abbott podiumMara Abbott (USA) powtórzyła wczorajszy sukces i wygrała kolejny górski etap Giro Rosa. Druga była Claudia HÄusler (Team TIBCO – To The Top), a trzecia Francesca Cauz (Top Girls Fassa Bortolo). Abbott powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej.

Szósty dzień Giro d’Italia Internazionale Femminile stał pod znakiem kolejnego, ciężkiego etapu. Kobiecy peleton miał do pokonania 121 km z Terme di Premia do San Domenico. Końcowy podjazd miał 11 km długości o średnim nachyleniu 7 %.

W ucieczce znalazło się dziś 9 zawodniczek: Alessandra d’Ettore (Vaiano Fondriest), Christel Ferrier Bruneau (Faren Kuota), Sari Saarelainen i Małgorzata Jasińska ( obie MCipollini), Inga Cilvinaite (Pasta Zara), Adrie Visser (Boels Dolmans), Lauren Kitchen (Wiggle Honda), Carmen Small (Specialized Lululemon), Loes Gunnewijk (Orica AIS). Jedną z premii sprinterskich wygrała nasza zawodniczka, która do tej pory była raczej niewidoczna w tym wyścigu.

Tuż przed ostatnim wzniesieniem ucieczka została skasowana i zabawa rozpoczęła się na nowo. Najszybciej ostatnie kilometry pokonała wczorajsza zwyciężczyni, Mara Abbott (USA). Amerykanka pokonała o 24 sekundy Claudie HÄusler (Team TIBCO – To The Top) i o 34 sekundy Francesce Cauz (Top Girls Fassa Bortolo). Kolejne straty zanotowała Marianne Vos (Rabobank-Liv Giant), która przyjechała na siódmej pozycji, ze stratą minuty i 39 sekund.

Wyniki:

1 ABBOTT Mara United States 16 3:16:01

2 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 11 0:24

3 CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 6 0:34

4 LUPERINI Fabiana Faren-Let’s Go Finland 5 0:41

5 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 4 1:03

6 STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon 2 1:32

7 VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 1:39

8 GILLOW Shara Orica – AIS 1:46

9 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 1:52

10 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 1:53

11 AMIALIUSIK Alena Be Pink 2:02

12 SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango 2:29

13 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant 2:39

14 CROMWELL Tiffany Orica – AIS 2:41

15 RATTO Rossella Hitec Products UCK 2:48

16 WILLIAMS Georgia Be Pink 3:09

17 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 3:13

18 FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 3:24

19 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 3:35

20 VAN DER BREGGEN Anna Netherlands 4:24

21 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 4:27

22 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 4:30

23 CORSET Ruth Bizkaia-Durango 4:38

24 FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas 5:19

25 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 5:26

26 KUCHINSKAYA Elena RusVelo 5:38

27 MUCCIOLI Dalia Be Pink 5:45

28 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 6:28

29 GULUMA Serika Mitchell Vaiano – Fondriest 6:45

30 SPRATT Amanda Orica – AIS 6:53

31 FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 7:10

32 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 7:12

33 HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 7:39

34 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 7:47

35 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 7:59

36 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 8:16

37 JASINSKA Malgorzata MCipollini-Giordana 8:36

38 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 8:57

39 KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top ,,

40 KOZONCHUK Oxana RusVelo 9:13

41 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 9:15

42 STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top 9:18

43 BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 9:40

44 FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland 9:47

45 MARCELLI Emma Servetto Footon 9:53

46 CHULKOVA Anastasiya RusVelo 10:02

47 BASTIANELLI Valentina Vaiano – Fondriest 10:25

48 PIETERS Amy Netherlands 10:30

49 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 10:42

50 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling ,,

51 HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 10:47

52 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 10:52

53 CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 10:54

54 BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango 11:26

55 VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas ,,

56 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 11:41

57 VALSECCHI Silvia Be Pink 12:13

58 BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 12:28

59 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 12:42

60 DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies 13:15

61 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK ,,

62 ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland 13:26

63 BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland 13:50

64 SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland ,,

65 D’ETTORE Alessandra Vaiano – Fondriest ,,

66 DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas 14:17

67 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 14:22

68 DE BOER Sophie Netherlands 14:28

69 ELVIN Gracie Orica – AIS 15:11

70 LETH Julie Hitec Products UCK ,,

71 GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top ,,

72 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon ,,

73 DVORAK Andrea United States 15:23

74 KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling 15:49

75 TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team 15:59

76 MACLEAN Jessie Orica – AIS 16:05

77 SLIK Rozanne Netherlands 16:21

78 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 17:12

79 LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 17:34

80 WILES Tayler Team Specialized- Lululemon 18:16

81 BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas ,,

82 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango ,,

83 ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango ,,

84 RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox ,,

85 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,,

86 STACHER Ally Team Specialized- Lululemon ,,

87 SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango ,,

88 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling ,,

89 DEFILE Corinna Servetto Footon ,,

90 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo ,,

91 BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox ,,

92 INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox ,,

93 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

94 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

95 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling ,,

96 EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox ,,

97 GUARISCHI Barbara Vaiano – Fondriest ,,

98 MCGRATH Kristin United States ,,

99 CORNOLTI Veronica Servetto Footon ,,

100 KNOL Willeke Netherlands ,,

101 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo ,,

102 VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox ,,

103 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana ,,

104 ALGISI Alice Be Pink ,,

105 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top ,,

106 WILD Kirsten Netherlands ,,

107 TREVISI Anna Vaiano – Fondriest 18:43

108 SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies 19:24

109 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 19:57

110 HOSKINS Melissa Orica – AIS 20:34

111 HOEKSMA Ilona Netherlands 23:32

112 DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team ,,

113 NANNI Giorgia Servetto Footon 24:09

114 LARI Marina Servetto Footon ,,

115 SCHWEIZER Doris Be Pink 26:40

116 KOSTER Anouska Netherlands 27:14

117 NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango 27:18

118 GRIFI Sara MCipollini-Giordana 27:24

119 GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 27:38

120 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 28:40

121 CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon 28:49

122 SOSNA Katazyna Vaiano – Fondriest 29:37

123 BORTOLOTTI Simona Servetto Footon 30:16

124 STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo 30:31

125 MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox 30:50

126 MARTINI Alessia Vaiano – Fondriest 31:02

127 WINDER Ruth United States 31:35

128 HALL Lauren United States ,,

129 WALLE Brianna United States 31:37

130 HOLCOMB Janel United States ,,

131 LAUREN Tamayo United States ,,

132 NIEMINEN Jutta Faren-Let’s Go Finland 31:42

DNF STULTIENS Sabrina Rabobank-Liv Giant –

DNS SANGUINETI Ilaria Be Pink –

DNS BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) ABBOTT Mara United States 17:14:34

2 (3) LUPERINI Fabiana Faren-Let’s Go Finland 2:25

3 (2) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 2:40

4 (4) HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 2:55

5 (5) CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 3:10

6 (6) GILLOW Shara Orica – AIS 4:50

7 (7) VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 5:09

8 (8) STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon 5:17

9 (9) MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 5:39

10 (10) VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 5:42

11 (12) AMIALIUSIK Alena Be Pink 7:51

12 (11) RATTO Rossella Hitec Products UCK 8:21

13 (13) CROMWELL Tiffany Orica – AIS 8:39

14 (15) SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango 9:25

15 (14) ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 9:43

16 (17) GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant 9:56

17 (16) VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 10:37

18 (18) WILLIAMS Georgia Be Pink 11:37

19 (21) FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 13:21

20 (19) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 13:54

21 (20) VAN DER BREGGEN Anna Netherlands 14:21

22 (22) PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 14:30

23 (24) CORSET Ruth Bizkaia-Durango 16:14

24 (27) FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas 18:40

25 (26) SPRATT Amanda Orica – AIS 19:23

26 (30) TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 20:00

27 (31) MUCCIOLI Dalia Be Pink 21:18

28 (28) VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 21:25

29 (25) BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 21:51

30 (33) FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 23:03

31 (32) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 24:02

32 (34) GULUMA Serika Mitchell Vaiano – Fondriest 24:40

33 (37) KUCHINSKAYA Elena RusVelo 27:07

34 (36) BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 27:28

35 (35) FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland 27:46

36 (29) DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas 28:11

37 (23) BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 28:39

38 (38) SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 31:20

39 (41) KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 31:58

40 (42) ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 34:47

41 (43) PIETERS Amy Netherlands 37:04

42 (47) CHULKOVA Anastasiya RusVelo 38:55

43 (45) SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 39:20

44 (46) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 39:30

45 (44) VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas 39:39

46 (49) KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top 40:46

47 (40) DVORAK Andrea United States 40:49

48 (39) BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox 41:57

49 (50) STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top 42:25

50 (48) ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland 42:37

51 (52) CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 45:44

52 (53) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 48:13

53 (71) VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 48:23

54 (65) KOZONCHUK Oxana RusVelo 48:56

55 (55) D’ETTORE Alessandra Vaiano – Fondriest 49:23

56 (51) GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top 49:31

57 (73) JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana 49:35

58 (62) HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 50:13

59 (66) BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 50:35

60 (57) ELVIN Gracie Orica – AIS 51:35

61 (67) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 51:46

62 (59) ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 52:31

63 (75) BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango 53:01

64 (90) HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 53:22

65 (54) GUARISCHI Barbara Vaiano – Fondriest 53:52

66 (69) SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 54:01

67 (58) SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango 55:14

68 (72) DE BOER Sophie Netherlands 55:16

69 (82) VALSECCHI Silvia Be Pink 55:48

70 (68) MACLEAN Jessie Orica – AIS 56:16

71 (80) BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland 56:58

72 (60) BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas 57:24

73 (61) WILD Kirsten Netherlands 57:28

74 (74) SLIK Rozanne Netherlands 57:43

75 (63) BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 57:45

76 (81) TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team 59:25

77 (77) LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 59:56

78 (76) MCGRATH Kristin United States 1:00:12

79 (92) DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies 1:00:47

80 (79) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 1:01:06

81 (95) BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 1:01:54

82 (83) EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 1:02:44

83 (94) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 1:02:49

84 (85) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 1:03:08

85 (86) OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 1:03:14

86 (88) COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 1:03:26

87 (56) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 1:04:40

88 (91) SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 1:04:57

89 (84) HOSKINS Melissa Orica – AIS 1:05:17

90 (103) BASTIANELLI Valentina Vaiano – Fondriest 1:05:29

91 (93) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 1:05:36

92 (101) JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 1:06:48

93 (102) LETH Julie Hitec Products UCK 1:08:55

94 (78) KOSTER Anouska Netherlands 1:09:54

95 (98) ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango 1:10:57

96 (64) HALL Lauren United States 1:11:17

97 (96) VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

98 (100) SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango 1:11:46

99 (70) WALLE Brianna United States 1:12:01

100 (104) RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox 1:14:03

101 (106) WILES Tayler Team Specialized- Lululemon 1:14:36

102 (108) KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling 1:15:31

103 (87) WINDER Ruth United States 1:16:43

104 (89) LAUREN Tamayo United States 1:17:10

105 (107) TREVISI Anna Vaiano – Fondriest 1:17:49

106 (97) SCHWEIZER Doris Be Pink 1:18:36

107 (123) MARCELLI Emma Servetto Footon 1:19:10

108 (110) INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox 1:19:21

109 (111) BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 1:20:39

110 (113) KNOL Willeke Netherlands 1:21:01

111 (114) PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 1:21:15

112 (115) VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 1:21:21

113 (117) ALGISI Alice Be Pink 1:23:21

114 (109) LARI Marina Servetto Footon 1:24:34

115 (99) HOLCOMB Janel United States 1:24:36

116 (118) SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies 1:25:03

117 (105) SOSNA Katazyna Vaiano – Fondriest 1:25:38

118 (124) STACHER Ally Team Specialized- Lululemon 1:28:04

119 (125) CORNOLTI Veronica Servetto Footon 1:28:53

120 (119) HOEKSMA Ilona Netherlands 1:30:45

121 (121) NANNI Giorgia Servetto Footon 1:32:47

122 (120) GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 1:35:30

123 (126) CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon 1:42:46

124 (127) NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango 1:49:43

125 (132) DEFILE Corinna Servetto Footon 1:53:41

126 (128) DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team 1:53:51

127 (129) BORTOLOTTI Simona Servetto Footon 2:02:00

128 (131) GRIFI Sara MCipollini-Giordana 2:02:01

129 (130) STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo 2:02:45

130 (133) MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox 2:09:03

131 (134) NIEMINEN Jutta Faren-Let’s Go Finland 2:17:01

132 (135) MARTINI Alessia Vaiano – Fondriest 2:27:50

 

Foto:Giro Rosa

Arek Waluga