Emanuel PiaskowyKolarz pro-kontynentalnej ekipy IAM Cycling – Mathias Brandle wygrał 30. edycję klasyku Tour du Jura (1.2 UCI). W wyścigu brali udział kolarze młodzieżowej Reprezentacji Polski. Najlepszy z nich – Emanuel Piaskowy był jedenasty.

Zawodnicy ścigali się na wymagającej, górzystej trasie w Szwajcarii. Start nastąpił w miejscowości Saignelégier, a meta po 190 kilometrach znajdowała się w Porrentruy.

Mathias Brandle zdeklasował rywali. Szwajcar oderwał się w decydujących momentach wyścigu i na mecie zyskał aż 2 minuty i 19 sekund nad swoim klubowym kolegą – Aleksejsem Saramotinsem. Trzeci był Włoch Andrea Piechele (Ceramica Flaminia). Górski mistrz Polski młodzieżowców – Emanuel Piaskowy (TKK Pacyfic Toruń), zajął bardzo dobre 11. miejsce. Dobrze spisał się także  21. na linii mety Patryk Stosz (TC Chrobry Lasocki Głogów)

Wyniki:

1 BRANDLE Matthias IAM IAM CYCLING TEAM les 189.8 Km en 4h26’54” (moy. 42.67 km/h)
2 SARAMOTINS Aleksejs IAM IAM CYCLING TEAM 2:19.
3 PIECHELE Andrea CFF CERAMICA FLAMINIA FONDRIEST 2:41.
4 PAILLOT Yoann LPM LA POMME MARSEILLE 2:45.
5 BALLONI Alfredo CFF CERAMICA FLAMINIA FONDRIEST 3:17.
6 LIENHARD Fabian EKZ EKZ RACING TEAM 3:20.
7 BALDO Nicolas ARH ATLAS PERSONAL JAKROO 3:20.
8 FUMEAUX Jonathan IAM IAM CYCLING TEAM 3:21.
9 HINAULT Sébastien IAM IAM CYCLING TEAM 3:37.
10 DAL SANTO Nicola CFF CERAMICA FLAMINIA FONDRIEST 3:37.
11 PIASKOWY Emanuel POL SELECTION NATIONALE DE POLOGNE 3:39.   
12 ANTOMARCHI Julien LPM LA POMME MARSEILLE 3:43.
13 SAGGIORATO Mirco EKZ EKZ RACING TEAM 4:08.
14 KLIMIANKOU Kanstantsin ARH ATLAS PERSONAL JAKROO 4:08.
15 MERCIER Yves MLC MACA-LOCA – SCOTT TEAM 4:11.
16 DULIN Alexis CCE CLUB CYCLISTE ETUPES 4:11.
17 BELDA GARCIA David BUR BURGOS BH – CASTILLA Y LEON 4:19.
18 SCHIR Théry EKZ EKZ RACING TEAM 5:03.
19 DOLEZEL Radovan ASP AC SPARTA PRAGUE 5:06.
20 BERRY Joshua LPM LA POMME MARSEILLE 5:15.
21 STOSZ Patryk POL SELECTION NATIONALE DE POLOGNE 5:15.   
22 BOHLI Tom BMC BMC DEVELOPMENT TEAM 5:29.
23 HUNAL Martin ASP AC SPARTA PRAGUE 5:29.
24 LÜTHI Nicolas ARH ATLAS PERSONAL JAKROO 5:29.
25 VANDYCK Niels WIL VERANDAS WILLEMS 5:29.
26 WEISS Jonas HOE HOERMANN TEAM 5:29.
27 JAUN Lukas MLC MACA-LOCA – SCOTT TEAM 5:29.
28 BURTON Jeremy WIL VERANDAS WILLEMS 5:29.
29 MERCIER Alexandre MLC MACA-LOCA – SCOTT TEAM 5:29.
30 DUENAS NEVADO Moises BUR BURGOS BH – CASTILLA Y LEON 5:29.
31 CARNEVALI Jean-Albert WIL VERANDAS WILLEMS 5:29.
32 BORCY Quentin WIL VERANDAS WILLEMS 5:29.
33 MOSER Kilian EKZ EKZ RACING TEAM 5:29.
34 MONIGHETTI Lorenzo VCB VELO-CLUB BELLINZONE 5:29.
35 CHENAUX Adrien ARH ATLAS PERSONAL JAKROO 5:33.
36 KÄLIN Vincent EKZ EKZ RACING TEAM 5:33.
37 FRANKINY Kilian BMC BMC DEVELOPMENT TEAM 5:33.
38 JENNINGS Christopher LPM LA POMME MARSEILLE 5:33.
39 FERRARI Sergio WIL VERANDAS WILLEMS 5:33.
40 AREGGER Marcel IAM IAM CYCLING TEAM 5:33.
41 BAUR Felix ARH ATLAS PERSONAL JAKROO 5:33.
42 SAINT MARTIN Clément LPM LA POMME MARSEILLE 5:33.
43 SMEYERS Floris WIL VERANDAS WILLEMS 5:33.
44 BRUENGGER Nico EKZ EKZ RACING TEAM 5:40.
45 LANG Pirmin IAM IAM CYCLING TEAM 5:40.
46 TSCHOPP Johann IAM IAM CYCLING TEAM 5:40.
47 LAUBER Edouard CCE CLUB CYCLISTE ETUPES 6:13.
48 FUCHS Dominik EKZ EKZ RACING TEAM 6:32.
49 ANDRES Christian MLC MACA-LOCA – SCOTT TEAM 6:32.
50 AUBERT Romain MLC MACA-LOCA – SCOTT TEAM 7:23.
51 HUDECEK Petr FOR FORMAN CINELLI TEAM 7:23.
52 GERBER Lukas HOE HOERMANN TEAM 8:55.
53 BAGGIO Filippo CFF CERAMICA FLAMINIA FONDRIEST 9:21.
54 FEDI Andrea CFF CERAMICA FLAMINIA FONDRIEST 9:21.
55 FURGER Bernhard RUN RUFALEX ROLLLADEN 10:24.
56 VARÉ Lionel RUN RUFALEX ROLLLADEN 10:40.
57 HERNANDEZ ILLANA Dario BUR BURGOS BH – CASTILLA Y LEON 11:30.
58 FORCONI Giacomo CFF CERAMICA FLAMINIA FONDRIEST 11:35.
59 MICEK Ondrej FOR FORMAN CINELLI TEAM 12:32.
60 DREIER Till HOE HOERMANN TEAM 18:22.
61 ACHERMANN Stefan HOE HOERMANN TEAM 18:37.
62 KUCHAREK Adrian POL SELECTION NATIONALE DE POLOGNE 18:37.   
63 ARRANZ ALONSO Unai BUR BURGOS BH – CASTILLA Y LEON 20:42.
64 FRIEDLI Jacques RUN RUFALEX ROLLLADEN 04:47:36. 20:42.

Limit czasu :     
DORNIER Clément MLC MACA-LOCA – SCOTT TEAM
DIETERICH Pascal RUN RUFALEX ROLLLADEN

Wycofani:      
PSZCZOLARSKI Wojciech POL SELECTION NATIONALE DE POLOGNE     
KOTTMANN Patrick EKZ EKZ RACING TEAM
DYBALL Ben VCB VELO-CLUB BELLINZONE
CAMBIANICA Enea MLC MACA-LOCA – SCOTT TEAM
BONNET Pierre CCE CLUB CYCLISTE ETUPES
SCHELLING Patrick IAM IAM CYCLING TEAM
MEDEK Tomas ASP AC SPARTA PRAGUE
VIKTORIN Vaclav ASP AC SPARTA PRAGUE
HOLUB Tomas ASP AC SPARTA PRAGUE
KROTKY Rostislav ASP AC SPARTA PRAGUE
KLABOUCH Jan ASP AC SPARTA PRAGUE
KOPECKY Pavel ASP AC SPARTA PRAGUE
CHIOCCA Mathieu ARH ATLAS PERSONAL JAKROO
IMHOF Claudio ARH ATLAS PERSONAL JAKROO
STOCKER Manuel ARH ATLAS PERSONAL JAKROO
ARRANZ ALONSO Ander BUR BURGOS BH – CASTILLA Y LEON
BUTTO Federico BUR BURGOS BH – CASTILLA Y LEON
MARTINEZ Yannick LPM LA POMME MARSEILLE
LAVIEU Antoine LPM LA POMME MARSEILLE
RASE Guillaume WIL VERANDAS WILLEMS
WISNIOWSKI Lukasz POL SELECTION NATIONALE DE POLOGNE     
BAILLIFARD Valentin BMC BMC DEVELOPMENT TEAM
MOSER Ignazio BMC BMC DEVELOPMENT TEAM
ROE Tim BMC BMC DEVELOPMENT TEAM
VERMEULEN Alexey BMC BMC DEVELOPMENT TEAM
GOULOT Kevin CCE CLUB CYCLISTE ETUPES
ROBERT Maxime CCE CLUB CYCLISTE ETUPES
KOZUSNIK Adam FOR FORMAN CINELLI TEAM
MAREK Miroslav FOR FORMAN CINELLI TEAM
LANT Antonin FOR FORMAN CINELLI TEAM
FIERLA Ondrej FOR FORMAN CINELLI TEAM
TOMAN Jiri FOR FORMAN CINELLI TEAM
FREULER Jan André HOE HOERMANN TEAM
HOFSTETTER Michael HOE HOERMANN TEAM
LANG René HOE HOERMANN TEAM
RUTSCHMANN Christian HOE HOERMANN TEAM
KNAB Nico MLC MACA-LOCA – SCOTT TEAM
BECHTER Ramon RUN RUFALEX ROLLLADEN
GILG Severin RUN RUFALEX ROLLLADEN
KAPPLER Christian RUN RUFALEX ROLLLADEN
DELLAVIA Jonas VCB VELO-CLUB BELLINZONE
DELUIGI Samuele VCB VELO-CLUB BELLINZONE
FRASA Luca VCB VELO-CLUB BELLINZONE
GUIDI Marco VCB VELO-CLUB BELLINZONE

Andrzej