Alessandro PetacchiAlessandro Petacchi oficjalnie od czwartku będzie zawodnikiem Omega Pharma – Quick Step. Włoch zadebiutuje w barwach belgijskiej ekipy podczas Eneco Tour, które rozpocznie się 12. sierpnia.

39-letni Włoch rozpoczął sezon w Lampre-Merida. Pod koniec kwietnia ogłosił zakończenie kariery, tłumacząc swoją decyzję tym, że chce “poświęcić czas dla siebie i rodziny oraz poszukać nowych zajęć”. Niedługo po tym okazało się, że “Ale-Jet” prowadzi rozmowy z ekipą Omega Pharma – Quick Step, która chciała podpisać z nim kontrakt jako ostatni rozprowadzający dla Marka Cavendisha na Giro d`Italia oraz Tour de France. Przez kruczki prawne nie było to możliwe, gdyż okienko transferowe otwierane jest 1. sierpnia, czyli w czwartek.

“Harowałem jak wół, by dobrze się przygotować. Najpierw miałem nadzieję na Giro, później na Tour. Niestety nie udało się załatwić formalności. Próbowaliśmy załatwić to w UCI i Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu, ale nie udało się. Wszyscy interpretowali to jako normalny transfer, ale ja przecież rozwiązałem stary kontrakt i nie brałem udziału w wyścigach. W Lampre nie miałem już motywacji”, powiedział dla Gazzetta dello Sport.

Umowa włoskiego sprintera z OPQS obowiązywać będzie do końca 2014 roku. “Złożyli mi bardzo ciekawą ofertę i byłoby głupio odmówić”. Jego rolą w nowej drużynie będzie pomoc dla Cavendisha i Toma Boonena podczas sprintów. “To trochę taka funkcja, jaką Erik Zabel w swoim ostatnim sezonie pełnił dla mnie w Milramie. Nie będę walczył o zwycięstwa. Moja praca będzie kończyła się na 200-300 metrów przed kreską”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments