angelo tulikAngelo Tulik (Europcar) wygrał ostatni etap wyścigu Tour des Fjords. W klasyfikacji generalnej triumfował prowadzący od pierwszego etapu Sergey Chernetskiy (Katusha).

Czwarty i ostatni etap Tour des Fjords prowadził z Egersund do Stavanger. Kolarze mieli do przebycia 183 km, a w pierwszej części dystansu musieli się zmagać z dwoma ciężkimi podjazdami.

Bardzo aktywni byli zawodnicy młodzieżowej sekcji Rabobanku, a zwłaszcza Nick van der Lijke, który od przyszłego sezonu będzie kolarzem ekipy Belkin Pro Cycling Team. Jednak o wszystkim zadecydował finisz z dużej grupy. Najsprytniejszy i zarazem najszybszy okazał się Angelo Tulik (Europcar), który zaatakował krótko przed metą. Drugi był Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen – Baloise), a trzeci finiszował Alexander Kristoff (Katusha).

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został prowadzący od samego początku wyścigu Sergey Chernetskiy (Katusha). Jedyny Polak występujący w Tour des Fjords, Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned) zajął 72. miejsce w generalce.

Wyniki:

1 TULIK Angelo Team Europcar 16 20 4:34:05

2 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise 11 12 ,,

3 KRISTOFF Alexander Katusha Team 6 7 ,,

4 HUSHOVD Thor Norway 5 5 ,,

5 HUREL Tony Team Europcar 4 4 ,,

6 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 2 3 ,,

7 HOELGAARD Daniel Etixx -Ihned 2 ,,

8 BOSMAN Gert-Jan Rabobank Development Team 1 ,,

9 STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka ,,

10 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team ,,

11 SENECHAL Florian Etixx -Ihned ,,

12 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

13 BERGSLAND Jon Oneco Cycling Team ,,

14 BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley ,,

15 WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team ,,

16 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

17 FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,

18 BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley ,,

19 NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team ,,

20 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team ,,

21 HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank ,,

22 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

23 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida ,,

24 JACOBSEN Tormod Hausken Team Oster Hus – Ridley ,,

25 SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team ,,

26 BREEN Vegard Team Joker – Merida ,,

27 TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team ,,

28 STEENSEN Andre Team Cult Energy ,,

29 BERGER Hakon Frengstad Team Ringeriks – Kraft Look ,,

30 EIKING Odd Christian Norway ,,

31 LAENGEN Řystein Stake Oneco Cycling Team ,,

32 GODRIE Stan Rabobank Development Team 0:05

33 STEROBO Rasmus Team Cult Energy 0:06

34 HALLER Marco Katusha Team ,,

35 AASVOLD Lorents Ola Team Plussbank ,,

36 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,

37 DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley 0:09

38 HURUM Sondre Moen Oneco Cycling Team 0:13

39 KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team ,,

40 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

41 BELL Zach Champion System Pro Cycling Team ,,

42 HAUGEN Henrik Steen Team Ringeriks – Kraft Look ,,

43 KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

44 ERLAND Andreas Team Plussbank ,,

45 SCHMIDT Petter Team Plussbank ,,

46 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley ,,

47 SKJERPING Kristoffer Team Joker – Merida ,,

48 LŘVIK Asmund Norway ,,

49 LUKKEDAHL Řivind Team Ringeriks – Kraft Look ,,

50 REIHS Michael Team Cult Energy ,,

51 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

52 SLIK Ivar Rabobank Development Team ,,

53 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar ,,

54 KRISTOFFERSEN Anders Team Ringeriks – Kraft Look ,,

55 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team ,,

56 LUNKE Sindre Team Plussbank 0:22

57 HNIK Karel Etixx -Ihned ,,

58 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,,

59 EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley ,,

60 RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka ,,

61 LANDA Oscar Team Oster Hus – Ridley ,,

62 HOELGAARD Markus Etixx -Ihned ,,

63 JEROME Vincent Team Europcar ,,

64 NAULEAU Bryan Team Europcar ,,

65 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

66 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

67 REMME Stian Team Joker – Merida ,,

68 MINNAARD Marco Rabobank Development Team 0:35

69 KLEIVEN Njĺl Norway ,,

70 BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida ,,

71 KRITSKIY Timofey Katusha Team 0:42

72 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

73 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy 0:50

74 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 1:05

75 RAZUMOV Maksim Katusha Team ,,

76 CORT NIELSEN Magnus Team Cult Energy 2:14

77 BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team ,,

78 SORTVEIT Sondre Gjerdevik Team Joker – Merida ,,

79 CLAUSEN Patrick Team Cult Energy ,,

80 REZA Kevin Team Europcar ,,

81 VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

82 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

83 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 4:17

84 HANNESTAD Christian Oneco Cycling Team ,,

85 LANDA Andreas Oneco Cycling Team ,,

86 NIKOLAEV Sergey Katusha Team ,,

87 POTGIETER Bradley Team MTN Qhubeka ,,

88 BELKOV Maxim Katusha Team ,,

89 MřRLAND Morten Team Plussbank ,,

90 FISKA Oystein Team Ringeriks – Kraft Look ,,

91 SVENDSEN Oskar Team Joker – Merida ,,

92 WüRTZ SCHMITZ Mads Team Cult Energy 10:44

93 GRONDAHL JANSEN Amund Team Plussbank 10:46

94 WILMANN Frederik Norway ,,

95 SAN WU Kin Champion System Pro Cycling Team ,,

96 AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team ,,

97 GJOLBERG Adrian Team Joker – Merida ,,

98 WORMSEN Kristoffer Team Ringeriks – Kraft Look ,,

99 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,,

100 VANGSTAD Andreas Team Plussbank ,,

101 KřRNER Max Emil Team Ringeriks – Kraft Look 0:00

DNF GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka –

DNF REGUIGUI Youcef Team MTN Qhubeka –

DNF MERTENS Tim Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF BřRRESEN Magnus Oneco Cycling Team –

DNF NESS HAAVE Marius Oneco Cycling Team –

DNF HERMANSEN Sindre Eid Team Ringeriks – Kraft Look –

DNF GINGSJö Alexander Team People4you – Unaas Cycling –

DNF LINDAU Philip Team People4you – Unaas Cycling –

DNF BOBRIDGE Jack Belkin Pro Cycling Team –

DNF KOGSTAD RINGHEIM Jo Team People4you – Unaas Cycling –

Klasyfikacja generalna:

1 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 80 100 12:50:18

2 NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team 56 70 0:30

3 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise 32 50 0:42

4 KRISTOFF Alexander Katusha Team 24 36 0:52

5 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team 20 28 1:04

6 WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team 16 24 ,,

7 HALLER Marco Katusha Team 12 20 1:08

8 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 8 18 1:10

9 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise 7 16 1:15

10 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise 6 14 1:24

11 BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley 5 12 1:42

12 JACOBSEN Tormod Hausken Team Oster Hus – Ridley 3 10 ,,

13 BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley 8 ,,

14 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida 7 1:50

15 GODRIE Stan Rabobank Development Team 6 1:52

16 BOSMAN Gert-Jan Rabobank Development Team 5 1:54

17 STEENSEN Andre Team Cult Energy 4 1:55

18 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley 3 ,,

19 BREEN Vegard Team Joker – Merida 2 1:56

20 DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley 1 1:57

21 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 2:01

22 STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,

23 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 2:04

24 SKJERPING Kristoffer Team Joker – Merida 2:09

25 FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team 2:16

26 SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team ,,

27 SENECHAL Florian Etixx -Ihned 2:17

28 HOELGAARD Daniel Etixx -Ihned ,,

29 REMME Stian Team Joker – Merida 2:18

30 BERGER Hakon Frengstad Team Ringeriks – Kraft Look 2:29

31 HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank 2:31

32 KONRAD Patrick Etixx -Ihned 2:33

33 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 2:35

34 AASVOLD Lorents Ola Team Plussbank 2:37

35 BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida 2:43

36 ERLAND Andreas Team Plussbank 2:44

37 LUKKEDAHL Řivind Team Ringeriks – Kraft Look 2:48

38 HUREL Tony Team Europcar 2:52

39 BELL Zach Champion System Pro Cycling Team 2:53

40 TULIK Angelo Team Europcar 2:56

41 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 2:57

42 HUSHOVD Thor Norway 3:08

43 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar ,,

44 JEROME Vincent Team Europcar 3:17

45 NAULEAU Bryan Team Europcar ,,

46 TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team 3:18

47 HOELGAARD Markus Etixx -Ihned 3:24

48 HURUM Sondre Moen Oneco Cycling Team 3:34

49 RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka 3:41

50 SELIG Rüdiger Katusha Team 3:43

51 LANDA Oscar Team Oster Hus – Ridley 3:45

52 EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley 3:55

53 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 4:12

54 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy 4:37

55 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka 4:40

56 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise 4:41

57 SLIK Ivar Rabobank Development Team 4:45

58 LUNKE Sindre Team Plussbank 4:53

59 MINNAARD Marco Rabobank Development Team 5:13

60 REIHS Michael Team Cult Energy 5:14

61 BERGSLAND Jon Oneco Cycling Team 5:25

62 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise 5:26

63 KLEIVEN Njĺl Norway 5:33

64 HAUGEN Henrik Steen Team Ringeriks – Kraft Look 6:00

65 STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka 6:08

66 SCHMIDT Petter Team Plussbank 6:36

67 BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team 8:11

68 HNIK Karel Etixx -Ihned 8:30

69 POTGIETER Bradley Team MTN Qhubeka 9:25

70 KRISTOFFERSEN Anders Team Ringeriks – Kraft Look 9:28

71 EIKING Odd Christian Norway 10:48

72 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 11:02

73 SVENDSEN Oskar Team Joker – Merida 11:21

74 CORT NIELSEN Magnus Team Cult Energy 12:29

75 LŘVIK Asmund Norway 12:58

76 KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team 13:13

77 KřRNER Max Emil Team Ringeriks – Kraft Look 13:15

78 GRONDAHL JANSEN Amund Team Plussbank 13:53

79 RAZUMOV Maksim Katusha Team 13:58

80 VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise 14:34

81 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team 15:45

82 REZA Kevin Team Europcar 16:09

83 SORTVEIT Sondre Gjerdevik Team Joker – Merida 16:29

84 LAENGEN Řystein Stake Oneco Cycling Team 16:37

85 NIKOLAEV Sergey Katusha Team 17:10

86 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 17:20

87 FISKA Oystein Team Ringeriks – Kraft Look 17:48

88 HANNESTAD Christian Oneco Cycling Team 18:55

89 WORMSEN Kristoffer Team Ringeriks – Kraft Look 19:36

90 LANDA Andreas Oneco Cycling Team 20:37

91 KRITSKIY Timofey Katusha Team 21:03

92 AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team 22:27

93 BELKOV Maxim Katusha Team 23:25

94 CLAUSEN Patrick Team Cult Energy 23:54

95 GJOLBERG Adrian Team Joker – Merida 24:36

96 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 25:58

97 WüRTZ SCHMITZ Mads Team Cult Energy 26:04

98 MřRLAND Morten Team Plussbank 26:31

 

Foto:Tour des Fjords

Arek Waluga