rocheBjarne Riis jest zadowolony z dotychczasowych dokonań swoich zawodników podczas Vuelty. Jednak szef Saxo – Tinkoff liczy na kolejne sukcesy, włącznie z walką o podium w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Dwa etapowe zwycięstwa, dwa razy podium i posiadanie przez jeden dzień koszulki lidera – to bilans zawodników Saxo – Tinkoff. Bjarne Riis nie zamierza jednak na tym poprzestać i wierzy w kolejne dobre dni swoich zawodników. Według Duńczyka ostatnie pięć dni Vuelty może jeszcze sporo zmienić.

“Ten wyścig jest dla nas wspaniały. Jestem bardzo szczęśliwy, że dokonaliśmy tak wiele. Liczę, że Nicolas Roche może jeszcze powalczyć o wyższe miejsce w generalce. Kolarze mają już sporo w nogach, każdy jest zmęczony i nie wszystko można przewidzieć. To także szansa na etapowy triumf dla Rafała Majki, Chrisa Ankera Sorensena czy Nicolasa.” mówi Riis.

Szef Saxo – Tinkoff odniósł się także do kryzysu, jaki miał Nibali na ostatnim etapie przed dniem przerwy: “Widać było, że można pokonać Vincenzo na tym wyścigu. Kolejne ataki ze strony innych zawodników mogą pokrzyżować plany Włocha na ten wyścig. Jeśli zdarzy mu się jeszcze jeden taki dzień, to Horner ma szansę zabrać mu koszulkę lidera.”

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga