Michał OlejnikMichał Olejnik (USSA Pavilly Barentin) dzięki dobrej postawie na przestrzeni całego sezonu, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Francji DN2!

Kolarz z Bydgoszczy przypieczętował swój sukces, wygrywając w niedzielę finał Pucharu Francji DN2 (druga dywizja we francuskim kolarstwie amatorskim) – Grand Prix d’Automne de La Rochefoucauld. W klasyfikacji generalnej zdobył 321 punktów i pokonał Frédérica Talpin (VC Caladois) oraz Baska Pierre`a Cazaux (GSC Blagnac), który poprzednie dwa sezony spędził w Euskaltel-Euskadi, a w 2010 roku ścigał się dla FDJ.

Tomasz Olejnik w tym zestawieniu zajął 9. miejsce. Drużyna Polaków – USSA Pavilly Barentin wygrała także klasyfikację drużynową i od nowego sezonu ścigać będzie się już w Pucharach Francji DN1.

 Wyniki:

1 Michał OLEJNIK USSA PAVILLY BARENTIN 321 pts
2 Frédéric TALPIN VC CALADOIS 216
3 Pierre CAZAUX GSC BLAGNAC 199
4 Fabien FRAISSIGNES OCCITANE CYCLISME FORMATION 150
5 Yohan CAUQUIL CHARVIEU-CHAVAGNEUX IC 140
6 Camille THOMINET CM AUBERVILLIERS 93-BIGMAT 126
7 Sébastien HOAREAU VC CALADOIS 126
8 Frédéric BRUN BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 124
9 Tomasz OLEJNIK USSA PAVILLY BARENTIN 119
10 Yannis YSSAAD CM AUBERVILLIERS 93-BIGMAT 114
11 Mathieu SIMON CLUB CHAMPAGNE CHARLOTT’ 112
12 Nicolas CHADEFAUX TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 110
13 Maxime MAYENCON VS HYEROIS 103
14 Christopher DE SOUZA USSA PAVILLY BARENTIN 97
15 Alexis GOUGEARD USSA PAVILLY BARENTIN 95
16 Emilien CLERE CLUB CHAMPAGNE CHARLOTT’ 91
17 Philip LAVERY AC BISONTINE 90
18 Blaise SONNERY VC CALADOIS 90
19 Kevin LEBRETON UC CHOLET 49 75
20 Pascal HARNOIS VC PAYS DE LOUDEAC 72
21 William LE CORRE COTES D’ARMOR-MARIE MORIN 71
22 Ronan RACAULT VS CHARTRAIN 70
23 Yoann MICHAUD BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 70
24 Luc TELLLIER VC PAYS DE LOUDEAC 68
25 Sébastien FOURNET-FAYARD TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 66
26 Florent PEREIRA TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 66
27 Henrik KRUGER TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 64
28 Alexandre BILLON CM AUBERVILLIERS 93-BIGMAT 62
29 François LAMIRAUD TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 61
30 Mathieu PERGET US MONTAUBAN 60
31 Lilian CALMEJANE OCCITANE CYCLISME FORMATION 60
32 Julien LOUBET US MONTAUBAN 60
33 Hugo HOFSTETTER AC BISONTINE 59
34 Justin MOTTIER UC CHOLET 49 56
35 Michaël SZKOLNIK US MONTAUBAN 56
36 Adrien GUILLONNET VC TOUCY 55
37 Vincent RAGOT VC PAYS DE LOUDEAC 55
38 Romain BARROSO CLUB CHAMPAGNE CHARLOTT’ 54
39 Lionel GENTHON BOURG-EN-BRESSE AIN CYCLISME 52
40 Aksel NOMMELA TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 52
41 Emeric CHOISY CM AUBERVILLIERS 93-BIGMAT 49
42 Raphaël VERINI VS HYEROIS 48
43 Victor GOUSSET CLUB CHAMPAGNE CHARLOTT’ 46
44 Gaëtan HUCK TEAM REMY MEDER HAGUENAU 46
45 Maxime PINEL VC TOUCY 45
46 Benjamin OLIVIER VC CALADOIS 44
47 Jacques BOUCHEVREAU VC PAYS DE LOUDEAC 43
48 Martin LAAS TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 40
49 Freddie GUILLOUX UC CHOLET 49 49 40
50 Christophe MASSON EC RAISMES PETITE FORET PORTE DU HAINAUT 40
51 Ronan HARDY COTES D’ARMOR-MARIE MORIN 40
52 Christopher AGOSTINI BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 38
53 Bertrand GOUPIL SABLE SARTHE CYCLISME 37
54 Michael MAZIN US MONTAUBAN 82 37
55 Alliaume LELOND CM AUBER 93-BIGMAT 34
56 Steven GARCIN VS HYEROIS 34
57 Romain PAILLARD BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 31
58 Jérémy LOUBEAU OCCITANE CYCLISME FORMATION 31
59 Tristan CHABOCHE SABLE SARTHE CYCLISME 30
60 Jérémy CABOT VC TOUCY 28
61 Francis GENETIER VC CALADOIS 25
62 Simon GOUEDARD VC PAYS DE LOUDEAC 25
63 Julien PETILLEAU SABLE SARTHE CYCLISME 24
64 Nicolas PELLERIAUX EC RAISMES PETITE-FORET PORTE DU HAINAUT 22
65 Guillaume GAUTHIER AC BISONTINE 22
66 Guillaume LOUYEST COTES D’ARMOR-MARIE MORIN 20
67 Pierre TIELEMANS EC RAISMES PETITE-FORET PORTE DU HAINAUT 18
68 Alexis ROMEDER VC CALADOIS 16
69 Cédric FAYOLLE CHARVIEU-CHAVAGNEUX IC 16
70 Damien BRANAA GSC BLAGNAC 16
71 Alexis CARLIN COTES D’ARMOR-MARIE MORIN 14
72 Sylvain PANDELE GSC BLAGNAC 14
73 Benjamin PASCUAL VC TOUCY 12
74 Damien ALBARET CHARVIEU-CHAVAGNEUX IC 12
75 Anthony COLIN EC RAISMES PETITE-FORET PORTE DU HAINAUT 12
76 Frédéric RAMON CLUB CHAMPAGNE CHARLOTT’ 11
77 Nikolai SHUMOV AC BISONTINE 11
78 Geoffrey CORNIAU CLUB CHAMPAGNE CHARLOTT’ 11
79 Christopher GAMEZ CLUB CHAMPAGNE CHARLOTT’ 10
80 Sébastien CHEVAU SABLE SARTHE CYCLISME 9
81 Mickaël COUANON VS HYEROIS 9
82 Jordan TALOBRE TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX 8
83 Régis GEFFROY COTES D’ARMOR-MARIE MORIN 7
84 Rémy GRAS VS HYEROIS 7
85 Romain LEBRETON VS CHARTRAIN 6
86 Jack KIRK VS HYEROIS 6
87 Basile GOGO COTES D’ARMOR-MARIE MORIN 6
88 Mathieu DESNIOU VS CHARTRAIN 5
89 Nikolai IVANOV TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 5
90 Erwan DESPEIGNES UC CHOLET 49 49 4
91 Gaël VARGAS Occitane CF 4
92 Alexis CARESMEL EC RAISMES PETITE FORET 3
93 Sébastien JULLIEN BOURG EN BRESSE AIN CYCLISME 3
94 Florent TEGHILLO VC CALADOIS 3
95 David CHERBONNET VC PAYS DE LOUDEAC 2

Andrzej