bronziniGiorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling) wygrała drugi etap wyścigu Giro Rosa. Druga finiszowała Marianne Vos (Rabobank-Liv Giant), a trzecie miejsce zajęła Barbara Guarischi (Vaiana – Fondriest). Vos nie oddała prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień rywalizacji w kobiecym Giro to 99,6 km ścigania wokół Pontecagnano Faiano. Zawodniczki musiały cztery razy pokonać krótki, ale sztywny podjazd Piazza Garibaldi. Jednak można się było spodziewać finiszu z dużej grupy.

Pierwsza swoich sił spróbowała Martine Bras (Boels – Dolmans Cycling Team), ale jej akcja szybko została skasowana przez peleton. Podjazd pod Piazza Garibaldi dawał się we znaki zawodniczkom i liczebność peletonu znacznie się zmniejszała. Na 50 km mieliśmy lotny finisz, który podobnie jak wczoraj wygrała Marianne Vos (Rabobank-Liv Giant). Druga była Julie Leth (Hitec Products UCK), a trzecia Pauline Ferrand-Prevot (Rabobank-Liv Giant).

Około 35 km przed metą na ucieczkę zdecydowała się dwójka: Jessie Maclean (Orica – AIS) i Marta Bastianelli (Faren-Let’s Go Finland). Zawodniczki kilka kilometrów wspólnie kręciły na przodzie, ale na ostatnią pętlę wjechała już większa grupa. Jedyną premię górską wygrała dziś Valentina Scandolara (MCipollini Giordana), druga była Alena Amialiusik  (BePink), a trzecia Tiffany Cromwell (Orica – AIS).

Peleton podzielił się na kilka grup i o zwycięstwo walczyło kilkanaście zawodniczek. Najszybsza okazała się Włoszka Giorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling). Ponownie druga na linii mety była Marianne Vos (Rabobank-Liv Giant), a trzecia finiszowała Barbara Guarischi (Vaiana – Fondriest). Vos utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 16 2:34:03

2 VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 11 ,,

3 GUARISCHI Barbara Vaiana – Fondriest 6 ,,

4 HALL Lauren United States 5 ,,

5 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 4 ,,

6 FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 2 ,,

7 KOZONCHUK Oxana RusVelo ,,

8 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK ,,

9 AMIALIUSIK Alena Be Pink ,,

10 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana ,,

11 VAN SEVEREN Celine Lotto Belisol Ladies ,,

12 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon ,,

13 ELVIN Gracie Orica – AIS ,,

14 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

15 BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas ,,

16 GILMORE Rochelle Wiggle Honda Pro Cycling ,,

17 RATTO Rossella Hitec Products UCK ,,

18 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

19 CROMWELL Tiffany Orica – AIS ,,

20 GULUMA Serika Mitchell Vaiana – Fondriest ,,

21 STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon ,,

22 D’ETTORE Alessandra Vaiana – Fondriest ,,

23 CORSET Ruth Bizkaia-Durango ,,

24 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,

25 BURCHENKOVA Alexandra RusVelo ,,

26 KUCHINSKAYA Elena RusVelo ,,

27 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon ,,

28 CHULKOVA Anastasiya RusVelo ,,

29 BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox ,,

30 SOSNA Katazyna Vaiana – Fondriest ,,

31 SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango ,,

32 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling ,,

33 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana ,,

34 CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo ,,

35 STULTIENS Sabrina ,,

36 DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas ,,

37 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies ,,

38 BJřRNSRUD Miriam Hitec Products UCK ,,

39 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

40 CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas ,,

41 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant ,,

42 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

43 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top ,,

44 LETH Julie Hitec Products UCK ,,

45 FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo ,,

46 STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top ,,

47 KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top ,,

48 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox ,,

49 HOGAN Joanne Bizkaia-Durango ,,

50 KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling ,,

51 FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas ,,

52 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling ,,

53 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana ,,

54 GILLOW Shara Orica – AIS ,,

55 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling ,,

56 BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango ,,

57 HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling ,,

58 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

59 EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox ,,

60 FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland ,,

61 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

62 WINDER Ruth United States ,,

63 ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango ,,

64 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies ,,

65 HOLCOMB Janel United States ,,

66 LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies ,,

67 MCGRATH Kristin United States ,,

68 VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas ,,

69 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

70 ABBOTT Mara United States ,,

71 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

72 KNOL Willeke Netherlands ,,

73 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

74 MUCCIOLI Dalia Be Pink ,,

75 DVORAK Andrea United States ,,

76 SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango ,,

77 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant ,,

78 JASINSKA Malgorzata MCipollini-Giordana ,,

79 DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies ,,

80 BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team ,,

81 WILLIAMS Georgia Be Pink ,,

82 SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

83 ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland ,,

84 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

85 LUPERINI Fabiana Faren-Let’s Go Finland ,,

86 VAN DER BREGGEN Anna Netherlands ,,

87 KOSTER Anouska Netherlands ,,

88 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

89 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox ,,

90 DE BOER Sophie Netherlands ,,

91 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana ,,

92 LAUREN Tamayo United States ,,

93 WALLE Brianna United States ,,

94 TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team ,,

95 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 0:10

96 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant ,,

97 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 0:17

98 PIETERS Amy Netherlands 1:37

99 WILD Kirsten Netherlands ,,

100 HOEKSMA Ilona Netherlands 3:29

101 TREVISI Anna Vaiana – Fondriest ,,

102 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo ,,

103 BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top ,,

104 GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top ,,

105 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo ,,

106 JANELIUNAITE Edita Pasta Zara – Cogeas ,,

107 RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox ,,

108 GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland ,,

109 BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland ,,

110 INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox ,,

111 CECCHINI Elena Faren-Let’s Go Finland ,,

112 CORNOLTI Veronica Servetto Footon ,,

113 SCHWEIZER Doris Be Pink ,,

114 SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies ,,

115 SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland ,,

116 VALSECCHI Silvia Be Pink ,,

117 MACLEAN Jessie Orica – AIS ,,

118 HOSKINS Melissa Orica – AIS ,,

119 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top ,,

120 LARI Marina Servetto Footon ,,

121 CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon ,,

122 SLIK Rozanne Netherlands ,,

123 HANNES Kaat Lotto Belisol Ladies ,,

124 MARCELLI Emma Servetto Footon 6:47

125 MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox ,,

126 NANNI Giorgia Servetto Footon ,,

127 BORTOLOTTI Simona Servetto Footon ,,

128 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo ,,

129 ALGISI Alice Be Pink 6:52

130 VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox ,,

131 FRAPPORTI Simona Be Pink ,,

132 STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo ,,

133 BASTIANELLI Valentina Vaiana – Fondriest ,,

134 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango 11:42

135 NIEMINEN Jutta Faren-Let’s Go Finland ,,

136 SANGUINETI Ilaria Be Pink ,,

137 GRIFI Sara MCipollini-Giordana ,,

138 DEFILE Corinna Servetto Footon ,,

139 VANNUCCI Chiara Vaiana – Fondriest ,,

140 WILES Tayler Team Specialized- Lululemon ,,

141 DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team ,,

142 NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango 25:01

143 DOTTI Jasmine Servetto Footon ,,

144 MARTINI Alessia Vaiana – Fondriest ,,

145 RUZICKOVA Martina Pasta Zara – Cogeas ,,

146 ELLA Michal Lotto Belisol Ladies ,,

147 STACHER Ally Team Specialized- Lululemon ,,

DNF ROMANYUTA Evgeniya RusVelo –

DNS HOSKING Chloe Hitec Products UCK –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 8 5:27:37

2 (3) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 0:17

3 (16) GUARISCHI Barbara Vaiana – Fondriest ,,

4 (5) LETH Julie Hitec Products UCK ,,

5 (4) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 0:19

6 (32) FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 0:20

7 (6) JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK ,,

8 (12) HALL Lauren United States 0:21

9 (9) KOZONCHUK Oxana RusVelo ,,

10 (15) AMIALIUSIK Alena Be Pink ,,

11 (24) VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon ,,

12 (27) VAN SEVEREN Celine Lotto Belisol Ladies ,,

13 (25) ELVIN Gracie Orica – AIS ,,

14 (26) GILMORE Rochelle Wiggle Honda Pro Cycling ,,

15 (28) RATTO Rossella Hitec Products UCK ,,

16 (31) BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas ,,

17 (10) VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant ,,

18 (21) SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango ,,

19 (44) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

20 (55) COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,,

21 (13) KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling ,,

22 (42) D’ETTORE Alessandra Vaiana – Fondriest ,,

23 (45) CORSET Ruth Bizkaia-Durango ,,

24 (49) CROMWELL Tiffany Orica – AIS ,,

25 (51) BURCHENKOVA Alexandra RusVelo ,,

26 (41) GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

27 (52) BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox ,,

28 (34) VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox ,,

29 (18) MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies ,,

30 (43) CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas ,,

31 (39) FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo ,,

32 (61) GULUMA Serika Mitchell Vaiana – Fondriest ,,

33 (36) HOGAN Joanne Bizkaia-Durango ,,

34 (54) SOSNA Katazyna Vaiana – Fondriest ,,

35 (53) CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo ,,

36 (65) KUCHINSKAYA Elena RusVelo ,,

37 (50) STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top ,,

38 (59) DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas ,,

39 (56) HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top ,,

40 (63) TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies ,,

41 (75) CHULKOVA Anastasiya RusVelo ,,

42 (70) SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana ,,

43 (64) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

44 (86) STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon ,,

45 (83) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,

46 (60) KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top ,,

47 (22) SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana ,,

48 (58) VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling ,,

49 (57) VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

50 (93) ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon ,,

51 (66) GILLOW Shara Orica – AIS ,,

52 (67) EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox ,,

53 (62) VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas ,,

54 (47) KOSTER Anouska Netherlands ,,

55 (99) STULTIENS Sabrina ,,

56 (68) LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies ,,

57 (46) LAUREN Tamayo United States ,,

58 (76) FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland ,,

59 (87) ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana ,,

60 (71) SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango ,,

61 (92) BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango ,,

62 (85) MCGRATH Kristin United States ,,

63 (74) JASINSKA Malgorzata MCipollini-Giordana ,,

64 (96) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

65 (84) ABBOTT Mara United States ,,

66 (69) VAN DER BREGGEN Anna Netherlands ,,

67 (80) BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant ,,

68 (97) WINDER Ruth United States ,,

69 (79) ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland ,,

70 (126) BJřRNSRUD Miriam Hitec Products UCK ,,

71 (91) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

72 (115) FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas ,,

73 (82) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

74 (106) ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango ,,

75 (88) WALLE Brianna United States ,,

76 (113) BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

77 (108) MUCCIOLI Dalia Be Pink ,,

78 (107) DVORAK Andrea United States ,,

79 (101) SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

80 (100) VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

81 (111) DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies ,,

82 (124) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

83 (105) DE BOER Sophie Netherlands ,,

84 (116) WILLIAMS Georgia Be Pink ,,

85 (118) LUPERINI Fabiana Faren-Let’s Go Finland ,,

86 (122) PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox ,,

87 (94) KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 0:31

88 (104) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

89 (127) HOLCOMB Janel United States 1:47

90 (2) WILD Kirsten Netherlands 1:48

91 (139) BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 1:52

92 (138) TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team ,,

93 (78) PIETERS Amy Netherlands 1:58

94 (7) ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 3:49

95 (8) JANELIUNAITE Edita Pasta Zara – Cogeas 3:50

96 (14) TREVISI Anna Vaiana – Fondriest ,,

97 (11) OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top ,,

98 (19) LARI Marina Servetto Footon ,,

99 (20) HANNES Kaat Lotto Belisol Ladies ,,

100 (35) BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland ,,

101 (23) CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon ,,

102 (29) HOSKINS Melissa Orica – AIS ,,

103 (37) MACLEAN Jessie Orica – AIS ,,

104 (48) CORNOLTI Veronica Servetto Footon ,,

105 (77) HOEKSMA Ilona Netherlands ,,

106 (95) RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox ,,

107 (102) BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top ,,

108 (98) SCHWEIZER Doris Be Pink ,,

109 (114) GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland ,,

110 (119) CECCHINI Elena Faren-Let’s Go Finland ,,

111 (117) VALSECCHI Silvia Be Pink ,,

112 (120) SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland ,,

113 (133) GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top 5:21

114 (129) INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox ,,

115 (137) PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo ,,

116 (136) SLIK Rozanne Netherlands ,,

117 (143) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 5:27

118 (144) HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 6:28

119 (149) BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 6:33

120 (148) SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 6:41

121 (147) BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling ,,

122 (146) KNOL Willeke Netherlands ,,

123 (33) BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 7:08

124 (40) MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox ,,

125 (73) ALGISI Alice Be Pink 7:13

126 (109) VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox ,,

127 (112) STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo ,,

128 (125) FRAPPORTI Simona Be Pink ,,

129 (123) BASTIANELLI Valentina Vaiana – Fondriest ,,

130 (130) NANNI Giorgia Servetto Footon 8:39

131 (131) BORTOLOTTI Simona Servetto Footon ,,

132 (135) MARCELLI Emma Servetto Footon ,,

133 (145) SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies 9:57

134 (30) VANNUCCI Chiara Vaiana – Fondriest 12:03

135 (38) SANGUINETI Ilaria Be Pink ,,

136 (72) DEFILE Corinna Servetto Footon ,,

137 (81) DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team ,,

138 (90) SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango ,,

139 (89) GRIFI Sara MCipollini-Giordana ,,

140 (110) WILES Tayler Team Specialized- Lululemon ,,

141 (132) NIEMINEN Jutta Faren-Let’s Go Finland 13:34

142 (103) MARTINI Alessia Vaiana – Fondriest 25:22

143 (121) STACHER Ally Team Specialized- Lululemon ,,

144 (134) RUZICKOVA Martina Pasta Zara – Cogeas 26:53

145 (140) NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango 27:04

146 (142) DOTTI Jasmine Servetto Footon 27:07

147 (141) ELLA Michal Lotto Belisol Ladies ,,

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga