Tour de PologneCCC Polsat Polkowice, Team Net-App Endura, Team Colombia i Reprezentacja Polski pojadą w jubileuszowej, 70 edycji wyścigu Tour de Pologne.

W dniu dzisiejszym poznaliśmy zespoły, które poza tymi z World Touru pojawią się podczas Tour de Pologne 2013. Będzie to nasza ekipa z Polkowic – CCC Polsat, Team Net-App Endura z Bartoszem Huzarskim w składzie, Team Colombia i Reprezentacja Polski.

Przypomnijmy, że w tym roku wszystkie zespoły w naszym narodowym tourze pojadą w sześcioosobowych składach.

W reprezentacji pojedzie trzech kolarzy najwyżej sklasyfikowanych w rankingu PZKol, na dzień dzisiejszy byliby to: Łukasz Bodnar (BGŻ), Paweł Cieślik (BGŻ) oraz Łukasz Wiśniowski (Etixx-Inhed). O ostatecznym kształcie rankingu zdecyduje rozpoczynający się jutro Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Pozostałych trzech kolarzy wybierze trener kadry – Zbigniew Piątek.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ zespoły, które pojawią się na starcie prezentują bardzo wysoki poziom – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. – Wielu doskonałych uczestników już potwierdziło swój udział w Tour de Pologne 2013 a w najbliższych dniach dołączą inni. Z uwagi na jubileuszową 70. edycję wyścigu chcieliśmy przygotować coś wyjątkowego – stąd pomysł, by wystartować z włoskiego Trentino – dodaje Czesław Lang.

Przyznaliśmy jedną z dzikich kart zespołowi CCC Polsat Polkowice, ponieważ chcieliśmy nagrodzić jeden z najlepszych zespołów w naszym kraju, który doskoanale nas reprezentuje. Wyróżniliśmy także Reprezentacje Polski, dla której ten wyścig jest głównym wydarzeniem sezonu. Każdego roku polscy zawodnicy są bardzo zaangażowani i widoczni podczas wyścigu. Dwa pozostałe zespoły, które zaprosiliśmy do startu także doskonale wiedzą, jak się wyróżnić. Team Colombia już wielokrotnie pokazywał się z dobrej strony – zwłaszcza na górskich odcinkach. Poza tym Kolumbijczycy zajmują aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji narodów. Team Netapp-Endura to bardzo waleczny zespół, który widzieliśmy choćby w Giro d’Italia 2012 – kończy Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Źródło: własne + Lang Team