kevin de weertKevin De Weert (Omega Pharma-Quick Step), który na 11. etapie Vuelty przewrócił się na zjeździe, ma poważne obrażenia. Natychmiast po wypadku został odwieziony do szpitala.

31-letni kolarz ma złamaną lewą kość piszczelową, naderwane ścięgno w lewym kolanie oraz złamany prawy obojczyk. Oprócz tego zdiagnozowano u niego złamane kręgi szyjne, ale bez konsekwencji neurologicznych. Drużyna podała także, że De Weert cały czas był przytomny.

Tony Martin, który zajął na tym etapie drugie miejsce, powiedział: Gdybym dziś wygrał, zadedykowałbym zwycięstwo Kevinowi. Kiedy słyszysz o czymś takim wszystko inne przestaje być ważne. Od kiedy dowiedziałem się o tym wypadku nie myślałem o tym, że zająłem drugie miejsce. W takich momentach zdajesz sobie sprawę, co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pitu
Pitu

Tony Martin dobrze powiedział : ,,Od kiedy dowiedziałem się o tym wypadku nie myślałem o tym, że zająłem drugie miejsce. W takich momentach zdajesz sobie sprawę, co tak naprawdę jest w życiu ważne.” 🙂