Mikołaj GutekMikołaj Gutek (Mayday Start Lublin) wymieniany jest przez wielu do grona faworytów do medalu podczas jutrzejszej, juniorskiej czasówki na Mistrzostwach Polski w Sobótce.

Gutek aktualnie zajmuje drugą lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski juniorów. Uczeń SMS Świdnica był także w składzie reprezentacji swojej szkoły na Międzynarodowym Wyścigu Juniorów w Grudziądzu, gdzie zespół wygrał drużynową czasówkę. “Moja forma przed Mistrzostwami Polski to duża zagadka, lecz sądzę, że być może sprawię miłą niespodziankę. Skupiam się bardziej na jeździe indywidualnej na czas, lecz trasa wyścigu wspólnego również mi bardzo pasuje i zamierzam tam walczyć o pierwszą piątkę”, powiedział dla naszosie.pl.

Zawodnik, dla którego to dopiero pierwszy sezon w gronie juniorów zamierza wykorzystać także znajomość trasy, gdyż wraz z innymi chłopakami z SMS Świdnica trenowali na niej przed tegorocznymi mistrzostwami. “Znam trasy wyścigu na czas i rundę wspólnego doskonale i sądzę, że są one bardzo trudne i wymagające pod każdym względem. Zarówno psychicznie jak i fizycznie. Według mnie o medale na czasówce powalczą 4. osoby, lecz mogą być niespodzianki”, zakończył.

 

Foto: archiwum Mikołaja Gutka

Andrzej