Florian SenechalDominik Oborski (Reprezentacja Polski U23) zajął drugie miejsce na ostatnim etapie czeskiej etapówki. Końcowym zwycięzcą został Florian Senechal (Etixx -Ihned).

Niedzielny, czwarty odcinek wyścigu Okolo Jiznich Cech liczył 140 kilometrów. Zwycięzcą został Xandro Meurisse (Lotto-Belisol), który pokonał Dominika Oborskiego, na codzień reprezentującego barwy TKK Pacific Toruń. Trzeci finiszował świetnie spisujący się od początku wyścigu – Florian Senechal.

Francuz, dobrze nam znany z polskich szos, tegoroczny zwycięzca Memoriału Henryka Łasaka wygrał klasyfikację generalną. Na dobrej szóstej pozycji wyścig ukończył Paweł Cieślik, tuż za nim uplasował się tegoroczny górski mistrz Polski – Michał Podlaski (obaj Bank BGŻ).

Wyniki 4 etapu:

1 MEURISSE Xandro 8 5 3:08:53
2 OBORSKI Dominik 5 2 ,,
3 SENECHAL Florian Etixx -Ihned 2 1 ,,
4 BUCHáCEK Tomás Bauknecht-Author ,,
5 PLESNER Frederik Team Trefor ,,
6 REINHARDT Theo Rad-Net Rose Team ,,
7 DE WINTER Walt ,,
8 WARCHOL Bartosz ,,
9 VAN AERT Jan ,,
10 PODLASKI Michal Bank BGŻ ,,
11 BREEN Vegard Team Joker – Merida ,,
12 SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon ,,
13 BENETSEDER Josef WSA ,,
14 POKIDOV Maxim Itera – Katusha ,,
15 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon ,,
16 JURCO Matej Dukla Trencin – Trek ,,
17 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,
18 CIESLIK Pawel Bank BGŻ ,,
19 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon ,,
20 GRAZIAN Christian ,,
21 PIASKOWY Emanuel ,,
22 TUREK Daniel ,,
23 HUNAL Martin Ac Sparta Praha ,,
24 POLNICKY Jiri Bauknecht-Author ,,
25 BRYLOWSKI Pawel Bank BGŻ ,,
26 FRISON Frederik ,,
27 PADOUR Frantisek Bauknecht-Author ,,
28 DOLEZEL Radovan Ac Sparta Praha ,,
29 PIOTROWICZ Pawel 0:09
30 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,,
31 LANG Paul WSA ,,
32 STASH Mamyr Helicopters ,,
33 CRAEGHS Maarten ,,
34 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon ,,
35 BOROS Michael ,,
36 KRETSCHY Florian ,,
37 VAN MEIRHAEGHE Jef ,,
38 MARCOLIN Matteo ,,
39 WEBER Johannes Team Heizomat ,,
40 HNIK Karel Etixx -Ihned ,,
41 MYGIND Rasmus Team Trefor ,,
42 RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon ,,
43 VAN GESTEL Dries ,,
44 AKIMOV Mikhail Rusvelo ,,
45 LEOPOLD Hans-Jörg WSA 0:17
46 BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida ,,
47 FRANCZAK Wojciech ,,
48 VRAZEL Viktor SKC Tufo Prostejov 2:10
49 VALEš Adam SKC Tufo Prostejov ,,
50 HOSEK Josef Bauknecht-Author ,,
51 MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek ,,
52 VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor ,,
53 NIKOLAEV Sergey Katusha Team 2:14
54 RAZUMOV Maksim Katusha Team ,,
55 THIELE Kersten Rad-Net Rose Team ,,
56 FREIENSTEIN Raphael Team Heizomat 2:18
57 DEVALCKENEER Sieben 2:48
58 STöHR Pavel SKC Tufo Prostejov 3:00
59 SISR Frantisek ASC Dukla Praha ,,
60 STöHR Jan SKC Tufo Prostejov ,,
61 MEDEK TomᚠAc Sparta Praha ,,
62 GJOLBERG Adrian Team Joker – Merida ,,
63 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida ,,
64 REMME Stian Team Joker – Merida ,,
65 JANIACZYK Blazej Bank BGŻ ,,
66 WEINSTEIN Domenic Rad-Net Rose Team 4:35
67 BAMBULA Stanislav 6:04
68 FüRST Roman ASC Dukla Praha ,,
69 ZECHMEISTER Tomas Bauknecht-Author ,,
70 DLASK Jindrich ,,
71 EHRENBERGER Jakub ,,
72 PIZZINATO Marco ,,
73 PIRIUS Hans ,,
74 WILSON Edvin Team Joker – Merida ,,
75 BOMMEL Henning Rad-Net Rose Team ,,
76 WOTSCHKE Sebastian ,,
77 GRUNER Yannick ,,
78 EGOROV Kirill Itera – Katusha ,,
79 VANDERMAST Kevin ,,
80 TAFERNER Michael WSA ,,
81 SCHOFFMANN Martin WSA ,,
82 WITECKI Mariusz Bank BGŻ ,,
83 NAGLER Patrick ,,
84 ZAKARIN Aydar Helicopters ,,
85 MAHDAR Martin Dukla Trencin – Trek ,,
86 ZALESKY Milan ,,
87 CHLUPáC Dominik ,,
88 OERLEMANS Pieter ,,
89 HAMPL Petr ,,
90 KUKRLE Michael ,,
91 GOTZ Markus WSA ,,
92 BASKA Erik Dukla Trencin – Trek ,,
93 DEBELLIS Stefano ,,
94 VIKTORíN Václav Ac Sparta Praha ,,
95 SKALA Jakub 6:24
96 OKROUHLICKY Tomas Ac Sparta Praha ,,
97 BODNAR Lukasz Bank BGŻ ,,
98 KOZUBEK Stanislav Bauknecht-Author ,,
DNF MANAKOV Victor Rusvelo
DNF CAROLO Andrea
DNF RYABKIN Alexey Itera – Katusha
DNF KOUDELA Tomas Etixx -Ihned
DNF DAŠKO Mario Dukla Trencin – Trek
DNF SIMEK Adam

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 SENECHAL Florian Etixx -Ihned 40 25 12:02:42
2 REINHARDT Theo Rad-Net Rose Team 30 18 0:04
3 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 16 14 0:07
4 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon 12 11 0:08
5 BUCHáCEK Tomás Bauknecht-Author 10 8 0:10
6 CIESLIK Pawel Bank BGŻ 8 6 0:14
7 PODLASKI Michal Bank BGŻ 6 4 0:26
8 MEURISSE Xandro 3 3 0:31
9 PADOUR Frantisek Bauknecht-Author 2 0:33
10 BENETSEDER Josef WSA 1 0:35
11 FRISON Frederik 0:39
12 WARCHOL Bartosz 0:48
13 MARCOLIN Matteo 0:57
14 SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 1:19
15 VAN GESTEL Dries ,,
16 TUREK Daniel 1:22
17 DE WINTER Walt 1:23
18 POKIDOV Maxim Itera – Katusha ,,
19 PLESNER Frederik Team Trefor ,,
20 VAN AERT Jan ,,
21 BREEN Vegard Team Joker – Merida ,,
22 JURCO Matej Dukla Trencin – Trek ,,
23 POLNICKY Jiri Bauknecht-Author ,,
24 HUNAL Martin Ac Sparta Praha ,,
25 BRYLOWSKI Pawel Bank BGŻ ,,
26 PIASKOWY Emanuel ,,
27 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,
28 DOLEZEL Radovan Ac Sparta Praha ,,
29 BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida 1:28
30 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon ,,
31 MYGIND Rasmus Team Trefor 1:29
32 STASH Mamyr Helicopters 1:32
33 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,,
34 BOROS Michael ,,
35 RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon ,,
36 LANG Paul WSA ,,
37 PIOTROWICZ Pawel ,,
38 HNIK Karel Etixx -Ihned ,,
39 KRETSCHY Florian ,,
40 WEBER Johannes Team Heizomat ,,
41 LEOPOLD Hans-Jörg WSA 1:40
42 FRANCZAK Wojciech ,,
43 VAN MEIRHAEGHE Jef 3:13
44 VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor 3:30
45 NIKOLAEV Sergey Katusha Team 3:31
46 VRAZEL Viktor SKC Tufo Prostejov 3:33
47 VALEš Adam SKC Tufo Prostejov ,,
48 MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek ,,
49 RAZUMOV Maksim Katusha Team 3:37
50 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida 4:23
51 REMME Stian Team Joker – Merida ,,
52 OBORSKI Dominik 5:23
53 CRAEGHS Maarten 5:41
54 JANIACZYK Blazej Bank BGŻ 5:51
55 STöHR Jan SKC Tufo Prostejov 6:48
56 HOSEK Josef Bauknecht-Author 7:09
57 GJOLBERG Adrian Team Joker – Merida 7:15
58 AKIMOV Mikhail Rusvelo 7:19
59 BAMBULA Stanislav 7:27
60 KUKRLE Michael ,,
61 ZAKARIN Aydar Helicopters ,,
62 GOTZ Markus WSA ,,
63 WITECKI Mariusz Bank BGŻ ,,
64 SCHOFFMANN Martin WSA ,,
65 ZECHMEISTER Tomas Bauknecht-Author ,,
66 BODNAR Lukasz Bank BGŻ 7:47
67 KOZUBEK Stanislav Bauknecht-Author ,,
68 SISR Frantisek ASC Dukla Praha 7:59
69 EGOROV Kirill Itera – Katusha 8:55
70 GRAZIAN Christian 9:07
71 BASKA Erik Dukla Trencin – Trek 10:49
72 MAHDAR Martin Dukla Trencin – Trek ,,
73 WOTSCHKE Sebastian ,,
74 STöHR Pavel SKC Tufo Prostejov 10:57
75 EHRENBERGER Jakub 11:03
76 DEVALCKENEER Sieben 11:49
77 OERLEMANS Pieter 11:57
78 MEDEK TomᚠAc Sparta Praha 12:01
79 HAMPL Petr 13:17
80 PIZZINATO Marco 14:22
81 OKROUHLICKY Tomas Ac Sparta Praha 14:40
82 WEINSTEIN Domenic Rad-Net Rose Team 14:44
83 NAGLER Patrick 14:51
84 WILSON Edvin Team Joker – Merida 14:53
85 VANDERMAST Kevin 15:05
86 SKALA Jakub 16:20
87 CHLUPáC Dominik 16:37
88 FREIENSTEIN Raphael Team Heizomat 16:44
89 ZALESKY Milan 16:55
90 TAFERNER Michael WSA 17:46
91 DEBELLIS Stefano 17:54
92 PIRIUS Hans 18:13
93 VIKTORíN Václav Ac Sparta Praha 18:34
94 DLASK Jindrich 22:39
95 FüRST Roman ASC Dukla Praha 26:37
96 GRUNER Yannick 26:54
97 BOMMEL Henning Rad-Net Rose Team 27:23
98 THIELE Kersten Rad-Net Rose Team 28:38

Foto: Team Etixx – Ihned