_etap7mapa1372967821004056400 (1)Po raz pierwszy od 2006 roku, na trasie Tour de Pologne pojawiła się jazda indywidualna na czas. To właśnie po takim, 37. kilometrowym odcinku zakończy się 70. edycja naszego narodowego Touru.

Rampa startowa zostanie ustawiona w Wieliczce, czyli mieście znanym na całym świecie z kopalni soli “Wieliczka”, która została wpisana przez UNESCO na pierwszą listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Meta znajdować będzie się na rynku w Krakowie.

Pierwsza część dystansu jest pofałdowana i trudna technicznie. Trasa zacznie się wypłaszczać na 18. kilometrze w miejscowości Tomaszkowice. Wtedy także kolarze wjadą na długą prostą prowadzącą do Krakowa. Kreska znajdować będzie się na Rynku Starego Miasta, który pokryty jest kostką brukową.

Profil:

7Wieliczka-Krako___w1373044861067268700

Walka o klasyfikację generalną będzie bardzo zacięta. Różnice w czołówce są bardzo małe i kilku zawodników ma szanse na wygranie całego wyścigu. Z drugiej strony, na starcie znajduje się kilku znakomitych czasowców. Są przecież Fabian Cancellara (RadioShack-Leopard) i Bradley Wiggins (Sky Team). Ich forma pozostawia jednak wiele do życzenia, dlatego faworytem numer jeden do zwycięstwa etapowego wydaje się być wicemistrz świata – Taylor Phinney (BMC Racing).

Faworyci według naszosie.pl:

1. Taylor Phinney (BMC Racing)
2. Fabian Cancellara (RadioShack-Leopard)
3. Stef Clement (Belkin)

Relacje telewizyjne:

TVP (Krzysztof Wyrzykowski i Piotr Sobczyński) – Plan transmisji
Eurosport (Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski – Plan transmisji

 

Mapki: tourdepologne.pl

Andrzej