Rui CostaRui Costa (Movistar) po samotnym ataku na końcowych kilometrach został triumfatorem 19. etapu Tour de France. Koszulkę lidera utrzymał Chris Froome (Sky), a Michał Kwiatkowski (OPQS) spadł na 10. lokatę w klasyfikacji generalnej.

Bez wątpienia był to jeden z najcięższych etapów w setnej odsłonie Wielkiej Pętli. Na 204,5 kilometrowej trasie znajdowało się aż pięć górskich premii, w tym dwie kategorii specjalnej.

Od początku etapu działo się sporo. Organizowano wiele ucieczek, w wyniku których tworzyło się dużo mniej lub bardziej licznych grup. W tej większej, w początkowej fazie rywalizacji znajdowało się aż czterdziestu kolarzy!

Jednak na największą uwagę zasługują dwie akcje – ta zwycięska Rui Costy oraz nieco wcześniejsza Pierre`a Rollanda (Europcar), który miał szansę ponownie objąć prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Francuz nie dał jednak rady dojechać do szczytu ostatniej premii górskiej i przegrywa walkę o białą koszulkę w czerwony grochy o zaledwie jeden punkt.

Przed podjazdem pod drugą premię najwyższej kategorii na akcję zdecydował się Michał Kwiatkowski, który wraz z Cavendishem i Pineau utrzymywał się przez jakiś czas około minutę przed peletonem. Jednak wraz z upływem kilometrów Polak tracił nieco sił i ostatecznie stracił około 10 minut do etapowego zwycięzcy.

Najszybciej ten odcinek pokonał Rui Costa, który prawie o minutę pokonał Andreasa Klodena oraz Jana Bakelantsa (obaj Radioshach Leopard).

Wyniki 19 etapu Tour de France 2013:

1. PORCOSTA Rui Alberto 124 MOVISTAR TEAM 05h 59′ 01”
2. GERKLÖDEN Andreas 46 RADIOSHACK LEOPARD 05h 59′ 49” + 00′ 48”
3. BELBAKELANTS Jan 42 RADIOSHACK LEOPARD 06h 00′ 45” + 01′ 44”
4. FRAGENIEZ Alexandre 76 FDJ.FR 06h 00′ 53” + 01′ 52”
5. ESPNAVARRO Daniel 139 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06h 00′ 56” + 01′ 55”
6. BELDE CLERCQ Bart 23 LOTTO-BELISOL 06h 00′ 59” + 01′ 58”
7. NEDGESINK Robert 162 BELKIN PRO CYCLING 06h 01′ 04” + 02′ 03”
8. ITADE MARCHI Alessandro 13 CANNONDALE 06h 01′ 06” + 02′ 05”
9. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel 116 EUSKALTEL – EUSKADI 06h 01′ 17” + 02′ 16”
10. ESPPLAZA MOLINA Ruben 127 MOVISTAR TEAM 06h 01′ 45” + 02′ 44”
11. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 93 TEAM SAXO-TINKOFF 06h 01′ 47” + 02′ 46”
12. FRABARDET Romain 82 AG2R LA MONDIALE 06h 01′ 49” + 02′ 48”
13. NEDDUMOULIN Tom 194 TEAM ARGOS-SHIMANO 06h 02′ 57” + 03′ 56”
14. GERGESCHKE Simon 196 TEAM ARGOS-SHIMANO 06h 03′ 53” + 04′ 52”
15. FRAMOINARD Amaël 35 BMC RACING TEAM 06h 05′ 42” + 06′ 41”
16. FRAROLLAND Pierre 51 TEAM EUROPCAR 06h 05′ 42” + 06′ 41”
17. COLSERPA José 149 LAMPRE – MERIDA 06h 07′ 16” + 08′ 15”
18. ESPVALVERDE Alejandro 121 MOVISTAR TEAM 06h 07′ 41” + 08′ 40”
19. FRAGADRET John 86 AG2R LA MONDIALE 06h 07′ 41” + 08′ 40”
20. DENFUGLSANG Jakob 63 ASTANA PRO TEAM 06h 07′ 41” + 08′ 40”
21. ESPRODRIGUEZ OLIVER Joaquin 101 KATUSHA TEAM 06h 07′ 41” + 08′ 40”
22. COLQUINTANA ROJAS Nairo Alexander 128 MOVISTAR TEAM 06h 07′ 41” + 08′ 40”
23. ESPCONTADOR Alberto 91 TEAM SAXO-TINKOFF 06h 07′ 41” + 08′ 40”
24. CZEKREUZIGER Roman 94 TEAM SAXO-TINKOFF 06h 07′ 41” + 08′ 40”
25. GBRFROOME Christopher 1 SKY PROCYCLING 06h 07′ 41” + 08′ 40”
26. USATALANSKY Andrew 178 GARMIN – SHARP 06h 07′ 41” + 08′ 40”
27. NEDMOLLEMA Bauke 164 BELKIN PRO CYCLING 06h 07′ 41” + 08′ 40”
28. BELMONFORT Maxime 47 RADIOSHACK LEOPARD 06h 07′ 45” + 08′ 44”
29. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon 114 EUSKALTEL – EUSKADI 06h 07′ 45” + 08′ 44”
30. ESPANTON Igor 111 EUSKALTEL – EUSKADI 06h 07′ 45” + 08′ 44”
31. FRAJEANNESSON Arnold 77 FDJ.FR 06h 07′ 49” + 08′ 48”
32. AUSPORTE Richie 6 SKY PROCYCLING 06h 07′ 52” + 08′ 51”
33. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel 106 KATUSHA TEAM 06h 07′ 58” + 08′ 57”
34. FRACOPPEL Jérôme 133 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06h 08′ 16” + 09′ 15”
35. NEDPOELS Wouter 201 VACANSOLEIL-DCM 06h 09′ 11” + 10′ 10”
36. FRASIMON Julien 218 SOJASUN 06h 09′ 11” + 10′ 10”
37. POLKWIATKOWSKI Michal 153 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 06h 09′ 11” + 10′ 10”
38. FRADUPONT Hubert 85 AG2R LA MONDIALE 06h 09′ 11” + 10′ 10”
39. AUSCLARKE Simon 183 ORICA GREENEDGE 06h 09′ 11” + 10′ 10”
40. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz 134 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06h 09′ 11” + 10′ 10”
41. NEDTEN DAM Laurens 167 BELKIN PRO CYCLING 06h 09′ 11” + 10′ 10”
42. ESPROJAS José Joaquin 129 MOVISTAR TEAM 06h 09′ 14” + 10′ 13”
43. SVKVELITS Peter 159 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 06h 09′ 32” + 10′ 31”
44. RUSTROFIMOV Yury 108 KATUSHA TEAM 06h 09′ 35” + 10′ 34”
45. FRALEVARLET Guillaume 136 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06h 09′ 41” + 10′ 40”
46. ITAMALACARNE Davide 56 TEAM EUROPCAR 06h 11′ 50” + 12′ 49”
47. FRAGAUTIER Cyril 54 TEAM EUROPCAR 06h 12′ 17” + 13′ 16”
48. AUSROGERS Michael 98 TEAM SAXO-TINKOFF 06h 12′ 19” + 13′ 18”
49. FRAFEILLU Brice 211 SOJASUN 06h 12′ 38” + 13′ 37”
50. FRAFEDRIGO Pierrick 74 FDJ.FR 06h 13′ 08” + 14′ 07”
51. FRAGALLOPIN Tony 44 RADIOSHACK LEOPARD 06h 13′ 08” + 14′ 07”
52. ESPZUBELDIA Haimar 49 RADIOSHACK LEOPARD 06h 14′ 30” + 15′ 29”
53. LUXSCHLECK Andy 41 RADIOSHACK LEOPARD 06h 14′ 30” + 15′ 29”
54. UZBLAGUTIN Sergey 206 VACANSOLEIL-DCM 06h 14′ 30” + 15′ 29”
55. CRCAMADOR Andrey 122 MOVISTAR TEAM 06h 18′ 06” + 19′ 05”
56. ESPCASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 123 MOVISTAR TEAM 06h 18′ 06” + 19′ 05”
57. USADANIELSON Thomas 173 GARMIN – SHARP 06h 18′ 06” + 19′ 05”
58. FRASICARD Romain 119 EUSKALTEL – EUSKADI 06h 18′ 28” + 19′ 27”
59. FRAVOECKLER Thomas 59 TEAM EUROPCAR 06h 18′ 28” + 19′ 27”
60. FRACHAVANEL Sylvain 152 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 06h 19′ 39” + 20′ 38”
61. ESPFLECHA GIANNONI Juan Antonio 204 VACANSOLEIL-DCM 06h 22′ 51” + 23′ 50”
62. ESPLOPEZ GARCIA David 5 SKY PROCYCLING 06h 22′ 51” + 23′ 50”
63. GERBURGHARDT Marcus 33 BMC RACING TEAM 06h 22′ 51” + 23′ 50”
64. ITACUNEGO Damiano 141 LAMPRE – MERIDA 06h 22′ 51” + 23′ 50”
65. FRADELAPLACE Anthony 212 SOJASUN 06h 22′ 51” + 23′ 50”
66. ESPERVITI Imanol 125 MOVISTAR TEAM 06h 22′ 51” + 23′ 50”
67. NORNORDHAUG Lars-Peter 165 BELKIN PRO CYCLING 06h 22′ 51” + 23′ 50”
68. LUXDIDIER Laurent 43 RADIOSHACK LEOPARD 06h 22′ 51” + 23′ 50”
69. GERVOIGT Jens 48 RADIOSHACK LEOPARD 06h 22′ 51” + 23′ 50”
70. IRLROCHE Nicolas 97 TEAM SAXO-TINKOFF 06h 22′ 51” + 23′ 50”
71. ITASABATINI Fabio 18 CANNONDALE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
72. SLOKOREN Kristijan 15 CANNONDALE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
73. BELDE GENDT Thomas 203 VACANSOLEIL-DCM 06h 26′ 20” + 27′ 19”
74. CANVEILLEUX David 58 TEAM EUROPCAR 06h 26′ 20” + 27′ 19”
75. NEDHOOGERLAND Johnny 205 VACANSOLEIL-DCM 06h 26′ 20” + 27′ 19”
76. GERMARTIN Tony 154 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 06h 26′ 20” + 27′ 19”
77. ITAMARANGONI Alan 16 CANNONDALE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
78. NEDDE KORT Koen 193 TEAM ARGOS-SHIMANO 06h 26′ 20” + 27′ 19”
79. ITAMOSER Moreno 17 CANNONDALE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
80. ESPASTARLOZA Mikel 112 EUSKALTEL – EUSKADI 06h 26′ 20” + 27′ 19”
81. ESPMATE MARDONES Luis Angel 137 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06h 26′ 20” + 27′ 19”
82. AUSGERRANS Simon 181 ORICA GREENEDGE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
83. ESPOROZ Juan José 117 EUSKALTEL – EUSKADI 06h 26′ 20” + 27′ 19”
84. AUSLANCASTER Brett Daniel 186 ORICA GREENEDGE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
85. USABOOKWALTER Brent 32 BMC RACING TEAM 06h 26′ 20” + 27′ 19”
86. ITAQUINZIATO Manuel 37 BMC RACING TEAM 06h 26′ 20” + 27′ 19”
87. GBRSTANNARD Ian 8 SKY PROCYCLING 06h 26′ 20” + 27′ 19”
88. ESPIRIZAR Markel 45 RADIOSHACK LEOPARD 06h 26′ 20” + 27′ 19”
89. AUSGOSS Matthew Harley 184 ORICA GREENEDGE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
90. ESPPEREZ MORENO Ruben 118 EUSKALTEL – EUSKADI 06h 26′ 20” + 27′ 19”
91. RUSVORGANOV Eduard 109 KATUSHA TEAM 06h 26′ 20” + 27′ 19”
92. USAVAN GARDEREN Tejay 39 BMC RACING TEAM 06h 26′ 20” + 27′ 19”
93. BRAFISCHER Murilo Antoniobil 75 FDJ.FR 06h 26′ 20” + 27′ 19”
94. SUIMORABITO Steve 36 BMC RACING TEAM 06h 26′ 20” + 27′ 19”
95. POLNIEMIEC Przemyslaw 148 LAMPRE – MERIDA 06h 26′ 20” + 27′ 19”
96. ITAMORI Manuele 147 LAMPRE – MERIDA 06h 26′ 20” + 27′ 19”
97. RSAIMPEY Daryl 185 ORICA GREENEDGE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
98. GBRTHOMAS Geraint 9 SKY PROCYCLING 06h 26′ 20” + 27′ 19”
99. BLRSIUTSOU Kanstantsin 7 SKY PROCYCLING 06h 26′ 20” + 27′ 19”
100. AUSHANSEN Adam 25 LOTTO-BELISOL 06h 26′ 20” + 27′ 19”
101. FRAMINARD Sébastien 88 AG2R LA MONDIALE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
102. FRAEL FARES Julien 213 SOJASUN 06h 26′ 20” + 27′ 19”
103. BELGILBERT Philippe 34 BMC RACING TEAM 06h 26′ 20” + 27′ 19”
104. SVKSAGAN Peter 11 CANNONDALE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
105. FRAMOLARD Rudy 138 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06h 26′ 20” + 27′ 19”
106. FRAMEDEREL Maxime 217 SOJASUN 06h 26′ 20” + 27′ 19”
107. POLBODNAR Maciej 12 CANNONDALE 06h 26′ 20” + 27′ 19”
108. ITATOSATTO Matteo 99 TEAM SAXO-TINKOFF 06h 26′ 20” + 27′ 19”
109. FRAHIVERT Jonathan 214 SOJASUN 06h 26′ 20” + 27′ 19”
110. FRACOUSIN Jérome 53 TEAM EUROPCAR 06h 26′ 20” + 27′ 19”
111. NEDLEEZER Thomas 163 BELKIN PRO CYCLING 06h 26′ 20” + 27′ 19”
112. FRAVUILLERMOZ Alexis 219 SOJASUN 06h 26′ 33” + 27′ 32”
113. FRAROY Jérémy 78 FDJ.FR 06h 26′ 33” + 27′ 32”
114. FRAREZA Kévin 57 TEAM EUROPCAR 06h 26′ 33” + 27′ 32”
115. GBRKENNAUGH Peter 3 SKY PROCYCLING 06h 26′ 33” + 27′ 32”
116. ITACIMOLAI Davide 143 LAMPRE – MERIDA 06h 26′ 37” + 27′ 36”
117. LATSMUKULIS Gatis 107 KATUSHA TEAM 06h 26′ 38” + 27′ 37”
118. SUIALBASINI Michael 182 ORICA GREENEDGE 06h 28′ 15” + 29′ 14”
119. ITAGAVAZZI Francesco 65 ASTANA PRO TEAM 06h 28′ 15” + 29′ 14”
120. ITAFAVILLI Elia 144 LAMPRE – MERIDA 06h 28′ 15” + 29′ 14”
121. AUSMEYER Cameron 187 ORICA GREENEDGE 06h 28′ 15” + 29′ 14”
122. FRALEMOINE Cyril 215 SOJASUN 06h 28′ 15” + 29′ 14”
123. NEDBOOM Lars 161 BELKIN PRO CYCLING 06h 28′ 18” + 29′ 17”
124. DENBAK Lars Ytting 22 LOTTO-BELISOL 06h 28′ 42” + 29′ 41”
125. GERGREIPEL André 24 LOTTO-BELISOL 06h 28′ 42” + 29′ 41”
126. BELROELANDTS Jurgen 27 LOTTO-BELISOL 06h 28′ 42” + 29′ 41”
127. NEDCURVERS Roy 192 TEAM ARGOS-SHIMANO 06h 28′ 42” + 29′ 41”
128. NEDVAN POPPEL Boy 207 VACANSOLEIL-DCM 06h 28′ 42” + 29′ 41”
129. IRLMARTIN Daniel 175 GARMIN – SHARP 06h 28′ 42” + 29′ 41”
130. FRAMARINO Jean Marc 216 SOJASUN 06h 28′ 42” + 29′ 41”
131. BLRKUCHYNSKI Aliaksandr 104 KATUSHA TEAM 06h 28′ 53” + 29′ 52”
132. BELVANMARCKE Sep 168 BELKIN PRO CYCLING 06h 28′ 53” + 29′ 52”
133. JPNARASHIRO Yukiya 52 TEAM EUROPCAR 06h 28′ 53” + 29′ 52”
134. KAZMURAVYEV Dmitriy 69 ASTANA PRO TEAM 06h 29′ 28” + 30′ 27”
135. GBRMILLAR David 176 GARMIN – SHARP 06h 30′ 35” + 31′ 34”
136. CANHESJEDAL Ryder 171 GARMIN – SHARP 06h 30′ 35” + 31′ 34”
137. ESTTAARAMÄE Rein 131 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06h 32′ 31” + 33′ 30”
138. GERFRÖHLINGER Johannes 195 TEAM ARGOS-SHIMANO 06h 34′ 25” + 35′ 24”
139. GERDEGENKOLB John 191 TEAM ARGOS-SHIMANO 06h 34′ 25” + 35′ 24”
140. BELWILLEMS Frederik 29 LOTTO-BELISOL 06h 34′ 25” + 35′ 24”
141. NZLHENDERSON Gregory 26 LOTTO-BELISOL 06h 34′ 25” + 35′ 24”
142. FRAPINEAU Jérôme 155 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 06h 34′ 25” + 35′ 24”
143. NEDTERPSTRA Niki 157 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 06h 34′ 25” + 35′ 24”
144. ESPLOBATO DEL VALLE Juan José 115 EUSKALTEL – EUSKADI 06h 34′ 25” + 35′ 24”
145. NEDTIMMER Albert 198 TEAM ARGOS-SHIMANO 06h 34′ 25” + 35′ 24”
146. GERKITTEL Marcel 197 TEAM ARGOS-SHIMANO 06h 34′ 25” + 35′ 24”
147. GBRCAVENDISH Mark 151 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 06h 34′ 25” + 35′ 24”
148. BELSTEEGMANS Gert 156 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 06h 34′ 25” + 35′ 24”
149. BELWYNANTS Maarten 169 BELKIN PRO CYCLING 06h 34′ 25” + 35′ 24”
150. FRAGENE Yohann 55 TEAM EUROPCAR 06h 34′ 25” + 35′ 24”
151. ITAGASPAROTTO Enrico 64 ASTANA PRO TEAM 06h 34′ 25” + 35′ 24”
152. DENVANDBORG Brian 19 CANNONDALE 06h 34′ 25” + 35′ 24”
153. NORKRISTOFF Alexander 103 KATUSHA TEAM 06h 34′ 25” + 35′ 24”
154. NEDWESTRA Lieuwe 209 VACANSOLEIL-DCM 06h 34′ 25” + 35′ 24”
155. AUSEVANS Cadel 31 BMC RACING TEAM 06h 34′ 25” + 35′ 24”
156. ITABENNATI Daniele 92 TEAM SAXO-TINKOFF 06h 34′ 25” + 35′ 24”
157. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 96 TEAM SAXO-TINKOFF 06h 34′ 25” + 35′ 24”
158. RUSBRUTT Pavel 102 KATUSHA TEAM 06h 34′ 25” + 35′ 24”
159. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 177 GARMIN – SHARP 06h 34′ 25” + 35′ 24”
160. NEDTANKINK Bram 166 BELKIN PRO CYCLING 06h 34′ 25” + 35′ 24”
161. FRADUMOULIN Samuel 84 AG2R LA MONDIALE 06h 34′ 25” + 35′ 24”
162. CANTUFT Svein 189 ORICA GREENEDGE 06h 34′ 25” + 35′ 24”
163. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 105 KATUSHA TEAM 06h 34′ 25” + 35′ 24”
164. AUSO’GRADY Stuart 188 ORICA GREENEDGE 06h 34′ 25” + 35′ 24”
165. ITAFERRARI Roberto 145 LAMPRE – MERIDA 06h 34′ 25” + 35′ 24”
166. FRAKADRI Blel 87 AG2R LA MONDIALE 06h 34′ 25” + 35′ 24”
167. FRARIBLON Christophe 89 AG2R LA MONDIALE 06h 34′ 25” + 35′ 24”
168. ITATRENTIN Matteo 158 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 06h 34′ 25” + 35′ 24”
169. FRAVICHOT Arthur 79 FDJ.FR 06h 34′ 25” + 35′ 24”
170. KAZBAZAYEV Assan 62 ASTANA PRO TEAM 06h 34′ 25” + 35′ 24”

Klasyfikacja generalna:

1. GBRFROOME Christopher 1 SKY PROCYCLING 77h 10′ 00”
2. ESPCONTADOR Alberto 91 TEAM SAXO-TINKOFF 77h 15′ 11” + 05′ 11”
3. COLQUINTANA ROJAS Nairo Alexander 128 MOVISTAR TEAM 77h 15′ 32” + 05′ 32”
4. CZEKREUZIGER Roman 94 TEAM SAXO-TINKOFF 77h 15′ 44” + 05′ 44”
5. ESPRODRIGUEZ OLIVER Joaquin 101 KATUSHA TEAM 77h 15′ 58” + 05′ 58”
6. NEDMOLLEMA Bauke 164 BELKIN PRO CYCLING 77h 18′ 58” + 08′ 58”
7. DENFUGLSANG Jakob 63 ASTANA PRO TEAM 77h 19′ 33” + 09′ 33”
8. ESPNAVARRO Daniel 139 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 77h 22′ 33” + 12′ 33”
9. ESPVALVERDE Alejandro 121 MOVISTAR TEAM 77h 24′ 56” + 14′ 56”
10. POLKWIATKOWSKI Michal 153 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 77h 26′ 08” + 16′ 08”
11. NEDTEN DAM Laurens 167 BELKIN PRO CYCLING 77h 26′ 09” + 16′ 09”
12. USATALANSKY Andrew 178 GARMIN – SHARP 77h 26′ 24” + 16′ 24”
13. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel 116 EUSKALTEL – EUSKADI 77h 27′ 49” + 17′ 49”
14. AUSROGERS Michael 98 TEAM SAXO-TINKOFF 77h 29′ 04” + 19′ 04”
15. BELMONFORT Maxime 47 RADIOSHACK LEOPARD 77h 30′ 00” + 20′ 00”
16. FRABARDET Romain 82 AG2R LA MONDIALE 77h 34′ 53” + 24′ 53”
17. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel 106 KATUSHA TEAM 77h 40′ 22” + 30′ 22”
18. BELBAKELANTS Jan 42 RADIOSHACK LEOPARD 77h 43′ 12” + 33′ 12”
19. NEDGESINK Robert 162 BELKIN PRO CYCLING 77h 47′ 11” + 37′ 11”
20. AUSPORTE Richie 6 SKY PROCYCLING 77h 47′ 53” + 37′ 53”
21. LUXSCHLECK Andy 41 RADIOSHACK LEOPARD 77h 48′ 08” + 38′ 08”
22. COLSERPA José 149 LAMPRE – MERIDA 77h 50′ 40” + 40′ 40”
23. ESPANTON Igor 111 EUSKALTEL – EUSKADI 77h 52′ 13” + 42′ 13”
24. PORCOSTA Rui Alberto 124 MOVISTAR TEAM 77h 52′ 16” + 42′ 16”
25. FRAROLLAND Pierre 51 TEAM EUROPCAR 77h 53′ 42” + 43′ 42”
26. FRAGADRET John 86 AG2R LA MONDIALE 77h 54′ 24” + 44′ 24”
27. SVKVELITS Peter 159 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 77h 58′ 30” + 48′ 30”
28. GERKLÖDEN Andreas 46 RADIOSHACK LEOPARD 78h 00′ 55” + 50′ 55”
29. NEDPOELS Wouter 201 VACANSOLEIL-DCM 78h 01′ 26” + 51′ 26”
30. FRAJEANNESSON Arnold 77 FDJ.FR 78h 02′ 07” + 52′ 07”
31. FRACHAVANEL Sylvain 152 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 78h 03′ 11” + 53′ 11”
32. IRLMARTIN Daniel 175 GARMIN – SHARP 78h 05′ 23” + 55′ 23”
33. SUIMORABITO Steve 36 BMC RACING TEAM 78h 13′ 25” + 01h 03′ 25”
34. FRAGAUTIER Cyril 54 TEAM EUROPCAR 78h 14′ 31” + 01h 04′ 31”
35. FRADUPONT Hubert 85 AG2R LA MONDIALE 78h 18′ 21” + 01h 08′ 21”
36. AUSEVANS Cadel 31 BMC RACING TEAM 78h 23′ 00” + 01h 13′ 00”
37. ESPZUBELDIA Haimar 49 RADIOSHACK LEOPARD 78h 26′ 10” + 01h 16′ 10”
38. BELDE CLERCQ Bart 23 LOTTO-BELISOL 78h 27′ 38” + 01h 17′ 38”
39. ESPASTARLOZA Mikel 112 EUSKALTEL – EUSKADI 78h 30′ 52” + 01h 20′ 52”
40. ESPPLAZA MOLINA Ruben 127 MOVISTAR TEAM 78h 33′ 21” + 01h 23′ 21”
41. NEDDUMOULIN Tom 194 TEAM ARGOS-SHIMANO 78h 33′ 43” + 01h 23′ 43”
42. FRAGENIEZ Alexandre 76 FDJ.FR 78h 34′ 48” + 01h 24′ 48”
43. FRARIBLON Christophe 89 AG2R LA MONDIALE 78h 35′ 53” + 01h 25′ 53”
44. USAVAN GARDEREN Tejay 39 BMC RACING TEAM 78h 36′ 01” + 01h 26′ 01”
45. IRLROCHE Nicolas 97 TEAM SAXO-TINKOFF 78h 39′ 00” + 01h 29′ 00”
46. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 93 TEAM SAXO-TINKOFF 78h 40′ 58” + 01h 30′ 58”
47. RUSVORGANOV Eduard 109 KATUSHA TEAM 78h 41′ 40” + 01h 31′ 40”
48. RUSTROFIMOV Yury 108 KATUSHA TEAM 78h 43′ 55” + 01h 33′ 55”
49. FRAMEDEREL Maxime 217 SOJASUN 78h 44′ 39” + 01h 34′ 39”
50. FRAMOINARD Amaël 35 BMC RACING TEAM 78h 46′ 11” + 01h 36′ 11”
51. FRAVUILLERMOZ Alexis 219 SOJASUN 78h 46′ 41” + 01h 36′ 41”
52. ITAMALACARNE Davide 56 TEAM EUROPCAR 78h 46′ 44” + 01h 36′ 44”
53. FRAGALLOPIN Tony 44 RADIOSHACK LEOPARD 78h 49′ 07” + 01h 39′ 07”
54. LUXDIDIER Laurent 43 RADIOSHACK LEOPARD 78h 51′ 15” + 01h 41′ 15”
55. CRCAMADOR Andrey 122 MOVISTAR TEAM 78h 51′ 45” + 01h 41′ 45”
56. ITACUNEGO Damiano 141 LAMPRE – MERIDA 78h 52′ 00” + 01h 42′ 00”
57. POLNIEMIEC Przemyslaw 148 LAMPRE – MERIDA 78h 52′ 50” + 01h 42′ 50”
58. NORNORDHAUG Lars-Peter 165 BELKIN PRO CYCLING 78h 53′ 38” + 01h 43′ 38”
59. NEDTANKINK Bram 166 BELKIN PRO CYCLING 79h 01′ 00” + 01h 51′ 00”
60. BELGILBERT Philippe 34 BMC RACING TEAM 79h 01′ 32” + 01h 51′ 32”
61. USADANIELSON Thomas 173 GARMIN – SHARP 79h 02′ 02” + 01h 52′ 02”
62. FRAVOECKLER Thomas 59 TEAM EUROPCAR 79h 02′ 03” + 01h 52′ 03”
63. FRAVICHOT Arthur 79 FDJ.FR 79h 03′ 25” + 01h 53′ 25”
64. FRAFEDRIGO Pierrick 74 FDJ.FR 79h 03′ 51” + 01h 53′ 51”
65. ITADE MARCHI Alessandro 13 CANNONDALE 79h 08′ 02” + 01h 58′ 02”
66. FRACOPPEL Jérôme 133 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 79h 08′ 21” + 01h 58′ 21”
67. GERGESCHKE Simon 196 TEAM ARGOS-SHIMANO 79h 10′ 06” + 02h 00′ 06”
68. FRALEVARLET Guillaume 136 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 79h 10′ 48” + 02h 00′ 48”
69. CANHESJEDAL Ryder 171 GARMIN – SHARP 79h 14′ 09” + 02h 04′ 09”
70. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon 114 EUSKALTEL – EUSKADI 79h 14′ 18” + 02h 04′ 18”
71. AUSHANSEN Adam 25 LOTTO-BELISOL 79h 16′ 01” + 02h 06′ 01”
72. AUSCLARKE Simon 183 ORICA GREENEDGE 79h 17′ 54” + 02h 07′ 54”
73. GERVOIGT Jens 48 RADIOSHACK LEOPARD 79h 18′ 49” + 02h 08′ 49”
74. RSAIMPEY Daryl 185 ORICA GREENEDGE 79h 19′ 33” + 02h 09′ 33”
75. ITAMORI Manuele 147 LAMPRE – MERIDA 79h 20′ 41” + 02h 10′ 41”
76. UZBLAGUTIN Sergey 206 VACANSOLEIL-DCM 79h 24′ 39” + 02h 14′ 39”
77. SUIALBASINI Michael 182 ORICA GREENEDGE 79h 24′ 42” + 02h 14′ 42”
78. ESPROJAS José Joaquin 129 MOVISTAR TEAM 79h 25′ 04” + 02h 15′ 04”
79. GBRKENNAUGH Peter 3 SKY PROCYCLING 79h 25′ 40” + 02h 15′ 40”
80. ITAGAVAZZI Francesco 65 ASTANA PRO TEAM 79h 25′ 46” + 02h 15′ 46”
81. AUSGERRANS Simon 181 ORICA GREENEDGE 79h 27′ 22” + 02h 17′ 22”
82. FRAMOLARD Rudy 138 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 79h 27′ 38” + 02h 17′ 38”
83. FRAEL FARES Julien 213 SOJASUN 79h 29′ 20” + 02h 19′ 20”
84. SVKSAGAN Peter 11 CANNONDALE 79h 30′ 09” + 02h 20′ 09”
85. ITAQUINZIATO Manuel 37 BMC RACING TEAM 79h 31′ 47” + 02h 21′ 47”
86. ESPOROZ Juan José 117 EUSKALTEL – EUSKADI 79h 36′ 28” + 02h 26′ 28”
87. GERBURGHARDT Marcus 33 BMC RACING TEAM 79h 37′ 27” + 02h 27′ 27”
88. ITAGASPAROTTO Enrico 64 ASTANA PRO TEAM 79h 37′ 38” + 02h 27′ 38”
89. USABOOKWALTER Brent 32 BMC RACING TEAM 79h 37′ 51” + 02h 27′ 51”
90. ITATOSATTO Matteo 99 TEAM SAXO-TINKOFF 79h 37′ 57” + 02h 27′ 57”
91. FRASIMON Julien 218 SOJASUN 79h 40′ 32” + 02h 30′ 32”
92. BELDE GENDT Thomas 203 VACANSOLEIL-DCM 79h 40′ 35” + 02h 30′ 35”
93. ESPFLECHA GIANNONI Juan Antonio 204 VACANSOLEIL-DCM 79h 40′ 49” + 02h 30′ 49”
94. BLRSIUTSOU Kanstantsin 7 SKY PROCYCLING 79h 41′ 35” + 02h 31′ 35”
95. SLOKOREN Kristijan 15 CANNONDALE 79h 44′ 05” + 02h 34′ 05”
96. ITAMOSER Moreno 17 CANNONDALE 79h 44′ 11” + 02h 34′ 11”
97. ESPCASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 123 MOVISTAR TEAM 79h 45′ 13” + 02h 35′ 13”
98. ESPMATE MARDONES Luis Angel 137 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 79h 46′ 59” + 02h 36′ 59”
99. ESTTAARAMÄE Rein 131 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 79h 47′ 12” + 02h 37′ 12”
100. JPNARASHIRO Yukiya 52 TEAM EUROPCAR 79h 47′ 39” + 02h 37′ 39”
101. FRADELAPLACE Anthony 212 SOJASUN 79h 47′ 58” + 02h 37′ 58”
102. NEDHOOGERLAND Johnny 205 VACANSOLEIL-DCM 79h 49′ 59” + 02h 39′ 59”
103. FRAFEILLU Brice 211 SOJASUN 79h 51′ 23” + 02h 41′ 23”
104. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 105 KATUSHA TEAM 79h 53′ 31” + 02h 43′ 31”
105. NEDBOOM Lars 161 BELKIN PRO CYCLING 79h 55′ 38” + 02h 45′ 38”
106. ITAMARANGONI Alan 16 CANNONDALE 79h 55′ 54” + 02h 45′ 54”
107. GBRMILLAR David 176 GARMIN – SHARP 79h 56′ 06” + 02h 46′ 06”
108. GERMARTIN Tony 154 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 79h 56′ 20” + 02h 46′ 20”
109. ESPIRIZAR Markel 45 RADIOSHACK LEOPARD 79h 56′ 29” + 02h 46′ 29”
110. ITABENNATI Daniele 92 TEAM SAXO-TINKOFF 79h 56′ 41” + 02h 46′ 41”
111. FRALEMOINE Cyril 215 SOJASUN 79h 57′ 30” + 02h 47′ 30”
112. FRAMARINO Jean Marc 216 SOJASUN 79h 57′ 38” + 02h 47′ 38”
113. DENBAK Lars Ytting 22 LOTTO-BELISOL 80h 00′ 04” + 02h 50′ 04”
114. POLBODNAR Maciej 12 CANNONDALE 80h 02′ 17” + 02h 52′ 17”
115. RUSBRUTT Pavel 102 KATUSHA TEAM 80h 02′ 33” + 02h 52′ 33”
116. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 177 GARMIN – SHARP 80h 03′ 54” + 02h 53′ 54”
117. GERDEGENKOLB John 191 TEAM ARGOS-SHIMANO 80h 07′ 43” + 02h 57′ 43”
118. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz 134 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 80h 09′ 20” + 02h 59′ 20”
119. ITASABATINI Fabio 18 CANNONDALE 80h 09′ 48” + 02h 59′ 48”
120. ESPERVITI Imanol 125 MOVISTAR TEAM 80h 11′ 58” + 03h 01′ 58”
121. LATSMUKULIS Gatis 107 KATUSHA TEAM 80h 12′ 23” + 03h 02′ 23”
122. ITAFAVILLI Elia 144 LAMPRE – MERIDA 80h 15′ 35” + 03h 05′ 35”
123. FRAKADRI Blel 87 AG2R LA MONDIALE 80h 17′ 26” + 03h 07′ 26”
124. FRASICARD Romain 119 EUSKALTEL – EUSKADI 80h 18′ 17” + 03h 08′ 17”
125. GERGREIPEL André 24 LOTTO-BELISOL 80h 18′ 25” + 03h 08′ 25”
126. FRAMINARD Sébastien 88 AG2R LA MONDIALE 80h 18′ 53” + 03h 08′ 53”
127. FRAROY Jérémy 78 FDJ.FR 80h 19′ 05” + 03h 09′ 05”
128. BELWYNANTS Maarten 169 BELKIN PRO CYCLING 80h 19′ 29” + 03h 09′ 29”
129. CANVEILLEUX David 58 TEAM EUROPCAR 80h 20′ 33” + 03h 10′ 33”
130. AUSMEYER Cameron 187 ORICA GREENEDGE 80h 25′ 00” + 03h 15′ 00”
131. ITACIMOLAI Davide 143 LAMPRE – MERIDA 80h 26′ 15” + 03h 16′ 15”
132. ESPLOPEZ GARCIA David 5 SKY PROCYCLING 80h 26′ 32” + 03h 16′ 32”
133. BRAFISCHER Murilo Antoniobil 75 FDJ.FR 80h 28′ 28” + 03h 18′ 28”
134. ITATRENTIN Matteo 158 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 80h 29′ 29” + 03h 19′ 29”
135. BLRKUCHYNSKI Aliaksandr 104 KATUSHA TEAM 80h 29′ 46” + 03h 19′ 46”
136. GBRSTANNARD Ian 8 SKY PROCYCLING 80h 30′ 43” + 03h 20′ 43”
137. GERFRÖHLINGER Johannes 195 TEAM ARGOS-SHIMANO 80h 31′ 26” + 03h 21′ 26”
138. FRAREZA Kévin 57 TEAM EUROPCAR 80h 31′ 27” + 03h 21′ 27”
139. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 96 TEAM SAXO-TINKOFF 80h 31′ 44” + 03h 21′ 44”
140. NEDDE KORT Koen 193 TEAM ARGOS-SHIMANO 80h 33′ 47” + 03h 23′ 47”
141. FRADUMOULIN Samuel 84 AG2R LA MONDIALE 80h 34′ 10” + 03h 24′ 10”
142. BELVANMARCKE Sep 168 BELKIN PRO CYCLING 80h 34′ 15” + 03h 24′ 15”
143. NEDVAN POPPEL Boy 207 VACANSOLEIL-DCM 80h 34′ 29” + 03h 24′ 29”
144. NEDWESTRA Lieuwe 209 VACANSOLEIL-DCM 80h 34′ 30” + 03h 24′ 30”
145. NEDCURVERS Roy 192 TEAM ARGOS-SHIMANO 80h 34′ 38” + 03h 24′ 38”
146. NORKRISTOFF Alexander 103 KATUSHA TEAM 80h 34′ 44” + 03h 24′ 44”
147. NEDTERPSTRA Niki 157 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 80h 35′ 08” + 03h 25′ 08”
148. GBRTHOMAS Geraint 9 SKY PROCYCLING 80h 35′ 28” + 03h 25′ 28”
149. GBRCAVENDISH Mark 151 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 80h 36′ 58” + 03h 26′ 58”
150. ESPPEREZ MORENO Ruben 118 EUSKALTEL – EUSKADI 80h 37′ 50” + 03h 27′ 50”
151. NEDLEEZER Thomas 163 BELKIN PRO CYCLING 80h 40′ 33” + 03h 30′ 33”
152. AUSGOSS Matthew Harley 184 ORICA GREENEDGE 80h 43′ 42” + 03h 33′ 42”
153. BELSTEEGMANS Gert 156 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 80h 43′ 58” + 03h 33′ 58”
154. AUSLANCASTER Brett Daniel 186 ORICA GREENEDGE 80h 46′ 27” + 03h 36′ 27”
155. FRAPINEAU Jérôme 155 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 80h 46′ 29” + 03h 36′ 29”
156. BELROELANDTS Jurgen 27 LOTTO-BELISOL 80h 46′ 44” + 03h 36′ 44”
157. ITAFERRARI Roberto 145 LAMPRE – MERIDA 80h 46′ 53” + 03h 36′ 53”
158. AUSO’GRADY Stuart 188 ORICA GREENEDGE 80h 48′ 11” + 03h 38′ 11”
159. NZLHENDERSON Gregory 26 LOTTO-BELISOL 80h 49′ 10” + 03h 39′ 10”
160. FRAGENE Yohann 55 TEAM EUROPCAR 80h 49′ 24” + 03h 39′ 24”
161. FRACOUSIN Jérome 53 TEAM EUROPCAR 80h 50′ 57” + 03h 40′ 57”
162. NEDTIMMER Albert 198 TEAM ARGOS-SHIMANO 80h 50′ 59” + 03h 40′ 59”
163. DENVANDBORG Brian 19 CANNONDALE 80h 51′ 05” + 03h 41′ 05”
164. ESPLOBATO DEL VALLE Juan José 115 EUSKALTEL – EUSKADI 80h 52′ 18” + 03h 42′ 18”
165. FRAHIVERT Jonathan 214 SOJASUN 80h 54′ 39” + 03h 44′ 39”
166. GERKITTEL Marcel 197 TEAM ARGOS-SHIMANO 80h 55′ 02” + 03h 45′ 02”
167. BELWILLEMS Frederik 29 LOTTO-BELISOL 80h 57′ 18” + 03h 47′ 18”
168. KAZMURAVYEV Dmitriy 69 ASTANA PRO TEAM 81h 03′ 55” + 03h 53′ 55”
169. KAZBAZAYEV Assan 62 ASTANA PRO TEAM 81h 06′ 43” + 03h 56′ 43”
170. CANTUFT Svein 189 ORICA GREENEDGE 81h 08′ 40” + 03h 58′ 40”