAO Kang China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
41 LEUNG Chun Wing Hong Kong China ,,
42 WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
43 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,
44 DEL PINO CORROCHANO Jesus Burgos BH – Castilla y Leon ,,
45 CHAN Yat Wai Hong Kong China ,,
46 BUTS Vitaliy Ukraine ,,
47 BUTTŇ Federico Burgos BH – Castilla y Leon ,,
48 SAINT MARTIN Clément La Pomme Marseille ,,
49 ZAGORODNY Volodymyr Ukraine ,,
50 HUCKER Robbie Drapac Cycling Team ,,
51 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,
52 KEI CHANG Wei RTS Racing Team ,,
53 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,
54 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,
55 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team ,,
56 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,
57 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,
58 PALMER Thomas Drapac Cycling Team ,,
59 WU Nan Max Success Sports ,,
60 VASYLYUK Andriy Ukraine ,,
61 STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,
62 GRECHYN Serhiy Ukraine ,,
63 GOESINNEN Floris Drapac Cycling Team ,,
64 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,
65 RETSCHKE Robert Team Quantec – Indeland ,,
66 YANG Jin China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
67 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille ,,
68 LAGKUTI Sergiy Ukraine ,,
69 DESTRIBOIS Alex RTS Racing Team ,,
70 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,
71 XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,
72 RANACHER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
73 HELLMANN Julian Team Quantec – Indeland ,,
74 CHEUNG King Wai Hong Kong China ,,
75 QIN Chen Lu Max Success Sports ,,
76 WU Peilun China ,,
77 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,
78 XING Fu Hengxiang Cycling Team ,,
79 WANG Bo Hengxiang Cycling Team ,,
80 LI Fuyu Hengxiang Cycling Team ,,
81 ALITIS Uldis Rietumu – Delfin ,,
82 DONG Xiaoyong China ,,
83 DUENAS NEVADO Moises Burgos BH – Castilla y Leon ,,
84 CHAN Hing Chun Hong Kong China ,,
85 KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,
86 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,
87 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,
88 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
89 BELDA GARCIA David Burgos BH – Castilla y Leon ,,
90 GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,
91 LIU Biao Champion System Pro Cycling Team ,,
92 BAI Lijun Max Success Sports ,,
93 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team ,,
94 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,
95 MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk ,,
96 LOOZEN Luc Team Quantec – Indeland ,,
97 GONçALVES José La Pomme Marseille ,,
98 MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,
99 ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project ,,
100 POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,
101 CRAVEN Dan Synergy Baku Cycling Project ,,
102 HO Burr Hong Kong China ,,
103 GU Ying Chuan Max Success Sports ,,
104 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,
105 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
106 WU Shengjun China ,,
107 LAPTHORNE Darren Drapac Cycling Team ,,
108 CHEN Siyuan China 3:44
109 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony 7:25
110 QIAO Feng China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
111 WU Lok Chun Hong Kong China ,,
112 BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,
113 ZHANG Jinde China ,,
114 LIU Jie China ,,
115 BENOIT Andre Team Quantec – Indeland ,,
116 MONREAL Florian Team Quantec – Indeland ,,
117 PERRY Aaron Team Novo Nordisk ,,
118 MANAN Anuar Synergy Baku Cycling Project ,,
119 NI Yi Hui Max Success Sports ,,
120 SHI Hao Hengxiang Cycling Team 11:31
121 PRIA Lars Rietumu – Delfin ,,
122 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
123 XUE Chao Hua Max Success Sports 12:57
124 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin ,,
DNF CAO Bo China Hainan Yindongli Cycling Team

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 10 17:57:50
2 (2) AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 0:43
3 (9) BOS Theo Belkin Pro Cycling Team 0:48
4 (3) LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 0:52
5 (5) SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team 0:55
6 (4) PEETERS Kevin Crelan-Euphony ,,
7 (6) WALKER William Drapac Cycling Team 0:57
8 (8) WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk ,,
9 (7) VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,
10 (10) GONçALVES José La Pomme Marseille 1:00
11 (11) HERNANDEZ Dario Burgos BH – Castilla y Leon ,,
12 (12) HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,
13 (13) KONONENKO Mykhaylo Ukraine ,,
14 (14) ZAGORODNY Volodymyr Ukraine 1:04
15 (15) MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,
16 (16) LAPTHORNE Darren Drapac Cycling Team ,,
17 (17) BUTS Vitaliy Ukraine 1:20
18 (18) VASYLYUK Andriy Ukraine 1:21
19 (19) ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project 1:22
20 (20) LIU Yilin Hengxiang Cycling Team ,,
21 (93) GOESINNEN Floris Drapac Cycling Team 1:23
22 (21) MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 1:24
23 (22) METLUSHENKO Yuri Ukraine ,,
24 (40) SHPILEVSKY Boris RTS Racing Team ,,
25 (25) BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 1:26
26 (26) CHEUNG King Wai Hong Kong China ,,
27 (27) JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project 1:27
28 (28) JULES Justin La Pomme Marseille 1:28
29 (29) KURTH Michael Team Quantec – Indeland ,,
30 (30) LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
31 (32) AVERIN Maksym Atlas Personal – Jakroo ,,
32 (31) JIANG Zhi Hui Max Success Sports ,,
33 (33) SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,
34 (35) MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice ,,
35 (36) SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,
36 (39) WERST Raymond Team Quantec – Indeland ,,
37 (34) DONG Xiaoyong China ,,
38 (37) BUTTŇ Federico Burgos BH – Castilla y Leon ,,
39 (41) ZHAO Kang China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
40 (45) PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,
41 (43) KO Siu Wai Hong Kong China ,,
42 (42) CHAN Yat Wai Hong Kong China ,,
43 (46) LEUNG Chun Wing Hong Kong China ,,
44 (38) GU Ying Chuan Max Success Sports ,,
45 (55) PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,
46 (54) ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
47 (47) KEI CHANG Wei RTS Racing Team ,,
48 (61) RUDOLPH Malcolm Drapac Cycling Team ,,
49 (59) EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
50 (50) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,
51 (52) STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,
52 (64) BRAMBILLA Giorgio Atlas Personal – Jakroo ,,
53 (56) HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,
54 (51) ALITIS Uldis Rietumu – Delfin ,,
55 (60) OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,
56 (73) RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos Burgos BH – Castilla y Leon ,,
57 (58) QIN Chen Lu Max Success Sports ,,
58 (68) WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
59 (53) KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
60 (62) HELLMANN Julian Team Quantec – Indeland ,,
61 (81) VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team ,,
62 (74) JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team ,,
63 (63) HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,
64 (80) DEL PINO CORROCHANO Jesus Burgos BH – Castilla y Leon ,,
65 (70) LI Fuyu Hengxiang Cycling Team ,,
66 (76) DESTRIBOIS Alex RTS Racing Team ,,
67 (72) RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,
68 (71) GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
69 (69) GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,
70 (65) CRAVEN Dan Synergy Baku Cycling Project ,,
71 (79) GRECHYN Serhiy Ukraine ,,
72 (66) CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,
73 (67) HO Burr Hong Kong China ,,
74 (78) WU Peilun China ,,
75 (90) HALMURATOV Muradjan RTS Racing Team ,,
76 (88) SAINT MARTIN Clément La Pomme Marseille ,,
77 (85) SYS Klaas Crelan-Euphony ,,
78 (75) WU Shengjun China ,,
79 (91) LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,
80 (86) RETSCHKE Robert Team Quantec – Indeland ,,
81 (82) TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,
82 (87) LAGKUTI Sergiy Ukraine ,,
83 (84) CHAN Hing Chun Hong Kong China ,,
84 (92) MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,
85 (94) KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,
86 (97) DUENAS NEVADO Moises Burgos BH – Castilla y Leon ,,
87 (95) TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,
88 (103) MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,
89 (96) POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,
90 (99) XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,
91 (101) BELDA GARCIA David Burgos BH – Castilla y Leon ,,
92 (100) LOOZEN Luc Team Quantec – Indeland ,,
93 (102) LIU Biao Champion System Pro Cycling Team ,,
94 (106) RANACHER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:41
95 (104) HUCKER Robbie Drapac Cycling Team ,,
96 (105) YANG Jin China Hainan Yindongli Cycling Team 1:43
97 (107) PALMER Thomas Drapac Cycling Team 1:48
98 (108) LIU Jianpeng Hengxiang Cycling Team 1:59
99 (112) SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin 2:22
100 (111) WU Nan Max Success Sports ,,
101 (113) XING Fu Hengxiang Cycling Team ,,
102 (116) WANG Bo Hengxiang Cycling Team ,,
103 (117) MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk 2:35
104 (118) OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team 2:49
105 (121) GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 4:38
106 (119) CHEN Siyuan China 7:05
107 (23) BENOIT Andre Team Quantec – Indeland 8:49
108 (24) MANAN Anuar Synergy Baku Cycling Project 8:50
109 (44) MONREAL Florian Team Quantec – Indeland 8:53
110 (49) BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,
111 (57) PERRY Aaron Team Novo Nordisk ,,
112 (77) ZHANG Jinde China ,,
113 (83) BREYNE Jonathan Crelan-Euphony ,,
114 (89) WU Lok Chun Hong Kong China ,,
115 (110) QIAO Feng China Hainan Yindongli Cycling Team 9:39
116 (114) LIU Jie China 9:47
117 (115) NI Yi Hui Max Success Sports ,,
118 (98) MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 12:59
119 (109) PRIA Lars Rietumu – Delfin 13:31
120 (48) XUE Chao Hua Max Success Sports 14:25
121 (122) ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille 14:48
122 (120) SHI Hao Hengxiang Cycling Team 15:07
123 (125) BAI Lijun Max Success Sports 16:44
124 (123) VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 18:35

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej