emma johanssonEmma Johansson (Orica – AIS) po finiszu z grupy wygrała pierwszy etap Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen i została liderką imprezy. Szwedka pokonała Elizabeth Armitstead (Boels – Dolmans Cycling Team) i Annemiek van Vleuten (Rabobank-Liv Giant).

W pierwszym dniu niemieckiej etapówki kobiecy peleton miał do przejechania rundy wokół Schleusingen, a całkowity dystans liczył tylko 64 kilometry. Mimo prób ataków i końcowym triumfie zdecydowała finisz z peletonu, który pod koniec rywalizacji nieco się podzielił.

Najszybsza była Szwedka Emma Johansson (Orica – AIS), która w 2011 roku wygrała klasyfikację generalną tego wyścigu. Ponadto dzisiejszy triumf etapowy, to już jej czwarte zwycięstwo w historii jej występów w Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Drugie miejsce zajęła Elizabeth Armitstead (Boels – Dolmans Cycling Team), a trzecie Annemiek van Vleuten (Rabobank-Liv Giant).

W wyścigu występuje jedna Polka – Małgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana), która zajęła dziś 22. miejsce ze stratą 10 sekund do triumfatorki. Jutro przed kobietami 119 km odcinek wokół Hermsdorf.

Wyniki:

1 JOHANSSON Emma Orica – AIS 16 1:43:28

2 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 11 ,,

3 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 6 ,,

4 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 5 ,,

5 AMIALIUSIK Alena Be Pink 4 0:02

6 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 2 ,,

7 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

8 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,

9 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,

10 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK ,,

11 SPRATT Amanda Orica – AIS 0:07

12 BATAGELJ Polona Slovenia ,,

13 KUPFERNAGEL Hanka Germany ,,

14 BRULEE Latoya CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

15 SCHIFF Carolin Koga Ladies Central Rhede CT ,,

16 VAN DOORSLAER Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

17 MAJERUS Christine Sengers Ladies Cycling Team ,,

18 CURE Amy Australia ,,

19 HEATHER Taryn Australia ,,

20 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,,

21 GEBHARDT Elke Germany ,,

22 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana 0:10

23 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

24 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

25 SULZBERGER Grace Australia ,,

26 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

27 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant ,,

28 GILLOW Shara Orica – AIS ,,

29 PINTAR Urša Slovenia ,,

30 POLSPOEL Maaike Sengers Ladies Cycling Team ,,

31 GRAUS Andrea Bigla Cycling Team ,,

32 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon ,,

33 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team ,,

34 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

35 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 0:14

36 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling ,,

37 TROTMAN Reta Maxx Solar Stevens ,,

38 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

39 WILLIAMS Georgia Be Pink ,,

40 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana ,,

41 FENNEL Esther Koga Ladies Central Rhede CT ,,

42 ANKUDINOFF Ashlee Australia ,,

43 RYAN Carla CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

44 KERN Spela Slovenia ,,

45 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling ,,

46 VALSECCHI Silvia Be Pink 0:18

47 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

48 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS ,,

49 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana ,,

50 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant ,,

51 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

52 SCHWEIZER Doris Be Pink 0:24

53 WILES Taylor Team Specialized- Lululemon ,,

54 ZANNER Beate Maxx Solar Stevens 1:21

55 POHL Stephanie Germany 1:31

56 KöCKERLING Ronja Koga Ladies Central Rhede CT 1:32

57 NOVAK Alenka Slovenia ,,

58 KOEP Christina Koga Ladies Central Rhede CT 1:34

59 PAUL Stefanie Koga Ladies Central Rhede CT 2:49

60 GASS Daniela Germany ,,

61 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon ,,

62 AUBRY Emilie Bigla Cycling Team ,,

63 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana ,,

64 DOM Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 6:31

65 MCCONVILLE Chloe Australia ,,

66 MUNDY Jessica Australia ,,

67 ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team ,,

68 ZRIMSEK Petra Be Pink ,,

69 ROWSELL Joanna Wiggle Honda Pro Cycling ,,

70 SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team ,,

71 LAMBORELLE Nathalie Bigla Cycling Team ,,

72 WEISS Sandra Bigla Cycling Team ,,

73 MACLEAN Jessie Orica – AIS 10:03

74 WESSELHOEFT Benita Maxx Solar Stevens 13:47

75 RUGELJ Anja Slovenia ,,

76 BECKERS Isabelle Bigla Cycling Team 13:50

77 EGGL Elena Koga Ladies Central Rhede CT 13:53

78 ROGGEMAN Inge Sengers Ladies Cycling Team 13:55

79 HAMMES Kathrin Germany ,,

80 MARTIN Lucy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

81 TALEN Rebecca Rabobank-Liv Giant ,,

82 EDMONDSON Annette Orica – AIS ,,

83 FRECE Sara Slovenia ,,

84 OTTEN Marissa CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 13:59

85 KLEIN Theres Maxx Solar Stevens 14:01

DNF GILMORE Rochelle Wiggle Honda Pro Cycling –

DNF NEYLAN Rachel Hitec Products UCK –

OTL MINGE Siri Hitec Products UCK –

OTL DEPOORTER Daisy CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team –

OTL EBERHARDT Verena Bigla Cycling Team –

OTL WILLIAMS Georgia Be Pink –

OTL WOTSCH Melanie Maxx Solar Stevens –

Klasyfikacja generalna:

1 JOHANSSON Emma Orica – AIS 8 1:43:13

2 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 0:06

3 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 0:09

4 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 0:15

5 AMIALIUSIK Alena Be Pink 0:17

6 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling ,,

7 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

8 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,

9 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,

10 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK ,,

11 KUPFERNAGEL Hanka Germany 0:21

12 SPRATT Amanda Orica – AIS 0:22

13 BATAGELJ Polona Slovenia ,,

14 BRULEE Latoya CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

15 SCHIFF Carolin Koga Ladies Central Rhede CT ,,

16 VAN DOORSLAER Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

17 MAJERUS Christine Sengers Ladies Cycling Team ,,

18 CURE Amy Australia ,,

19 HEATHER Taryn Australia ,,

20 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,,

21 GEBHARDT Elke Germany ,,

22 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana 0:25

23 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

24 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

25 SULZBERGER Grace Australia ,,

26 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

27 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant ,,

28 GILLOW Shara Orica – AIS ,,

29 PINTAR Urša Slovenia ,,

30 POLSPOEL Maaike Sengers Ladies Cycling Team ,,

31 GRAUS Andrea Bigla Cycling Team ,,

32 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon ,,

33 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team ,,

34 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

35 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 0:29

36 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling ,,

37 TROTMAN Reta Maxx Solar Stevens ,,

38 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

39 WILLIAMS Georgia Be Pink ,,

40 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana ,,

41 FENNEL Esther Koga Ladies Central Rhede CT ,,

42 ANKUDINOFF Ashlee Australia ,,

43 RYAN Carla CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

44 KERN Spela Slovenia ,,

45 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling ,,

46 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 0:32

47 VALSECCHI Silvia Be Pink 0:33

48 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

49 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS ,,

50 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant ,,

51 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

52 SCHWEIZER Doris Be Pink 0:39

53 WILES Taylor Team Specialized- Lululemon ,,

54 ZANNER Beate Maxx Solar Stevens 1:36

55 POHL Stephanie Germany 1:46

56 KöCKERLING Ronja Koga Ladies Central Rhede CT 1:47

57 NOVAK Alenka Slovenia ,,

58 KOEP Christina Koga Ladies Central Rhede CT 1:49

59 PAUL Stefanie Koga Ladies Central Rhede CT 3:04

60 GASS Daniela Germany ,,

61 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon ,,

62 AUBRY Emilie Bigla Cycling Team ,,

63 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana ,,

64 DOM Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 6:46

65 MCCONVILLE Chloe Australia ,,

66 MUNDY Jessica Australia ,,

67 ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team ,,

68 ZRIMSEK Petra Be Pink ,,

69 ROWSELL Joanna Wiggle Honda Pro Cycling ,,

70 SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team ,,

71 LAMBORELLE Nathalie Bigla Cycling Team ,,

72 WEISS Sandra Bigla Cycling Team ,,

73 MACLEAN Jessie Orica – AIS 10:18

74 WESSELHOEFT Benita Maxx Solar Stevens 14:02

75 RUGELJ Anja Slovenia ,,

76 BECKERS Isabelle Bigla Cycling Team 14:05

77 EGGL Elena Koga Ladies Central Rhede CT 14:08

78 ROGGEMAN Inge Sengers Ladies Cycling Team 14:10

79 HAMMES Kathrin Germany ,,

80 MARTIN Lucy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

81 TALEN Rebecca Rabobank-Liv Giant ,,

82 EDMONDSON Annette Orica – AIS ,,

83 FRECE Sara Slovenia ,,

84 OTTEN Marissa CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 14:14

85 KLEIN Theres Maxx Solar Stevens 14:16

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga