alejandro marque portoAlejandro Marque Porto (OFM – Quinta da Lixa) wygrał jazdę indywidualną na czas i został nowym liderem Volta a Portugal. Drugie miejsce zajął jego kolega z ekipy, Gustavo Veloso. Trzecie miejsce dla dotychczasowego lidera, Rui Miguel Sousa Barbosa (Efapel – Glassdrive).

Przedostatnim etapem 75. edycji Volta a Portugal em Bicicleta Liberty Seguros była jazda indywidualna na czas. Kolarze przemieszczali się z Sabugal do Guarda na dystansie ponad 35 km.

Najlepiej z tym długim dystansem samotnej jazdy poradził sobie Alejandro Marque Porto (OFM – Quinta da Lixa), który wykręcił czas 49 minut i 6 sekund. Portugalczyk został nowym liderem wyścigu. Drugie miejsce wywalczył jego kolega z drużyny, Gustavo Veloso. Dotychczasowy lider, Rui Miguel Sousa Barbosa (Efapel – Glassdrive) stracił minutę i 28 sekund.

Karol Domagalski (Caja Rural-Seguros RGA) zajął dziś 27. miejsce.

Wyniki:

1 MARQUE PORTO Alejandro OFM – Quinta da Lixa 16 20 49:06

2 VELOSO Gustavo OFM – Quinta da Lixa 11 12 0:36

3 SOUSA BARBOSA Rui Miguel Efapel – Glassdrive 6 7 1:28

4 WYSS Marcel IAM Cycling 5 5 1:50

5 FERNANDEZ CRUZ Delio OFM – Quinta da Lixa 4 4 2:03

6 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement 2 3 2:11

7 BEUKEBOOM Dion Cycling Team de Rijke-Shanks 2 2:28

8 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement 1 2:29

9 PINTO Edgar Miguel Lemos LA Aluminios – Antarte 2:30

10 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling 2:37

11 SILVA Daniel Eduardo Moreira Rádio Popular-Onda 2:46

12 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 2:51

13 FOMINYKH Daniil Continental Team Astana 2:59

14 OYARZUN Carlos Louletano-Dunas Douradas 3:00

15 RYBAKOV Alexander Rusvelo 3:02

16 BROCO Hernani Efapel – Glassdrive 3:04

17 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 3:14

18 VILELA Ricardo Efapel – Glassdrive 3:15

19 SOUSA Célio Cristiano Rádio Popular-Onda 3:21

20 GONçALVES Domingos Rádio Popular-Onda ,,

21 BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest 3:28

22 SABIDO Hugo LA Aluminios – Antarte 3:29

23 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA 3:37

24 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 3:38

25 BRANDăO Joni Efapel – Glassdrive 3:42

26 ERSHOV Artur Rusvelo 3:45

27 DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA 3:46

28 STAMSNIJDER Bas Cycling Team de Rijke-Shanks 3:48

29 SILVESTRE Fábio Leopard – Trek Continental Team 3:54

30 VINHAS Rui Louletano-Dunas Douradas 3:58

31 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

32 EZQUERRA MUELA Jesus Leopard – Trek Continental Team 4:01

33 CARVALHO Fábio LA Aluminios – Antarte 4:03

34 ENGOULVENT Jimmy Sojasun 4:04

35 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

36 SCHMIDT Fabien Sojasun 4:07

37 GORBUNOV Vladislav Continental Team Astana ,,

38 DURAN AROCA Arkaitz Efapel – Glassdrive ,,

39 PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks 4:08

40 DE MATOS SANCHO Hugo LA Aluminios – Antarte 4:13

41 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana 4:14

42 SCHELLING Patrick IAM Cycling 4:15

43 POUX Paul Sojasun ,,

44 FONTE César Efapel – Glassdrive 4:17

45 DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis 4:18

46 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 4:21

47 DOS SANTOS Virgilio Martins Rádio Popular-Onda 4:26

48 KLIMOV Sergey Rusvelo 4:32

49 BARBOSA Márcio LA Aluminios – Antarte 4:38

50 AMARO Manuel Antunes Ceramica Flaminia – Fondriest 4:40

51 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 4:43

52 RIBEIRO Nuno Efapel – Glassdrive 4:48

53 DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks 4:52

54 ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team 4:58

55 SOUSA Sérgio Miguel Vieira Efapel – Glassdrive 5:03

56 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana 5:10

57 BOEV Igor Rusvelo 5:14

58 SILVA Rafael LA Aluminios – Antarte 5:18

59 FARIA DA COSTA Mário Jorge OFM – Quinta da Lixa 5:23

60 FERNANDEZ Ruben Caja Rural-Seguros RGA 5:26

61 HINAULT Sébastien IAM Cycling 5:27

62 GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA ,,

63 MOURATO André LA Aluminios – Antarte 5:48

64 GUTIéRREZ GUTIéRREZ David Rádio Popular-Onda 5:58

65 BAFFI Piero Leopard – Trek Continental Team 6:03

66 SUMMERHILL Daniel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 6:04

67 ALARCON GARCIA Raul Louletano-Dunas Douradas 6:06

68 REIMER Martin Team MTN Qhubeka 6:07

69 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 6:09

70 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement 6:10

71 MORENO ALLUE Francisco Javier Caja Rural-Seguros RGA 6:20

72 ISIDORO Micael Louletano-Dunas Douradas 6:28

73 TALABARDON Yannick Sojasun 6:32

74 HEREIJGERS Kobus Cycling Team de Rijke-Shanks 6:38

75 PRADES Eduard OFM – Quinta da Lixa 6:40

76 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

77 DA SILVA LIVRAMENTO David Banco BIC – Carmin 6:41

78 ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team 6:43

79 LóPEZ GARRIDO Adrián Rádio Popular-Onda 6:45

80 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

81 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement 6:55

82 KLEMME Dominik IAM Cycling 6:57

83 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana ,,

84 OLMO MENACHO Antonio Louletano-Dunas Douradas 7:00

85 AREGGER Marcel IAM Cycling 7:01

86 SEMYONOV Roman Continental Team Astana 7:02

87 CARDOSO Filipe Duarte Sousa Efapel – Glassdrive ,,

88 SILVA Luis Filipe Albino Louletano-Dunas Douradas 7:06

89 DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA 7:07

90 MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis 7:13

91 DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team 7:15

92 PEREIRA Joăo Mendonça Banco BIC – Carmin 7:26

93 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 7:30

94 THILL Tom Leopard – Trek Continental Team 7:33

95 VALINHO Victor Louletano-Dunas Douradas 7:37

96 PAULINHO Pedro LA Aluminios – Antarte 7:38

97 CASIMIRO Henrique Madeira Banco BIC – Carmin 7:39

98 VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks 7:40

99 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 7:41

100 DURET Sebastien Bretagne- Séché Environnement 7:47

101 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement 7:53

102 FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis 7:55

103 DANIEL Maxime Sojasun 7:56

104 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks 8:00

105 MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA 8:01

106 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 8:04

107 DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka ,,

108 KEOUGH Jacob UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

109 SILVA Igor Alberto Banco BIC – Carmin 8:08

110 MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 8:16

111 RAMIREZ ABEJA Javier Rádio Popular-Onda 8:17

112 HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team 8:19

113 MATOS Nuno Rádio Popular-Onda 8:22

114 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA 8:28

115 SILVA Bruno Duarte Ferreira LA Aluminios – Antarte 8:43

116 GABBURO Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 8:46

117 BARBIO António Ceramica Flaminia – Fondriest 8:49

118 GARCIA DE MATEO RUBIO Raul Louletano-Dunas Douradas 9:08

119 PIECHELE Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

120 MESTRE Daniel José Pereira Banco BIC – Carmin 9:17

121 TORTELIER Etienne Sojasun 9:18

122 CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA 9:29

123 ROSENDO PRADO Jesus OFM – Quinta da Lixa 9:40

124 CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement 9:53

125 BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest 9:58

126 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest 10:18

127 SANCHO Bruno Matos Banco BIC – Carmin 10:24

128 FERNANDES Luis OFM – Quinta da Lixa 11:21

129 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana 11:29

130 ISHANOV Abdraimzhan Continental Team Astana 11:36

131 FERREIRA Ricardo Rádio Popular-Onda 12:09

132 METCALFE Tomas Swift Banco BIC – Carmin 12:56

Klasyfikacja generalna:

1 (4) MARQUE PORTO Alejandro OFM – Quinta da Lixa 8 40:01:42

2 (2) VELOSO Gustavo OFM – Quinta da Lixa 0:04

3 (1) SOUSA BARBOSA Rui Miguel Efapel – Glassdrive 0:50

4 (6) PINTO Edgar Miguel Lemos LA Aluminios – Antarte 2:44

5 (3) BROCO Hernani Efapel – Glassdrive 2:57

6 (5) SILVA Daniel Eduardo Moreira Rádio Popular-Onda 2:59

7 (8) WYSS Marcel IAM Cycling 3:14

8 (7) DOS SANTOS Virgilio Martins Rádio Popular-Onda 5:23

9 (9) RIBEIRO Nuno Efapel – Glassdrive 6:49

10 (11) SOUSA Célio Cristiano Rádio Popular-Onda 7:49

11 (14) FERNANDEZ CRUZ Delio OFM – Quinta da Lixa 8:16

12 (10) GORBUNOV Vladislav Continental Team Astana 8:24

13 (12) VILELA Ricardo Efapel – Glassdrive 8:29

14 (13) DE MATOS SANCHO Hugo LA Aluminios – Antarte 9:48

15 (15) VINHAS Rui Louletano-Dunas Douradas 12:22

16 (17) HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 12:30

17 (16) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 12:33

18 (18) BARBOSA Márcio LA Aluminios – Antarte 15:26

19 (21) LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement 16:29

20 (19) SILVA Rafael LA Aluminios – Antarte 17:36

21 (20) FONTE César Efapel – Glassdrive 17:48

22 (23) SOUSA Sérgio Miguel Vieira Efapel – Glassdrive 22:19

23 (22) CASIMIRO Henrique Madeira Banco BIC – Carmin 23:24

24 (24) ISIDORO Micael Louletano-Dunas Douradas 24:47

25 (25) DURAN AROCA Arkaitz Efapel – Glassdrive 25:51

26 (26) SCHMIDT Fabien Sojasun 28:53

27 (27) POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo 36:40

28 (29) HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling 41:53

29 (28) TALABARDON Yannick Sojasun 43:20

30 (30) SCHELLING Patrick IAM Cycling 43:41

31 (32) SABIDO Hugo LA Aluminios – Antarte 44:03

32 (34) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 44:24

33 (31) DA SILVA LIVRAMENTO David Banco BIC – Carmin 46:40

34 (35) CARVALHO Fábio LA Aluminios – Antarte 47:01

35 (33) DURET Sebastien Bretagne- Séché Environnement 48:33

36 (36) RYBAKOV Alexander Rusvelo 49:13

37 (37) SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana 54:18

38 (38) MATOS Nuno Rádio Popular-Onda 58:06

39 (42) BRANDăO Joni Efapel – Glassdrive 58:44

40 (39) MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 58:52

41 (43) BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest 59:55

42 (40) BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement 1:00:22

43 (41) SILVA Bruno Duarte Ferreira LA Aluminios – Antarte 1:03:23

44 (44) SEMYONOV Roman Continental Team Astana 1:05:54

45 (47) POUX Paul Sojasun 1:09:51

46 (50) GONçALVES Domingos Rádio Popular-Onda 1:12:03

47 (46) CARDOSO Filipe Duarte Sousa Efapel – Glassdrive 1:12:26

48 (45) SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest 1:14:07

49 (49) KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks 1:14:52

50 (48) GARCIA DE MATEO RUBIO Raul Louletano-Dunas Douradas 1:15:12

51 (51) GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement 1:16:33

52 (52) ALARCON GARCIA Raul Louletano-Dunas Douradas 1:16:49

53 (53) DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:17:09

54 (54) PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks 1:18:26

55 (56) AMARO Manuel Antunes Ceramica Flaminia – Fondriest 1:19:57

56 (55) THILL Tom Leopard – Trek Continental Team 1:22:16

57 (57) SILVA Luis Filipe Albino Louletano-Dunas Douradas 1:23:06

58 (58) OLMO MENACHO Antonio Louletano-Dunas Douradas 1:23:12

59 (61) THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 1:23:40

60 (60) NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana 1:25:20

61 (59) GABBURO Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 1:27:06

62 (63) FOMINYKH Daniil Continental Team Astana 1:28:47

63 (64) DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks 1:30:52

64 (65) KLIMOV Sergey Rusvelo 1:33:46

65 (62) ISHANOV Abdraimzhan Continental Team Astana 1:36:19

66 (68) FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement 1:39:58

67 (69) AREGGER Marcel IAM Cycling 1:40:08

68 (67) DION Renaud Bretagne- Séché Environnement 1:40:22

69 (66) TORTELIER Etienne Sojasun 1:40:35

70 (75) HINAULT Sébastien IAM Cycling 1:40:38

71 (72) PAIANI Jean-lou Sojasun 1:40:44

72 (79) ERSHOV Artur Rusvelo 1:41:12

73 (74) PRADES Eduard OFM – Quinta da Lixa 1:41:20

74 (76) FARIA DA COSTA Mário Jorge OFM – Quinta da Lixa 1:41:30

75 (70) ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA 1:42:02

76 (78) FERNANDEZ Ruben Caja Rural-Seguros RGA 1:42:14

77 (82) SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement 1:42:43

78 (71) CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA 1:43:16

79 (77) PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 1:44:01

80 (81) MORENO ALLUE Francisco Javier Caja Rural-Seguros RGA 1:45:58

81 (73) FERREIRA Ricardo Rádio Popular-Onda 1:46:23

82 (80) FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:46:31

83 (84) ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team 1:47:53

84 (83) FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 1:49:21

85 (87) EZQUERRA MUELA Jesus Leopard – Trek Continental Team 1:50:56

86 (90) SILVESTRE Fábio Leopard – Trek Continental Team 1:52:23

87 (85) PAULINHO Pedro LA Aluminios – Antarte 1:53:17

88 (88) LóPEZ GARRIDO Adrián Rádio Popular-Onda 1:54:02

89 (92) OYARZUN Carlos Louletano-Dunas Douradas 1:54:25

90 (86) DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka 1:54:29

91 (89) MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:55:38

92 (93) DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA 1:57:37

93 (91) RAMIREZ ABEJA Javier Rádio Popular-Onda 1:58:20

94 (95) FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA 1:58:38

95 (96) VALINHO Victor Louletano-Dunas Douradas 2:02:41

96 (94) KEOUGH Jacob UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:02:56

97 (100) VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 2:03:19

98 (97) BARBIO António Ceramica Flaminia – Fondriest 2:04:12

99 (98) KLEMME Dominik IAM Cycling 2:05:01

100 (101) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 2:06:36

101 (105) SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 2:06:59

102 (102) MOURATO André LA Aluminios – Antarte 2:07:05

103 (99) MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA 2:07:21

104 (103) GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA 2:07:24

105 (104) VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 2:08:30

106 (106) ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team 2:10:59

107 (108) SUMMERHILL Daniel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:11:56

108 (107) HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team 2:13:44

109 (109) PIECHELE Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 2:15:09

110 (110) SILVA Igor Alberto Banco BIC – Carmin 2:17:31

111 (112) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 2:18:46

112 (113) GUTIéRREZ GUTIéRREZ David Rádio Popular-Onda 2:19:38

113 (111) FERNANDES Luis OFM – Quinta da Lixa 2:21:18

114 (119) BEUKEBOOM Dion Cycling Team de Rijke-Shanks 2:24:41

115 (120) STAMSNIJDER Bas Cycling Team de Rijke-Shanks 2:26:23

116 (122) DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana 2:27:22

117 (118) BAFFI Piero Leopard – Trek Continental Team 2:27:55

118 (117) HEREIJGERS Kobus Cycling Team de Rijke-Shanks 2:28:21

119 (123) ENGOULVENT Jimmy Sojasun 2:29:08

120 (114) SANCHO Bruno Matos Banco BIC – Carmin 2:29:21

121 (121) PEREIRA Joăo Mendonça Banco BIC – Carmin 2:30:04

122 (116) ROSENDO PRADO Jesus OFM – Quinta da Lixa 2:30:46

123 (115) JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana 2:32:27

124 (124) MESTRE Daniel José Pereira Banco BIC – Carmin 2:37:34

125 (125) DANIEL Maxime Sojasun 2:37:39

126 (126) DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team 2:38:34

127 (127) VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks 2:40:16

128 (129) DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA 2:45:52

129 (131) BOEV Igor Rusvelo 2:47:58

130 (130) CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement 2:52:14

131 (132) BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest 3:04:13

 

Foto:Volta a Portugal

Arek Waluga