Daniel MorenoDani Moreno uważa, że lider zespołu Katusha na zbliżający się Tour de France – Joaquim Rodriguez jest silniejszy niż kiedykolwiek i zapowiada, że powalczą z ekipą Sky podczas 100. edycji Wielkiej Pętli.

Daniel Moreno, czyli triumfator tegorocznej Walońskiej Strzały jest głównym pomocnikiem Rodrigueza od kilku sezonów. Teraz hiszpański duet będzie walczył o dobry występ w Tour de France.  “Widzę, że Joaquim będzie silniejszy niż kiedykolwiek. Wierzę w niego”, powiedział Moreno.  “Kiedy patrzy się na listę startową, to nie wyglądamy może imponująco, ale mamy bardzo dobry zespół i możemy robić wszystko w każdym terenie. Wszystko jest łatwiejsze, kiedy ma się takiego lidera, jakim jest Purito”, dodał.

Moreno przekonał się na własnej skórze o wielkim potencjale jaki drzemie w Sky Team podczas Criterium du Dauphine, gdzie zajął trzecie miejsce przegrywając jedynie z Chrisem Froome`m i Richim Porte. “Forma Froome w tym roku była imponująca. Na Dauphiné pokazał, że jest jednym z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa. Musimy bardzo uważać na Sky i szukać okazji, by ich zgubić”, zakończył. 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej