To już powoli staję się nudne… Theo Bos (Belkin Pro Cycling) po raz czwarty wygrał etap Tour of Hainan i po raz trzeci pokonał lidera wyścigu i klubowego kolegę – Moreno Hoflanda! Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) był siódmy.
187 kilometrów z Wanning do miejscowości Sanya było znów przyjaznym terenem dla sprinterów. Theo Bos wygrał tym samym czwarty z pięciu etapów chińskiej etapówki. Na drugiej pozycji finiszował Moreno Hofland, a trzeci był Boris Shpilevski (RTS Racing Team). Matysiak znów znalazł się w pierwszej dziesiątce. Tym razem był siódmy.
Wyniki:
1 | BOS Theo | Belkin Pro Cycling Team | 4:17:15 | ||
2 | HOFLAND Moreno | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
3 | SHPILEVSKY Boris | RTS Racing Team | ,, | ||
4 | METLUSHENKO Yuri | Ukraine | ,, | ||
5 | MARTINEZ Yannick | La Pomme Marseille | ,, | ||
6 | AVERIN Maksym | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
7 | MATYSIAK Bartlomiej | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
8 | KONONENKO Mykhaylo | Ukraine | ,, | ||
9 | JULES Justin | La Pomme Marseille | ,, | ||
10 | SMIRNOVS Andris | Rietumu – Delfin | ,, | ||
11 | RUDOLPH Malcolm | Drapac Cycling Team | ,, | ||
12 | VAN WINDEN Dennis | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
13 | KURTH Michael | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
14 | PEETERS Kevin | Crelan-Euphony | ,, | ||
15 | PREMONT Christophe | Crelan-Euphony | ,, | ||
16 | SCHNAIDT Fabian | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
17 | LECHNER Petr | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
18 | BRAMBILLA Giorgio | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
19 | JIANG Zhi Hui | Max Success Sports | ,, | ||
20 | SCHWEIZER Christoph | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
21 | WERST Raymond | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
22 | EDMüLLER Benjamin | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
23 | RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
24 | SOROKIN Dimitriy | Rietumu – Delfin | ,, | ||
25 | WALKER William | Drapac Cycling Team | ,, | ||
26 | PRUUS Peeter | Rietumu – Delfin | ,, | ||
27 | BOOM Lars | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
28 | MEJIAS LEAL Javier | Team Novo Nordisk | ,, | ||
29 | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
30 | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | ,, | ||
31 | AMORISON Frédéric | Crelan-Euphony | ,, | ||
32 | LIU Yilin | Hengxiang Cycling Team | ,, | ||
33 | HERNANDEZ Dario | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
34 | LIU Jianpeng | Hengxiang Cycling Team | ,, | ||
35 | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
36 | KO Siu Wai | Hong Kong China | ,, | ||
37 | HONKISZ Adrian | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
38 | HALMURATOV Muradjan | RTS Racing Team | ,, | ||
39 | JIAO Pengda | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
40 | ZHAO Kang | China Hainan Yindongli Cycling Team | ,, | ||
41 | LEUNG Chun Wing | Hong Kong China | ,, | ||
42 | WINTER Nicolas | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
43 | VAN EMDEN Jos | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
44 | DEL PINO CORROCHANO Jesus | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
45 | CHAN Yat Wai | Hong Kong China | ,, | ||
46 | BUTS Vitaliy | Ukraine | ,, | ||
47 | BUTTŇ Federico | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
48 | SAINT MARTIN Clément | La Pomme Marseille | ,, | ||
49 | ZAGORODNY Volodymyr | Ukraine | ,, | ||
50 | HUCKER Robbie | Drapac Cycling Team | ,, | ||
51 | OWSIAN Lukasz | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
52 | KEI CHANG Wei | RTS Racing Team | ,, | ||
53 | LAVIEU Antoine | La Pomme Marseille | ,, | ||
54 | BUTLER Chris | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
55 | LEEZER Tom | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
56 | HONIG Reinier | Crelan-Euphony | ,, | ||
57 | SYS Klaas | Crelan-Euphony | ,, | ||
58 | PALMER Thomas | Drapac Cycling Team | ,, | ||
59 | WU Nan | Max Success Sports | ,, | ||
60 | VASYLYUK Andriy | Ukraine | ,, | ||
61 | STEPNIAK Grzegorz | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
62 | GRECHYN Serhiy | Ukraine | ,, | ||
63 | GOESINNEN Floris | Drapac Cycling Team | ,, | ||
64 | OJAVEE Mart | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
65 | RETSCHKE Robert | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
66 | YANG Jin | China Hainan Yindongli Cycling Team | ,, | ||
67 | ROSTOLLAN Thomas | La Pomme Marseille | ,, | ||
68 | LAGKUTI Sergiy | Ukraine | ,, | ||
69 | DESTRIBOIS Alex | RTS Racing Team | ,, | ||
70 | MIHAYLOV Nikolay | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
71 | XU Gang | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
72 | RANACHER Lukas | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
73 | HELLMANN Julian | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
74 | CHEUNG King Wai | Hong Kong China | ,, | ||
75 | QIN Chen Lu | Max Success Sports | ,, | ||
76 | WU Peilun | China | ,, | ||
77 | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | ,, | ||
78 | XING Fu | Hengxiang Cycling Team | ,, | ||
79 | WANG Bo | Hengxiang Cycling Team | ,, | ||
80 | LI Fuyu | Hengxiang Cycling Team | ,, | ||
81 | ALITIS Uldis | Rietumu – Delfin | ,, | ||
82 | DONG Xiaoyong | China | ,, | ||
83 | DUENAS NEVADO Moises | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
84 | CHAN Hing Chun | Hong Kong China | ,, | ||
85 | KLIMIANKOU Kanstantsin | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
86 | RUTKIEWICZ Marek | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
87 | TACIAK Mateusz | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
88 | GOGL Michael | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
89 | BELDA GARCIA David | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
90 | GAZVODA Gregor | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
91 | LIU Biao | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
92 | BAI Lijun | Max Success Sports | ,, | ||
93 | GOOS Marc | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
94 | TARRIDE Grégoire | La Pomme Marseille | ,, | ||
95 | MORRIS Justin Stuart | Team Novo Nordisk | ,, | ||
96 | LOOZEN Luc | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
97 | GONçALVES José | La Pomme Marseille | ,, | ||
98 | MCCONVEY Connor | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
99 | ROGERS Rico Dene Thomas | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
100 | POLIVODA Oleksandr | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
101 | CRAVEN Dan | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
102 | HO Burr | Hong Kong China | ,, | ||
103 | GU Ying Chuan | Max Success Sports | ,, | ||
104 | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | ,, | ||
105 | KENDLER Benedikt | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
106 | WU Shengjun | China | ,, | ||
107 | LAPTHORNE Darren | Drapac Cycling Team | ,, | ||
108 | CHEN Siyuan | China | 3:44 | ||
109 | BREYNE Jonathan | Crelan-Euphony | 7:25 | ||
110 | QIAO Feng | China Hainan Yindongli Cycling Team | ,, | ||
111 | WU Lok Chun | Hong Kong China | ,, | ||
112 | BECIS Armands | Rietumu – Delfin | ,, | ||
113 | ZHANG Jinde | China | ,, | ||
114 | LIU Jie | China | ,, | ||
115 | BENOIT Andre | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
116 | MONREAL Florian | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
117 | PERRY Aaron | Team Novo Nordisk | ,, | ||
118 | MANAN Anuar | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
119 | NI Yi Hui | Max Success Sports | ,, | ||
120 | SHI Hao | Hengxiang Cycling Team | 11:31 | ||
121 | PRIA Lars | Rietumu – Delfin | ,, | ||
122 | MüLLER Andreas | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
123 | XUE Chao Hua | Max Success Sports | 12:57 | ||
124 | VOSEKALNS Andris | Rietumu – Delfin | ,, | ||
DNF | CAO Bo | China Hainan Yindongli Cycling Team | – |
Klasyfikacja generalna:
1 | (1) | HOFLAND Moreno | Belkin Pro Cycling Team | 10 | 17:57:50 |
2 | (2) | AMORISON Frédéric | Crelan-Euphony | 0:43 | |
3 | (9) | BOS Theo | Belkin Pro Cycling Team | 0:48 | |
4 | (3) | LEEZER Tom | Belkin Pro Cycling Team | 0:52 | |
5 | (5) | SCHNAIDT Fabian | Champion System Pro Cycling Team | 0:55 | |
6 | (4) | PEETERS Kevin | Crelan-Euphony | ,, | |
7 | (6) | WALKER William | Drapac Cycling Team | 0:57 | |
8 | (8) | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | ,, | |
9 | (7) | VAN EMDEN Jos | Belkin Pro Cycling Team | ,, | |
10 | (10) | GONçALVES José | La Pomme Marseille | 1:00 | |
11 | (11) | HERNANDEZ Dario | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
12 | (12) | HONKISZ Adrian | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
13 | (13) | KONONENKO Mykhaylo | Ukraine | ,, | |
14 | (14) | ZAGORODNY Volodymyr | Ukraine | 1:04 | |
15 | (15) | MCCONVEY Connor | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
16 | (16) | LAPTHORNE Darren | Drapac Cycling Team | ,, | |
17 | (17) | BUTS Vitaliy | Ukraine | 1:20 | |
18 | (18) | VASYLYUK Andriy | Ukraine | 1:21 | |
19 | (19) | ROGERS Rico Dene Thomas | Synergy Baku Cycling Project | 1:22 | |
20 | (20) | LIU Yilin | Hengxiang Cycling Team | ,, | |
21 | (93) | GOESINNEN Floris | Drapac Cycling Team | 1:23 | |
22 | (21) | MARTINEZ Yannick | La Pomme Marseille | 1:24 | |
23 | (22) | METLUSHENKO Yuri | Ukraine | ,, | |
24 | (40) | SHPILEVSKY Boris | RTS Racing Team | ,, | |
25 | (25) | BOOM Lars | Belkin Pro Cycling Team | 1:26 | |
26 | (26) | CHEUNG King Wai | Hong Kong China | ,, | |
27 | (27) | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 1:27 | |
28 | (28) | JULES Justin | La Pomme Marseille | 1:28 | |
29 | (29) | KURTH Michael | Team Quantec – Indeland | ,, | |
30 | (30) | LECHNER Petr | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | |
31 | (32) | AVERIN Maksym | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
32 | (31) | JIANG Zhi Hui | Max Success Sports | ,, | |
33 | (33) | SMIRNOVS Andris | Rietumu – Delfin | ,, | |
34 | (35) | MATYSIAK Bartlomiej | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
35 | (36) | SCHWEIZER Christoph | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
36 | (39) | WERST Raymond | Team Quantec – Indeland | ,, | |
37 | (34) | DONG Xiaoyong | China | ,, | |
38 | (37) | BUTTŇ Federico | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
39 | (41) | ZHAO Kang | China Hainan Yindongli Cycling Team | ,, | |
40 | (45) | PREMONT Christophe | Crelan-Euphony | ,, | |
41 | (43) | KO Siu Wai | Hong Kong China | ,, | |
42 | (42) | CHAN Yat Wai | Hong Kong China | ,, | |
43 | (46) | LEUNG Chun Wing | Hong Kong China | ,, | |
44 | (38) | GU Ying Chuan | Max Success Sports | ,, | |
45 | (55) | PRUUS Peeter | Rietumu – Delfin | ,, | |
46 | (54) | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
47 | (47) | KEI CHANG Wei | RTS Racing Team | ,, | |
48 | (61) | RUDOLPH Malcolm | Drapac Cycling Team | ,, | |
49 | (59) | EDMüLLER Benjamin | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | |
50 | (50) | BUTLER Chris | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
51 | (52) | STEPNIAK Grzegorz | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
52 | (64) | BRAMBILLA Giorgio | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
53 | (56) | HONIG Reinier | Crelan-Euphony | ,, | |
54 | (51) | ALITIS Uldis | Rietumu – Delfin | ,, | |
55 | (60) | OWSIAN Lukasz | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
56 | (73) | RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
57 | (58) | QIN Chen Lu | Max Success Sports | ,, | |
58 | (68) | WINTER Nicolas | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
59 | (53) | KENDLER Benedikt | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | |
60 | (62) | HELLMANN Julian | Team Quantec – Indeland | ,, | |
61 | (81) | VAN WINDEN Dennis | Belkin Pro Cycling Team | ,, | |
62 | (74) | JIAO Pengda | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
63 | (63) | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | ,, | |
64 | (80) | DEL PINO CORROCHANO Jesus | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
65 | (70) | LI Fuyu | Hengxiang Cycling Team | ,, | |
66 | (76) | DESTRIBOIS Alex | RTS Racing Team | ,, | |
67 | (72) | RUTKIEWICZ Marek | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
68 | (71) | GOGL Michael | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | |
69 | (69) | GAZVODA Gregor | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
70 | (65) | CRAVEN Dan | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
71 | (79) | GRECHYN Serhiy | Ukraine | ,, | |
72 | (66) | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | ,, | |
73 | (67) | HO Burr | Hong Kong China | ,, | |
74 | (78) | WU Peilun | China | ,, | |
75 | (90) | HALMURATOV Muradjan | RTS Racing Team | ,, | |
76 | (88) | SAINT MARTIN Clément | La Pomme Marseille | ,, | |
77 | (85) | SYS Klaas | Crelan-Euphony | ,, | |
78 | (75) | WU Shengjun | China | ,, | |
79 | (91) | LAVIEU Antoine | La Pomme Marseille | ,, | |
80 | (86) | RETSCHKE Robert | Team Quantec – Indeland | ,, | |
81 | (82) | TACIAK Mateusz | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
82 | (87) | LAGKUTI Sergiy | Ukraine | ,, | |
83 | (84) | CHAN Hing Chun | Hong Kong China | ,, | |
84 | (92) | MIHAYLOV Nikolay | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
85 | (94) | KLIMIANKOU Kanstantsin | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
86 | (97) | DUENAS NEVADO Moises | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
87 | (95) | TARRIDE Grégoire | La Pomme Marseille | ,, | |
88 | (103) | MEJIAS LEAL Javier | Team Novo Nordisk | ,, | |
89 | (96) | POLIVODA Oleksandr | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
90 | (99) | XU Gang | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
91 | (101) | BELDA GARCIA David | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
92 | (100) | LOOZEN Luc | Team Quantec – Indeland | ,, | |
93 | (102) | LIU Biao | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
94 | (106) | RANACHER Lukas | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | 1:41 | |
95 | (104) | HUCKER Robbie | Drapac Cycling Team | ,, | |
96 | (105) | YANG Jin | China Hainan Yindongli Cycling Team | 1:43 | |
97 | (107) | PALMER Thomas | Drapac Cycling Team | 1:48 | |
98 | (108) | LIU Jianpeng | Hengxiang Cycling Team | 1:59 | |
99 | (112) | SOROKIN Dimitriy | Rietumu – Delfin | 2:22 | |
100 | (111) | WU Nan | Max Success Sports | ,, | |
101 | (113) | XING Fu | Hengxiang Cycling Team | ,, | |
102 | (116) | WANG Bo | Hengxiang Cycling Team | ,, | |
103 | (117) | MORRIS Justin Stuart | Team Novo Nordisk | 2:35 | |
104 | (118) | OJAVEE Mart | Champion System Pro Cycling Team | 2:49 | |
105 | (121) | GOOS Marc | Belkin Pro Cycling Team | 4:38 | |
106 | (119) | CHEN Siyuan | China | 7:05 | |
107 | (23) | BENOIT Andre | Team Quantec – Indeland | 8:49 | |
108 | (24) | MANAN Anuar | Synergy Baku Cycling Project | 8:50 | |
109 | (44) | MONREAL Florian | Team Quantec – Indeland | 8:53 | |
110 | (49) | BECIS Armands | Rietumu – Delfin | ,, | |
111 | (57) | PERRY Aaron | Team Novo Nordisk | ,, | |
112 | (77) | ZHANG Jinde | China | ,, | |
113 | (83) | BREYNE Jonathan | Crelan-Euphony | ,, | |
114 | (89) | WU Lok Chun | Hong Kong China | ,, | |
115 | (110) | QIAO Feng | China Hainan Yindongli Cycling Team | 9:39 | |
116 | (114) | LIU Jie | China | 9:47 | |
117 | (115) | NI Yi Hui | Max Success Sports | ,, | |
118 | (98) | MüLLER Andreas | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | 12:59 | |
119 | (109) | PRIA Lars | Rietumu – Delfin | 13:31 | |
120 | (48) | XUE Chao Hua | Max Success Sports | 14:25 | |
121 | (122) | ROSTOLLAN Thomas | La Pomme Marseille | 14:48 | |
122 | (120) | SHI Hao | Hengxiang Cycling Team | 15:07 | |
123 | (125) | BAI Lijun | Max Success Sports | 16:44 | |
124 | (123) | VOSEKALNS Andris | Rietumu – Delfin | 18:35 |
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej