tuftSvein Tuft zdecydował, że nie wystartuje w indywidualnej jeździe na czas podczas trwających we Florencji mistrzostwach świata. Jako powód Kanadyjczyk podaje fizyczne i psychiczne zmęczenie.

Od Tour de France funkcjonuję na oparach sił. Po wysiłku, jaki włożyłem w drużynową jazdę na czas nie będę gotowy na godzinną, indywidualną walkę z czasem. Teraz wracam do Andorry i będę przygotowywał się do mojego ostatniego wyścigu w tym sezonie – Duo Normand, gdzie pojadę z Lukiem Durbridgem – oznajmił Tuft.

Reprezentacja Kanady nie zastąpi nikim Tufta podczas wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułFlorencja 2013: Ellen van Dijk zdobyła złoto w czasówce kobiet. Eugenia Bujak 16.
Następny artykułFlorencja 2013: Lista startowa wyścigu jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn