Settimana Internazionale di Coppi e Bartali 2013Diego Ulissi, jeden z największych talentów włoskiego kolarstwa, przedłużył o dwa lata kontrakt z Lampre-Merida. Nowym nabytkiem włoskiej grupy zostanie 21-letni Jan Polanc, drugi zawodnik Tour de Slovenie 2013.

Diego Ulissi znajdował się na celowniku znanych grup kolarskich, jednak przedłużył swój obowiązujący kontrakt o dwa lata. – Jestem bardzo szczęśliwy, że Lampre-Merida dało mi szansę, by wciąż jeździć w tej ekipie. Dziękuję Saronniemu, rodzinie Galbusera i Meridzie. Mam nadzieję, że dam im wiele powodów do radości – mówi Ulissi. – Odkąd zostałem zawodowcem, poprawiłem swoje umiejętności, także dzięki wsparciu tej ekipy. Nadszedł czas, bym zaczął więcej wygrywać i chciałbym odnosić sukcesy jeszcze w drugiej części tego sezonu – dodaje. Do najważniejszych osiągnięć 24-letniego Włocha należą m.in. zwycięstwo etapowe w Giro d’Italia 2011, triumf w Settimana Internazionale di Coppi e Bartali 2013, 7. miejsce w Paryż-Nicea 2013, 8. miejsce w Tour de Pologne 2010 czy 2. pozycja w klasyku Mediolan-Turyn 2012. Zanim zaczął osiągać dobre wyniki w dorosłym kolarstwie, dwukrotnie (2006, 2007) był mistrzem świata juniorów. Najważniejszym wyścigiem drugiej części obecnego sezonu będzie dla niego prawdopodobnie Vuelta a Espana. W zeszłym roku włoski kolarz udanie przejechał Giro d’Italia – był 21. w klasyfikacji generalnej wyścigu i 4. w klasyfikacji młodzieżowej.

– Ulissi zaprezentował umiejętności na najwyższym poziomie, więc poprosiliśmy go o to, by był w przyszłości kluczowym zawodnikiem Lampre-Merida – tłumaczy Giuseppe Saronni, menedżer generalny włoskiej grupy. – Cieszy nas, że odpowiedział nam z entuzjazmem i zdecydował się na współpracę przez kolejne dwa lata – dodaje kolarski mistrz świata, dwukrotny zwycięzca Giro d’Italia. Jego zdaniem kolega Przemysława Niemca z grupy ma szansę odnosić sukcesy w najważniejszych wyścigach i z pewnością rozwinie się w czołowego włoskiego kolarza. – Warto też podkreślić, że mimo swoich 24 lat Ulissi zebrał już wielkie doświadczenie, które będzie w stanie wykorzystać do podniesienia swoich umiejętności – zaznacza Saronni.

Diego Ulissi ma na swoim koncie także zwycięstwo w Tour de Slovenie 2011. W 2013 r. 2. miejsce zajął w tym wyścigu Słoweniec Jan Polanc, który od sierpnia br. będzie nowym kolarzem Lampre-Merida. 21-latek do włoskiej grupy przeniesie się z kontynentalnej ekipy Radenska, a jego debiutem w Lampre-Merida będzie prawdopodobnie Eneco Tour. Pochwał pod adresem zwycięzcy Giro del Friuli z 2012 r. nie szczędzi Giuseppe Saronni. – Jego umiejętności i profesjonalizm, który zawsze prezentuje, skłoniły nas, by dołączył do naszej ekipy i zadebiutował na trasie World Touru w sierpniu – tłumaczy legenda kolarstwa. – Mówiąc o Słowenii, miło mi oznajmić, że kolejny bardzo młody talent, tegoroczny mistrz tego kraju Luka Pibernik, dołączył do grupy obserwowanych przez nas zawodników – mówi Giuseppe Saronni. Lampre-Merida będzie bacznie przyglądać się postępom 20-letniego Słoweńca i być może zaproponuje mu w przyszłości kontrakt.

 

Informacja prasowa

Foto:bettiniphoto.net