17. etap Wyścigu Dookoła Hiszpanii zwyciężył Bauke Mollema (Belkin). Holender najmądrzej rozegrał sprint z około dwudziestoosobowej grupy. Koszulkę lidera utrzymał Vincenzo Nibali (Astana).
17. etap wyścigu Vuelta a Espana liczył 189 km i prowadził z Calahorra do Burgos. Po przejechaniu 41,5 km kolarze mieli pierwszy lotny finisz, potem po 115,8 km pierwszą premię trzeciej kategorii, 23,5 km dalej drugą premię trzeciej kategorii. Na 163 km na peleton czekał ostatni lotny finisz. Jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne na etapie, to w pierwszej jego części panowało niewielkie zachmurzenie, a w drugiej było całkowicie słonecznie. Temperatura oscylowała wokół 17-18 stopni Celsjusza. Jedyny problem mógł stanowić wiatr.
Etap był określany jako pagórkowaty, ale dwa podjazdy nie należały do najłatwiejszych. Oba liczyły około 6 km, a ich średnie nachylenie wynosiło odpowiednio 5,4 % oraz 5,6 %.
Już na pierwszych kilometrach od peletonu oderwało się dwoje kolarzy: Adam Hansen (Lotto-Belisol) oraz Fransico Javier Aramendia (Caja Rural). Ich największa przewaga wynosiła ponad sześć minut, ale ich przygoda skończyła się chwilę po rozerwaniu peletonu przez wiatr (około 20 km przed metą).
Wspomniany wcześniej wiatr dał o sobie znać około 25 km przed metą, kiedy w terenie, który przebiegał przez pola, peleton podzielił się na dwie grupy. Wówczas na czele pierwszej grupy pracowali m.in. Cancellara z Hornerem (Radioshack), a nawet sam lider wyścigu Vincenzo Nibali (Astana), gdyż w tyle zostali Domenico Pozzovivo (AG2R) oraz Thibaut Pinot (FDJ). Dlatego też do śrubowania przewagi przyłączyli się także kolarze Saxo-Tinkoff, którzy wykonywali swoją pracę dla Nicolasa Roche`a i przyniosła ona powodzenie, gdyż Irlandczyk awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.
W końcówce oglądaliśmy ataki Diego Ulissi (Lampre-Merida) oraz Egoi Martineza (Euskaltel), ale nie przyniosły one rezultatu. Ostatecznie etap wygrał Bauke Mollema (Belkin), który zaskoczył pozostałych dość wcześnie (około kilometra przed metą) odłączając się od mocno uszczuplonego peletonu. Z przewagą kilkunastu metrów dojechał do kreski unosząc ręce w górę.
Najwyżej sklasyfikowany w klasyfikacji generalnej Polak Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) zajmuje 23. pozycję.
Wyniki etapu:
1 | MOLLEMA Bauke | Belkin Pro Cycling Team | 16 | 80 | 4:44:28 |
2 | BOASSON HAGEN Edvald | Sky Procycling | 8 | 50 | ,, |
3 | RICHEZE Ariel Maximiliano | Lampre – Merida | 4 | 35 | ,, |
4 | FARRAR Tyler | Garmin – Sharp | 2 | 25 | ,, |
5 | CANCELLARA Fabian | RadioShack – Leopard | 1 | 18 | ,, |
6 | BOLE Grega | Vacansoleil – DCM | 15 | ,, | |
7 | PAOLINI Luca | Katusha Team | 12 | ,, | |
8 | VOSS Paul | Team NetApp Endura | 10 | ,, | |
9 | HERRADA LOPEZ Jose | Movistar Team | 8 | ,, | |
10 | ROCHE Nicolas | Team Saxo-Tinkoff | 6 | ,, | |
11 | GUSEV Vladimir | Katusha Team | 5 | ,, | |
12 | TANNER David | Belkin Pro Cycling Team | 4 | ,, | |
13 | URTASUN PEREZ Pablo | Euskaltel – Euskadi | 3 | ,, | |
14 | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 2 | ,, | |
15 | VALVERDE BELMONTE Alejandro | Movistar Team | 1 | ,, | |
16 | MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
17 | HORNER Chris | RadioShack – Leopard | ,, | ||
18 | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | ,, | ||
19 | KONIG Leopold | Team NetApp Endura | ,, | ||
20 | SANCHEZ GONZALEZ Samuel | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
21 | CARUSO Giampaolo | Katusha Team | ,, | ||
22 | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | ,, | ||
23 | MORENO BAZAN Javier | Movistar Team | ,, | ||
24 | KISERLOVSKI Robert | RadioShack – Leopard | ,, | ||
25 | SCARPONI Michele | Lampre – Merida | ,, | ||
26 | RODRIGUEZ OLIVER Joaquim | Katusha Team | ,, | ||
27 | ARROYO DURAN David | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
28 | VERDUGO MARCOTEGUI Gorka | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
29 | MAJKA Rafal | Team Saxo-Tinkoff | ,, | ||
30 | VANSUMMEREN Johan | Garmin – Sharp | ,, | ||
31 | GRIVKO Andriy | Astana Pro Team | ,, | ||
32 | ULISSI Diego | Lampre – Merida | ,, | ||
33 | MORI Manuele | Lampre – Merida | 0:13 | ||
34 | ZANDIO ECHAIDE Xabier | Sky Procycling | ,, | ||
35 | ISAYCHEV Vladimir | Katusha Team | 1:31 | ||
36 | ROUX Anthony | Equipe Cycliste FDJ.fr | ,, | ||
37 | PINOT Thibaut | Equipe Cycliste FDJ.fr | ,, | ||
38 | ZINGLE Romain | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
39 | POZZOVIVO Domenico | AG2R La Mondiale | ,, | ||
40 | MORENO FERNáNDEZ Daniel | Katusha Team | ,, | ||
41 | CARDOSO André | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
42 | PREIDLER Georg | Team Argos – Shimano | ,, | ||
43 | HERMANS Ben | RadioShack – Leopard | ,, | ||
44 | SORENSEN Chris Anker | Team Saxo-Tinkoff | ,, | ||
45 | ANTON HERNANDEZ Igor | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
46 | GARCIA FERNANDEZ Marcos | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
47 | MEERSMAN Gianni | Omega Pharma – Quick-Step | ,, | ||
48 | CAPECCHI Eros | Movistar Team | ,, | ||
49 | ELISSONDE Kenny | Equipe Cycliste FDJ.fr | ,, | ||
50 | HUPOND Thierry | Team Argos – Shimano | ,, | ||
51 | MATTHEWS Michael | Orica GreenEDGE | ,, | ||
52 | WYSS Danilo | BMC Racing Team | ,, | ||
53 | HOWES Alex | Garmin – Sharp | ,, | ||
54 | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | ,, | ||
55 | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Belisol Team | ,, | ||
56 | NERZ Dominik | BMC Racing Team | ,, | ||
57 | TXURRUKA Amets | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
58 | HANSEN Adam | Lotto Belisol Team | ,, | ||
59 | ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
60 | ERVITI OLLO Imanol | Movistar Team | ,, | ||
61 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | Team Argos – Shimano | ,, | ||
62 | HENAO MONTOYA Sergio Luis | Sky Procycling | ,, | ||
63 | CAMANO ORTUZAR Iker | Team NetApp Endura | ,, | ||
64 | SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
65 | GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván | Movistar Team | ,, | ||
66 | WAGNER Robert | Belkin Pro Cycling Team | ,, |
67 | RAST Gregory | RadioShack – Leopard | ,, | ||
68 | BRAJKOVIč Janez | Astana Pro Team | ,, | ||
69 | SIJMENS Nico | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
70 | BAGOT Yoann | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
71 | FLECHA Juan Antonio | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
72 | LODEWYCK Klaas | BMC Racing Team | ,, | ||
73 | GARATE Juan Manuel | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
74 | DE GREEF Francis | Lotto Belisol Team | ,, | ||
75 | IRIZAR ARANBURU Markel | RadioShack – Leopard | ,, | ||
76 | POPOVYCH Yaroslav | RadioShack – Leopard | ,, | ||
77 | BARTA Jan | Team NetApp Endura | ,, | ||
78 | KNEES Christian | Sky Procycling | ,, | ||
79 | SERRY Pieter | Omega Pharma – Quick-Step | ,, | ||
80 | FROHLINGER Johannes | Team Argos – Shimano | ,, | ||
81 | HUZARSKI Bartosz | Team NetApp Endura | ,, | ||
82 | SZMYD Sylwester | Movistar Team | ,, | ||
83 | URAN Rigoberto | Sky Procycling | ,, | ||
84 | OROZ UGALDE Juan José | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
85 | ZEITS Andrey | Astana Pro Team | ,, | ||
86 | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | ,, | ||
87 | VALLS FERRI Rafael | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
88 | KOHLER Martin | BMC Racing Team | ,, | ||
89 | PUCCIO Salvatore | Sky Procycling | ,, | ||
90 | PIMENTA COSTA MENDES José Joăo | Team NetApp Endura | ,, | ||
91 | BARGUIL Warren | Team Argos – Shimano | ,, | ||
92 | PAUWELS Serge | Omega Pharma – Quick-Step | 1:42 | ||
93 | ZAUGG Oliver | Team Saxo-Tinkoff | 1:44 | ||
94 | ANACONA GOMEZ Winner | Lampre – Merida | ,, | ||
95 | ARNDT Nikias | Team Argos – Shimano | ,, | ||
96 | PATERSKI Maciej | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
97 | PETROV Evgeni | Team Saxo-Tinkoff | ,, | ||
98 | BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto | AG2R La Mondiale | 2:04 | ||
99 | GRAZIATO Massimo | Lampre – Merida | 2:29 | ||
100 | LASCA Francesco | Caja Rural-Seguros RGA | 4:18 | ||
101 | RATTO Daniele | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
102 | DALL’ANTONIA Tiziano | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
103 | LONGO BORGHINI Paolo | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
104 | VEIKKANEN Jussi | Equipe Cycliste FDJ.fr | ,, | ||
105 | HAEDO Lucas Sebastian | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
106 | SANTAROMITA Ivan | BMC Racing Team | ,, | ||
107 | KOZONTCHUK Dmitry | Katusha Team | ,, | ||
108 | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Omega Pharma – Quick-Step | 5:39 | ||
109 | TOSATTO Matteo | Team Saxo-Tinkoff | ,, | ||
110 | CATALDO Dario | Sky Procycling | ,, | ||
111 | RASMUSSEN Alex | Garmin – Sharp | ,, | ||
112 | EIJSSEN Yannick | BMC Racing Team | ,, | ||
113 | VICIOSO ARCOS Ángel | Katusha Team | ,, | ||
114 | LANDA MEANA Mikel | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
115 | AZANZA SOTO Jorge | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
116 | NIEVE ITURALDE Mikel | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
117 | IGLINSKIY Maxim | Astana Pro Team | ,, | ||
118 | PETERSON Tom | Team Argos – Shimano | ,, | ||
119 | FERRARI Fabricio | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
120 | MEIER Christian | Orica GreenEDGE | ,, | ||
121 | PIEDRA PEREZ Antonio | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
122 | DEMPSTER Zakkari | Team NetApp Endura | ,, | ||
123 | POULHIES Stéphane | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
124 | MATE MARDONES Luis Angel | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
125 | COPPEL Jérome | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
126 | SřRENSEN Nicki | Team Saxo-Tinkoff | ,, | ||
127 | MřRKřV Michael | Team Saxo-Tinkoff | ,, | ||
128 | KIRYIENKA Vasil | Sky Procycling | ,, | ||
129 | HOOGERLAND Johnny | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
130 | DODI Luca | Lampre – Merida | ,, | ||
131 | NOCENTINI Rinaldo | AG2R La Mondiale | 7:04 | ||
132 | MONDORY Lloyd | AG2R La Mondiale | ,, | ||
133 | CHEREL Mikael | AG2R La Mondiale | ,, | ||
134 | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | ,, | ||
135 | PINEAU Cédric | Equipe Cycliste FDJ.fr | ,, | ||
136 | WURF Cameron | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
137 | BUSCHE Matthew | RadioShack – Leopard | ,, | ||
138 | FAIRLY Caleb | Garmin – Sharp | ,, | ||
139 | GENIEZ Alexandre | Equipe Cycliste FDJ.fr | 7:35 | ||
140 | EDET Nicolas | Cofidis Solutions Crédits | 8:25 | ||
141 | BERARD Julien | AG2R La Mondiale | ,, | ||
142 | HOWARD Leigh | Orica GreenEDGE | 8:45 | ||
143 | CLARKE Simon | Orica GreenEDGE | ,, | ||
144 | DOCKER Mitchell | Orica GreenEDGE | ,, | ||
145 | STAMSNIJDER Tom | Team Argos – Shimano | ,, | ||
146 | BONO Matteo | Lampre – Merida | ,, | ||
147 | VANENDERT Dennis | Lotto Belisol Team | ,, | ||
148 | INTXAUSTI Benat | Movistar Team | ,, | ||
149 | COURTEILLE Arnaud | Equipe Cycliste FDJ.fr | ,, |
Klasyfikacja generalna:
1 | (1) | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 68:50:29 |
2 | (2) | HORNER Chris | RadioShack – Leopard | 0:28 |
3 | (3) | VALVERDE BELMONTE Alejandro | Movistar Team | 1:14 |
4 | (4) | RODRIGUEZ OLIVER Joaquim | Katusha Team | 2:29 |
5 | (6) | ROCHE Nicolas | Team Saxo-Tinkoff | 3:43 |
6 | (5) | POZZOVIVO Domenico | AG2R La Mondiale | 5:09 |
7 | (7) | PINOT Thibaut | Equipe Cycliste FDJ.fr | 6:08 |
8 | (8) | KONIG Leopold | Team NetApp Endura | 6:17 |
9 | (9) | SANCHEZ GONZALEZ Samuel | Euskaltel – Euskadi | 7:33 |
10 | (10) | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 10:52 |
11 | (11) | MORENO FERNáNDEZ Daniel | Katusha Team | 11:02 |
12 | (12) | ARROYO DURAN David | Caja Rural-Seguros RGA | 11:22 |
13 | (13) | HERRADA LOPEZ Jose | Movistar Team | 11:42 |
14 | (14) | SCARPONI Michele | Lampre – Merida | 12:08 |
15 | (15) | ANTON HERNANDEZ Igor | Euskaltel – Euskadi | 16:15 |
16 | (16) | NERZ Dominik | BMC Racing Team | 17:04 |
17 | (17) | KISERLOVSKI Robert | RadioShack – Leopard | 18:13 |
18 | (18) | CAPECCHI Eros | Movistar Team | 20:47 |
19 | (19) | CARDOSO André | Caja Rural-Seguros RGA | 21:29 |
20 | (20) | SORENSEN Chris Anker | Team Saxo-Tinkoff | 22:22 |
21 | (21) | URAN Rigoberto | Sky Procycling | 24:10 |
22 | (22) | BAGOT Yoann | Cofidis Solutions Crédits | 26:10 |
23 | (23) | MAJKA Rafal | Team Saxo-Tinkoff | 26:41 |
24 | (24) | HENAO MONTOYA Sergio Luis | Sky Procycling | 31:27 |
25 | (25) | PIMENTA COSTA MENDES José Joăo | Team NetApp Endura | 36:08 |
26 | (27) | TXURRUKA Amets | Caja Rural-Seguros RGA | 40:21 |
27 | (28) | BRAJKOVIč Janez | Astana Pro Team | 41:24 |
28 | (26) | NIEVE ITURALDE Mikel | Euskaltel – Euskadi | 41:58 |
29 | (29) | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 47:49 |
30 | (30) | MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi | Euskaltel – Euskadi | 57:32 |
31 | (31) | ELISSONDE Kenny | Equipe Cycliste FDJ.fr | 1:01:32 |
32 | (32) | DE GREEF Francis | Lotto Belisol Team | 1:04:09 |
33 | (35) | ULISSI Diego | Lampre – Merida | 1:04:40 |
34 | (33) | PREIDLER Georg | Team Argos – Shimano | 1:04:49 |
35 | (34) | ZAUGG Oliver | Team Saxo-Tinkoff | 1:06:08 |
36 | (36) | ROUX Anthony | Equipe Cycliste FDJ.fr | 1:08:26 |
37 | (37) | SZMYD Sylwester | Movistar Team | 1:09:38 |
38 | (38) | PAUWELS Serge | Omega Pharma – Quick-Step | 1:12:11 |
39 | (39) | HUZARSKI Bartosz | Team NetApp Endura | 1:14:11 |
40 | (42) | VALLS FERRI Rafael | Vacansoleil – DCM | 1:15:15 |
41 | (43) | BARGUIL Warren | Team Argos – Shimano | 1:15:24 |
42 | (44) | SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano | Cannondale Pro Cycling Team | 1:15:43 |
43 | (46) | GUSEV Vladimir | Katusha Team | 1:15:49 |
44 | (47) | CARUSO Giampaolo | Katusha Team | 1:15:50 |
45 | (40) | COPPEL Jérome | Cofidis Solutions Crédits | 1:18:53 |
46 | (45) | SANTAROMITA Ivan | BMC Racing Team | 1:18:55 |
47 | (41) | LANDA MEANA Mikel | Euskaltel – Euskadi | 1:19:05 |
48 | (48) | GENIEZ Alexandre | Equipe Cycliste FDJ.fr | 1:24:12 |
49 | (50) | ZANDIO ECHAIDE Xabier | Sky Procycling | 1:24:24 |
50 | (49) | MATE MARDONES Luis Angel | Cofidis Solutions Crédits | 1:24:37 |
51 | (52) | MOLLEMA Bauke | Belkin Pro Cycling Team | 1:27:46 |
52 | (51) | FLECHA Juan Antonio | Vacansoleil – DCM | 1:28:15 |
53 | (53) | OROZ UGALDE Juan José | Euskaltel – Euskadi | 1:30:04 |
54 | (54) | SERRY Pieter | Omega Pharma – Quick-Step | 1:32:13 |
55 | (55) | FROHLINGER Johannes | Team Argos – Shimano | 1:38:59 |
56 | (57) | MEERSMAN Gianni | Omega Pharma – Quick-Step | 1:40:57 |
57 | (59) | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | 1:43:06 |
58 | (58) | PATERSKI Maciej | Cannondale Pro Cycling Team | 1:43:18 |
59 | (61) | VERDUGO MARCOTEGUI Gorka | Euskaltel – Euskadi | 1:44:51 |
60 | (56) | NOCENTINI Rinaldo | AG2R La Mondiale | 1:45:01 |
61 | (63) | VOSS Paul | Team NetApp Endura | 1:47:08 |
62 | (64) | MORENO BAZAN Javier | Movistar Team | 1:48:45 |
63 | (60) | CHEREL Mikael | AG2R La Mondiale | 1:50:56 |
64 | (65) | HANSEN Adam | Lotto Belisol Team | 1:51:24 |
65 | (62) | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | 1:52:40 |
66 | (67) | HERMANS Ben | RadioShack – Leopard | 1:55:33 |
67 | (68) | CANCELLARA Fabian | RadioShack – Leopard | 1:56:38 |
68 | (66) | BUSCHE Matthew | RadioShack – Leopard | 1:58:11 |
69 | (70) | MORI Manuele | Lampre – Merida | 2:00:37 |
70 | (72) | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 2:02:16 |
71 | (69) | MEIER Christian | Orica GreenEDGE | 2:04:05 |
72 | (74) | CAMANO ORTUZAR Iker | Team NetApp Endura | 2:04:25 |
73 | (75) | KOHLER Martin | BMC Racing Team | 2:04:27 |
74 | (76) | SIJMENS Nico | Cofidis Solutions Crédits | 2:05:35 |
75 | (77) | RAST Gregory | RadioShack – Leopard | 2:05:56 |
76 | (71) | CATALDO Dario | Sky Procycling | 2:06:07 |
77 | (73) | VICIOSO ARCOS Ángel | Katusha Team | 2:07:33 |
78 | (82) | BOASSON HAGEN Edvald | Sky Procycling | 2:09:43 |
79 | (80) | POPOVYCH Yaroslav | RadioShack – Leopard | 2:10:08 |
80 | (78) | KIRYIENKA Vasil | Sky Procycling | 2:10:22 |
81 | (83) | ZEITS Andrey | Astana Pro Team | 2:11:20 |
82 | (79) | CLARKE Simon | Orica GreenEDGE | 2:13:42 |
83 | (84) | RATTO Daniele | Cannondale Pro Cycling Team | 2:17:42 |
84 | (88) | KNEES Christian | Sky Procycling | 2:18:00 |
85 | (81) | BERARD Julien | AG2R La Mondiale | 2:18:02 |
86 | (86) | KOZONTCHUK Dmitry | Katusha Team | 2:18:43 |
87 | (90) | IRIZAR ARANBURU Markel | RadioShack – Leopard | 2:19:25 |
88 | (85) | EIJSSEN Yannick | BMC Racing Team | 2:19:30 |
89 | (91) | GARATE Juan Manuel | Belkin Pro Cycling Team | 2:20:31 |
90 | (93) | HOWES Alex | Garmin – Sharp | 2:22:07 |
91 | (94) | ZINGLE Romain | Cofidis Solutions Crédits | 2:22:17 |
92 | (87) | WURF Cameron | Cannondale Pro Cycling Team | 2:22:26 |
93 | (95) | GARCIA FERNANDEZ Marcos | Caja Rural-Seguros RGA | 2:22:49 |
94 | (89) | AZANZA SOTO Jorge | Euskaltel – Euskadi | 2:23:13 |
95 | (96) | PAOLINI Luca | Katusha Team | 2:27:30 |
96 | (92) | INTXAUSTI Benat | Movistar Team | 2:27:51 |
97 | (99) | VANSUMMEREN Johan | Garmin – Sharp | 2:28:30 |
98 | (97) | LONGO BORGHINI Paolo | Cannondale Pro Cycling Team | 2:32:07 |
99 | (101) | BARTA Jan | Team NetApp Endura | 2:33:44 |
100 | (98) | PINEAU Cédric | Equipe Cycliste FDJ.fr | 2:35:27 |
101 | (102) | HUPOND Thierry | Team Argos – Shimano | 2:36:21 |
102 | (106) | TANNER David | Belkin Pro Cycling Team | 2:37:23 |
103 | (105) | PUCCIO Salvatore | Sky Procycling | 2:38:25 |
104 | (100) | EDET Nicolas | Cofidis Solutions Crédits | 2:39:16 |
105 | (108) | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | Team Argos – Shimano | 2:40:13 |
106 | (103) | SřRENSEN Nicki | Team Saxo-Tinkoff | 2:40:59 |
107 | (107) | VEIKKANEN Jussi | Equipe Cycliste FDJ.fr | 2:42:31 |
108 | (110) | BOLE Grega | Vacansoleil – DCM | 2:44:09 |
109 | (104) | VANENDERT Dennis | Lotto Belisol Team | 2:44:35 |
110 | (109) | HOOGERLAND Johnny | Vacansoleil – DCM | 2:46:08 |
111 | (111) | ERVITI OLLO Imanol | Movistar Team | 2:46:27 |
112 | (113) | GRIVKO Andriy | Astana Pro Team | 2:47:12 |
113 | (115) | MATTHEWS Michael | Orica GreenEDGE | 2:51:35 |
114 | (112) | MONDORY Lloyd | AG2R La Mondiale | 2:53:35 |
115 | (116) | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 2:54:10 |
116 | (114) | IGLINSKIY Maxim | Astana Pro Team | 2:55:30 |
117 | (120) | ANACONA GOMEZ Winner | Lampre – Merida | 3:00:39 |
118 | (117) | FAIRLY Caleb | Garmin – Sharp | 3:01:50 |
119 | (122) | GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván | Movistar Team | 3:01:57 |
120 | (119) | DALL’ANTONIA Tiziano | Cannondale Pro Cycling Team | 3:02:06 |
121 | (124) | URTASUN PEREZ Pablo | Euskaltel – Euskadi | 3:02:27 |
122 | (118) | TOSATTO Matteo | Team Saxo-Tinkoff | 3:03:15 |
123 | (125) | LODEWYCK Klaas | BMC Racing Team | 3:04:17 |
124 | (126) | PETROV Evgeni | Team Saxo-Tinkoff | 3:04:49 |
125 | (121) | PIEDRA PEREZ Antonio | Caja Rural-Seguros RGA | 3:06:05 |
126 | (123) | PETERSON Tom | Team Argos – Shimano | 3:06:31 |
127 | (129) | WAGNER Robert | Belkin Pro Cycling Team | 3:09:07 |
128 | (127) | FERRARI Fabricio | Caja Rural-Seguros RGA | 3:11:26 |
129 | (132) | BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto | AG2R La Mondiale | 3:11:44 |
130 | (137) | FARRAR Tyler | Garmin – Sharp | 3:12:22 |
131 | (128) | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Omega Pharma – Quick-Step | 3:12:23 |
132 | (136) | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Belisol Team | 3:13:33 |
133 | (131) | MřRKřV Michael | Team Saxo-Tinkoff | 3:14:57 |
134 | (139) | ISAYCHEV Vladimir | Katusha Team | 3:15:12 |
135 | (133) | DODI Luca | Lampre – Merida | 3:15:40 |
136 | (134) | PETIT Adrien | Cofidis Solutions Crédits | 3:16:29 |
137 | (135) | RASMUSSEN Alex | Garmin – Sharp | 3:16:46 |
138 | (141) | ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco | Caja Rural-Seguros RGA | 3:17:28 |
139 | (130) | COURTEILLE Arnaud | Equipe Cycliste FDJ.fr | 3:17:30 |
140 | (142) | ARNDT Nikias | Team Argos – Shimano | 3:19:01 |
141 | (140) | DEMPSTER Zakkari | Team NetApp Endura | 3:19:21 |
142 | (138) | DOCKER Mitchell | Orica GreenEDGE | 3:21:13 |
143 | (143) | LASCA Francesco | Caja Rural-Seguros RGA | 3:22:31 |
144 | (147) | RICHEZE Ariel Maximiliano | Lampre – Merida | 3:22:47 |
145 | (144) | HAEDO Lucas Sebastian | Cannondale Pro Cycling Team | 3:23:39 |
146 | (145) | POULHIES Stéphane | Cofidis Solutions Crédits | 3:27:13 |
147 | (146) | STAMSNIJDER Tom | Team Argos – Shimano | 3:31:33 |
148 | (148) | HOWARD Leigh | Orica GreenEDGE | 3:39:37 |
149 | (149) | GRAZIATO Massimo | Lampre – Merida | 3:41:12 |
150 | (150) | BONO Matteo | Lampre – Merida | 3:53:42 |
Foto: www.corvospro.com
Marta Wiśniewska