bauke mollema17. etap Wyścigu Dookoła Hiszpanii zwyciężył Bauke Mollema (Belkin). Holender najmądrzej rozegrał sprint z około dwudziestoosobowej grupy. Koszulkę lidera utrzymał Vincenzo Nibali (Astana).

17. etap wyścigu Vuelta a Espana liczył 189 km i prowadził z Calahorra do Burgos. Po przejechaniu 41,5 km kolarze mieli pierwszy lotny finisz, potem po 115,8 km pierwszą premię trzeciej kategorii, 23,5 km dalej drugą premię trzeciej kategorii. Na 163 km na peleton czekał ostatni lotny finisz. Jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne na etapie, to w pierwszej jego części panowało niewielkie zachmurzenie, a w drugiej było całkowicie słonecznie. Temperatura oscylowała wokół 17-18 stopni Celsjusza. Jedyny problem mógł stanowić wiatr.

Etap był określany  jako pagórkowaty, ale dwa podjazdy nie należały do najłatwiejszych. Oba liczyły około 6 km, a ich średnie nachylenie wynosiło odpowiednio 5,4 % oraz 5,6 %.

Już na pierwszych kilometrach od peletonu oderwało się dwoje kolarzy: Adam Hansen (Lotto-Belisol) oraz Fransico Javier Aramendia (Caja Rural). Ich największa przewaga wynosiła ponad sześć minut, ale ich przygoda skończyła się chwilę po rozerwaniu peletonu przez wiatr (około 20 km przed metą).

Wspomniany wcześniej wiatr dał o sobie znać około 25 km przed metą, kiedy w terenie, który przebiegał przez pola, peleton podzielił się na dwie grupy. Wówczas na czele pierwszej grupy pracowali m.in. Cancellara z Hornerem (Radioshack), a nawet sam lider wyścigu Vincenzo Nibali (Astana), gdyż w tyle zostali Domenico Pozzovivo (AG2R) oraz Thibaut Pinot (FDJ). Dlatego też do śrubowania przewagi przyłączyli się także kolarze Saxo-Tinkoff, którzy wykonywali swoją pracę dla Nicolasa Roche`a i przyniosła ona powodzenie, gdyż Irlandczyk awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

W końcówce oglądaliśmy ataki Diego Ulissi (Lampre-Merida) oraz Egoi Martineza (Euskaltel), ale nie przyniosły one rezultatu. Ostatecznie etap wygrał Bauke Mollema (Belkin), który zaskoczył pozostałych dość wcześnie (około kilometra przed metą) odłączając się od mocno uszczuplonego peletonu. Z przewagą kilkunastu metrów dojechał do kreski unosząc ręce w górę.

Najwyżej sklasyfikowany w klasyfikacji generalnej Polak Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) zajmuje 23. pozycję.

Wyniki etapu:

1 MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team 16 80 4:44:28
2 BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 8 50 ,,
3 RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 4 35 ,,
4 FARRAR Tyler Garmin – Sharp 2 25 ,,
5 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 1 18 ,,
6 BOLE Grega Vacansoleil – DCM 15 ,,
7 PAOLINI Luca Katusha Team 12 ,,
8 VOSS Paul Team NetApp – Endura 10 ,,
9 HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team 8 ,,
10 ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 6 ,,
11 GUSEV Vladimir Katusha Team 5 ,,
12 TANNER David Belkin Pro Cycling Team 4 ,,
13 URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi 3 ,,
14 NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 2 ,,
15 VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team 1 ,,
16 MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi ,,
17 HORNER Chris RadioShack – Leopard ,,
18 TIRALONGO Paolo Astana Pro Team ,,
19 KONIG Leopold Team NetApp – Endura ,,
20 SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi ,,
21 CARUSO Giampaolo Katusha Team ,,
22 VANOTTI Alessandro Astana Pro Team ,,
23 MORENO BAZAN Javier Movistar Team ,,
24 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard ,,
25 SCARPONI Michele Lampre – Merida ,,
26 RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team ,,
27 ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA ,,
28 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,
29 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff ,,
30 VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp ,,
31 GRIVKO Andriy Astana Pro Team ,,
32 ULISSI Diego Lampre – Merida ,,
33 MORI Manuele Lampre – Merida 0:13
34 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling ,,
35 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 1:31
36 ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
37 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
38 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits ,,
39 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale ,,
40 MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team ,,
41 CARDOSO André Caja Rural-Seguros RGA ,,
42 PREIDLER Georg Team Argos – Shimano ,,
43 HERMANS Ben RadioShack – Leopard ,,
44 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff ,,
45 ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi ,,
46 GARCIA FERNANDEZ Marcos Caja Rural-Seguros RGA ,,
47 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step ,,
48 CAPECCHI Eros Movistar Team ,,
49 ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
50 HUPOND Thierry Team Argos – Shimano ,,
51 MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE ,,
52 WYSS Danilo BMC Racing Team ,,
53 HOWES Alex Garmin – Sharp ,,
54 KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,
55 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team ,,
56 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,
57 TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA ,,
58 HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,,
59 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA ,,
60 ERVITI OLLO Imanol Movistar Team ,,
61 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano ,,
62 HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling ,,
63 CAMANO ORTUZAR Iker Team NetApp – Endura ,,
64 SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team ,,
65 GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team ,,
66 WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team ,,
67 RAST Gregory RadioShack – Leopard ,,
68 BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team ,,
69 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,
70 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédits ,,
71 FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM ,,
72 LODEWYCK Klaas BMC Racing Team ,,
73 GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team ,,
74 DE GREEF Francis Lotto Belisol Team ,,
75 IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard ,,
76 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard ,,
77 BARTA Jan Team NetApp – Endura ,,
78 KNEES Christian Sky Procycling ,,
79 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step ,,
80 FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano ,,
81 HUZARSKI Bartosz Team NetApp – Endura ,,
82 SZMYD Sylwester Movistar Team ,,
83 URAN Rigoberto Sky Procycling ,,
84 OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi ,,
85 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
86 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team ,,
87 VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM ,,
88 KOHLER Martin BMC Racing Team ,,
89 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,
90 PIMENTA COSTA MENDES José Joăo Team NetApp – Endura ,,
91 BARGUIL Warren Team Argos – Shimano ,,
92 PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 1:42
93 ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff 1:44
94 ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida ,,
95 ARNDT Nikias Team Argos – Shimano ,,
96 PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,
97 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff ,,
98 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 2:04
99 GRAZIATO Massimo Lampre – Merida 2:29
100 LASCA Francesco Caja Rural-Seguros RGA 4:18
101 RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team ,,
102 DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team ,,
103 LONGO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team ,,
104 VEIKKANEN Jussi Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
105 HAEDO Lucas Sebastian Cannondale Pro Cycling Team ,,
106 SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team ,,
107 KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team ,,
108 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step 5:39
109 TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff ,,
110 CATALDO Dario Sky Procycling ,,
111 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,
112 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,
113 VICIOSO ARCOS Ángel Katusha Team ,,
114 LANDA MEANA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
115 AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi ,,
116 NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
117 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team ,,
118 PETERSON Tom Team Argos – Shimano ,,
119 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,
120 MEIER Christian Orica GreenEDGE ,,
121 PIEDRA PEREZ Antonio Caja Rural-Seguros RGA ,,
122 DEMPSTER Zakkari Team NetApp – Endura ,,
123 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits ,,
124 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits ,,
125 COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits ,,
126 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,
127 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff ,,
128 KIRYIENKA Vasil Sky Procycling ,,
129 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM ,,
130 DODI Luca Lampre – Merida ,,
131 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale 7:04
132 MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,
133 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale ,,
134 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,
135 PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ.fr ,,
136 WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team ,,
137 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard ,,
138 FAIRLY Caleb Garmin – Sharp ,,
139 GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr 7:35
140 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 8:25
141 BERARD Julien AG2R La Mondiale ,,
142 HOWARD Leigh Orica GreenEDGE 8:45
143 CLARKE Simon Orica GreenEDGE ,,
144 DOCKER Mitchell Orica GreenEDGE ,,
145 STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,
146 BONO Matteo Lampre – Merida ,,
147 VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team ,,
148 INTXAUSTI Benat Movistar Team ,,
149 COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

Klasyfikacja generalna:

 

1 (1) NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 68:50:29
2 (2) HORNER Chris RadioShack – Leopard 0:28
3 (3) VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team 1:14
4 (4) RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team 2:29
5 (6) ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 3:43
6 (5) POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 5:09
7 (7) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 6:08
8 (8) KONIG Leopold Team NetApp – Endura 6:17
9 (9) SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi 7:33
10 (10) KANGERT Tanel Astana Pro Team 10:52
11 (11) MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team 11:02
12 (12) ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA 11:22
13 (13) HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team 11:42
14 (14) SCARPONI Michele Lampre – Merida 12:08
15 (15) ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi 16:15
16 (16) NERZ Dominik BMC Racing Team 17:04
17 (17) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 18:13
18 (18) CAPECCHI Eros Movistar Team 20:47
19 (19) CARDOSO André Caja Rural-Seguros RGA 21:29
20 (20) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 22:22
21 (21) URAN Rigoberto Sky Procycling 24:10
22 (22) BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédits 26:10
23 (23) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 26:41
24 (24) HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling 31:27
25 (25) PIMENTA COSTA MENDES José Joăo Team NetApp – Endura 36:08
26 (27) TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA 40:21
27 (28) BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team 41:24
28 (26) NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi 41:58
29 (29) FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 47:49
30 (30) MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi 57:32
31 (31) ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr 1:01:32
32 (32) DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 1:04:09
33 (35) ULISSI Diego Lampre – Merida 1:04:40
34 (33) PREIDLER Georg Team Argos – Shimano 1:04:49
35 (34) ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff 1:06:08
36 (36) ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr 1:08:26
37 (37) SZMYD Sylwester Movistar Team 1:09:38
38 (38) PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 1:12:11
39 (39) HUZARSKI Bartosz Team NetApp – Endura 1:14:11
40 (42) VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM 1:15:15
41 (43) BARGUIL Warren Team Argos – Shimano 1:15:24
42 (44) SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team 1:15:43
43 (46) GUSEV Vladimir Katusha Team 1:15:49
44 (47) CARUSO Giampaolo Katusha Team 1:15:50
45 (40) COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 1:18:53
46 (45) SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 1:18:55
47 (41) LANDA MEANA Mikel Euskaltel – Euskadi 1:19:05
48 (48) GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr 1:24:12
49 (50) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 1:24:24
50 (49) MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits 1:24:37
51 (52) MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team 1:27:46
52 (51) FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM 1:28:15
53 (53) OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi 1:30:04
54 (54) SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 1:32:13
55 (55) FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 1:38:59
56 (57) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 1:40:57
57 (59) TIRALONGO Paolo Astana Pro Team 1:43:06
58 (58) PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 1:43:18
59 (61) VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 1:44:51
60 (56) NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale 1:45:01
61 (63) VOSS Paul Team NetApp – Endura 1:47:08
62 (64) MORENO BAZAN Javier Movistar Team 1:48:45
63 (60) CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 1:50:56
64 (65) HANSEN Adam Lotto Belisol Team 1:51:24
65 (62) GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 1:52:40
66 (67) HERMANS Ben RadioShack – Leopard 1:55:33
67 (68) CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 1:56:38
68 (66) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 1:58:11
69 (70) MORI Manuele Lampre – Merida 2:00:37
70 (72) WYSS Danilo BMC Racing Team 2:02:16
71 (69) MEIER Christian Orica GreenEDGE 2:04:05
72 (74) CAMANO ORTUZAR Iker Team NetApp – Endura 2:04:25
73 (75) KOHLER Martin BMC Racing Team 2:04:27
74 (76) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 2:05:35
75 (77) RAST Gregory RadioShack – Leopard 2:05:56
76 (71) CATALDO Dario Sky Procycling 2:06:07
77 (73) VICIOSO ARCOS Ángel Katusha Team 2:07:33
78 (82) BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 2:09:43
79 (80) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 2:10:08
80 (78) KIRYIENKA Vasil Sky Procycling 2:10:22
81 (83) ZEITS Andrey Astana Pro Team 2:11:20
82 (79) CLARKE Simon Orica GreenEDGE 2:13:42
83 (84) RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 2:17:42
84 (88) KNEES Christian Sky Procycling 2:18:00
85 (81) BERARD Julien AG2R La Mondiale 2:18:02
86 (86) KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 2:18:43
87 (90) IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard 2:19:25
88 (85) EIJSSEN Yannick BMC Racing Team 2:19:30
89 (91) GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team 2:20:31
90 (93) HOWES Alex Garmin – Sharp 2:22:07
91 (94) ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits 2:22:17
92 (87) WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team 2:22:26
93 (95) GARCIA FERNANDEZ Marcos Caja Rural-Seguros RGA 2:22:49
94 (89) AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi 2:23:13
95 (96) PAOLINI Luca Katusha Team 2:27:30
96 (92) INTXAUSTI Benat Movistar Team 2:27:51
97 (99) VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp 2:28:30
98 (97) LONGO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team 2:32:07
99 (101) BARTA Jan Team NetApp – Endura 2:33:44
100 (98) PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ.fr 2:35:27
101 (102) HUPOND Thierry Team Argos – Shimano 2:36:21
102 (106) TANNER David Belkin Pro Cycling Team 2:37:23
103 (105) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 2:38:25
104 (100) EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 2:39:16
105 (108) JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano 2:40:13
106 (103) SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 2:40:59
107 (107) VEIKKANEN Jussi Equipe Cycliste FDJ.fr 2:42:31
108 (110) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 2:44:09
109 (104) VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team 2:44:35
110 (109) HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 2:46:08
111 (111) ERVITI OLLO Imanol Movistar Team 2:46:27
112 (113) GRIVKO Andriy Astana Pro Team 2:47:12
113 (115) MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE 2:51:35
114 (112) MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale 2:53:35
115 (116) VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 2:54:10
116 (114) IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 2:55:30
117 (120) ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida 3:00:39
118 (117) FAIRLY Caleb Garmin – Sharp 3:01:50
119 (122) GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team 3:01:57
120 (119) DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team 3:02:06
121 (124) URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi 3:02:27
122 (118) TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 3:03:15
123 (125) LODEWYCK Klaas BMC Racing Team 3:04:17
124 (126) PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 3:04:49
125 (121) PIEDRA PEREZ Antonio Caja Rural-Seguros RGA 3:06:05
126 (123) PETERSON Tom Team Argos – Shimano 3:06:31
127 (129) WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team 3:09:07
128 (127) FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA 3:11:26
129 (132) BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 3:11:44
130 (137) FARRAR Tyler Garmin – Sharp 3:12:22
131 (128) VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step 3:12:23
132 (136) VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 3:13:33
133 (131) MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 3:14:57
134 (139) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 3:15:12
135 (133) DODI Luca Lampre – Merida 3:15:40
136 (134) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 3:16:29
137 (135) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 3:16:46
138 (141) ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA 3:17:28
139 (130) COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr 3:17:30
140 (142) ARNDT Nikias Team Argos – Shimano 3:19:01
141 (140) DEMPSTER Zakkari Team NetApp – Endura 3:19:21
142 (138) DOCKER Mitchell Orica GreenEDGE 3:21:13
143 (143) LASCA Francesco Caja Rural-Seguros RGA 3:22:31
144 (147) RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 3:22:47
145 (144) HAEDO Lucas Sebastian Cannondale Pro Cycling Team 3:23:39
146 (145) POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits 3:27:13
147 (146) STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano 3:31:33
148 (148) HOWARD Leigh Orica GreenEDGE 3:39:37
149 (149) GRAZIATO Massimo Lampre – Merida 3:41:12
150 (150) BONO Matteo Lampre – Merida 3:53:42

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska