Tony Martin79. zawodników, przystąpi jutro od godziny 13:15 do walki o medale Mistrzostw Świata we Florencji w wyścigu jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn. Tytułu z przed roku, bronić będzie Tony Martin.

Trasa:

Na zawodników znów czeka 57,9 kilometrowa z trasa z Montecatini Terme do Florencji. Profil jest płaski jak stół, więc jest idealna dla typowych czasowców.

Cronometro-individuale-uomini-elite

Faworyci:

Nie ma co się oszukiwać w tej kwestii… Walkę o medale powinna stoczyć trójka najlepszych w tym momencie czasowców na świecie. Od dwóch lat niepokonany w tej imprezie jest Tony Martin (Niemcy). Kolarz Omega Pharma – Quick Step wygrał w tym sezonie osiem czasówek, ale ostatnio na Vuelta a Espana przegrał jedną z Fabianem Cancellarą (Szwajcaria), który jest trzykrotnym mistrzem świata w tej specjalności. Kolarz RadioShack-Leopard po dwóch latach nieobecności, znów chciałby stanąć na najwyższym stopniu podium mistrzostw. „Gdzie dwóch się biję, tam trzeci korzysta”, tę starą zasadę mogą przytoczyć przed jutrzejszym dniem fani Bradleya Wigginsa. Mistrz Olimpijski w indywidualnej walce z czasem imponuje w drugiej części sezonu stylem w jakim wygrywa czasówki (Tour de Pologne, Tour of Britain) i z pewnością włączy się w walkę o tęczową koszulkę.

Na liście startowej znajduje się dwóch Polaków – Michał Kwiatkowski oraz Maciej Bodnar. Pierwszy z nich na trasę ruszy o 14:55:30, zaś drugi punktualnie o 14:00.

Pełna lista startowa tutaj

Transmisja telewizyjna:

godzina 13:05 – Jazda indywidualna na czas mężczyzn – POLSAT SPORT / POLSAT SPORT HD – na żywo

Poprzedni artykułMistrzostwa Świata: Svein Tuft nie wystąpi w czasówce