Maciej BodnarPeter Sagan (Cannondale Pro Cycling) ma poprowadzić swoją ekipę do zwycięstw etapowych na Tour de France. Pomagać w tym, będzie mu Maciej Bodnar.

Dla włosk0-amerykańskiej ekipy, będzie to pierwszy start w Wielkiej Pętli pod szyldem nowego sponsora. Najgroźniejszą bronią zespołu Roberto Amadio będzie Słowak, Peter Sagan. Przypomnijmy, że były triumfator Tour de Pologne rok temu, podczas Grand Boucle wygrał klasyfikację punktową.

“Udało nam się zbudować idealny zespół dla naszych celów, jakie założyliśmy sobie na tegoroczny Tour de France”, powiedział Stefano Zanatta – dyrektor sportowy Cannondale Pro Cycling. “Talent taki jak Sagan, zasługuje na silne wsparcie. Przygotowywał się do tego wyścigu z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem, więc cel jakim jest wygranie zielonej koszulki – jest w naszym zasięgu“.

Swój pierwszy Wielki Tour w karierze zaliczy także Moreno Moser, a Sagan na płaskich etapach będzie mógł liczyć na wsparcie Macieja Bodnara. My liczymy na to, że Polak z dobrej strony pokaże się na czasówce.

Pełny skład Cannondale Pro Cycling na Tour de France: Peter Sagan, Moreno Moser, Maciej Bodnar, Alessandro De Marchi, Kristjan Koren, Alan Marangoni, Fabio Sabatini, Ted King oraz Brian Vandborg.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej