thuringenCaleb Ewan (Reprezentacja Australii) wygrał ostatni etap wyścigu Thüringen-Rundfahrt U-23. Na drugim miejscu finiszował dziś Magnus Cort Nielsen, a trzeci był Brytyjczyk Owain Doull. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Dylan van Baarle (Rabobank Development Team). 

Siódmy etap Thüringen-Rundfahrt U-23 prowadził podobnie jak wczoraj wokół Ichtershausen i liczył 157, 5km. Kolarze mieli do pokonania cztery górskie premie, ale można się było spodziewać sprinterskiej końcówki.

Mimo wielu ataków do mety jako pierwsza dotarła dość spora grupa ponad 30 zawodników i to spośród nich wyłonił się etapowy zwycięzca. Drugi triumf na tym wyścigu zaliczył Australijczyk Caleb Ewan. Drugi miejsce dla wczorajszego zwycięzcy Magnusa Corta Nielsena (Dania), a trzecie dla Brytyjczyka Owaina Doull.

Zwycięzcą generalki został Dylan van Baarle (Rabobank Development Team). Ten młody Holender ma bardzo udany sezon, co nie umknęło włodarzom Garmin – Sharp i podpisali oni kontrakt z van Baarle na lata 2014-2015. Z dobrej strony na tym wyścigu pokazał się Łukasz Wiśniowski (Etixx – Ihned), który zgarnął jedno etapowe zwycięstwo, a w klasyfikacji generalne zajął 22. pozycję. Najlepszym młodzieżowcem został Taylor Eisenhart (USA).

Wyniki:

1 EWAN Caleb 8 5 3:48:05

2 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 5 2 ,,

3 DOULL Owain 2 1 ,,

4 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team ,,

5 GEERINCKX Ruben ,,

6 DIETEREN Jan Team Stölting ,,

7 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team ,,

8 FRAME Alex Thuringer Energie Team ,,

9 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus ,,

10 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team ,,

11 SENECHAL Florian Etixx -Ihned ,,

12 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned ,,

13 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,

14 STASH Mamyr Helicopters ,,

15 BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus ,,

16 PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg ,,

17 SHAYMURATOV Artur ,,

18 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

19 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,,

20 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,,

21 DIBBEN Jonathan ,,

22 MEIER Alexander ,,

23 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling ,,

24 PHELAN Adam Drapac Cycling Team ,,

25 ZWINGENBERGER Philipp ,,

26 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

27 EISENHART Taylor ,,

28 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team ,,

29 YATES Simon ,,

30 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

31 VINK Michael ,,

32 JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus ,,

33 HERKLOTZ Silvio Team Stölting ,,

34 KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 0:06

35 BULLING Pieter ,,

36 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,,

37 KRETSCHY Florian ,,

38 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

39 HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus ,,

40 HOWSON Damien ,,

41 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team 0:10

42 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 0:16

43 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,,

44 SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,,

45 FOLIFOROV Alexander Helicopters ,,

46 ZABEL Rick Rabobank Development Team ,,

47 GILIAZOV Ruslan ,,

48 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,,

49 PERRIN Jeffrey ,,

50 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team ,,

51 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg ,,

52 MAYER Yannick ,,

53 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

54 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,

55 STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,

56 KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

57 SLATER Alistair ,,

58 FAGLUM-KARLSSON Markus ,,

59 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look ,,

60 RICKAERT Jonas ,,

61 LYNCH Paul ,,

62 GARBY Marc ,,

63 WOTSCHKE Sebastian ,,

64 AKHMAMETEV Viacheslav ,,

65 NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec 0:24

66 ATKINS George 0:39

67 MAGER Christian Team Stölting 0:45

68 NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 0:55

69 GRUNER Yannick 1:31

70 LINFIELD Bradley 1:35

71 VERGAERDE Otto 1:55

72 FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties ,,

73 EGNER Arne Team Stölting 2:08

74 HOFER Andreas Team Vorarlberg ,,

75 MAGNUSSON Kim ,,

76 WILLIAMS Tyler 3:56

77 GEISLER Jannick ,,

78 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 4:01

79 STEPANOV Alexandr 4:14

80 SCHWEIZER Michael ,,

81 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,,

82 NAGLER Patrick ,,

83 SEIF Linus ,,

84 AKIMOV Mikhail Helicopters ,,

85 GAREYSHIN Aydar ,,

86 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 4:18

87 SCHREURS Hamish 4:33

DNF PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling –

DNF KARWOWSKI Cameron –

DNF ATKINS Joshua –

DNF PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland –

DNF JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec –

DNS MCCORMICK Hayden –

DNS POLITT Nils Team Stölting –

 

Klasyfikacja generalna:

1 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 40 25 25:36:36

2 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 30 18 0:03

3 HOWSON Damien 16 14 0:22

4 PHELAN Adam Drapac Cycling Team 12 11 0:47

5 VINK Michael 10 8 0:49

6 EISENHART Taylor 8 6 0:53

7 STEROBO Rasmus Team Cult Energy 6 4 1:21

8 HERKLOTZ Silvio Team Stölting 3 3 1:30

9 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 2 1:34

10 YATES Simon 1 1:48

11 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 2:05

12 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg 2:18

13 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec 2:19

14 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team 2:31

15 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 2:32

16 KONRAD Patrick Etixx -Ihned 2:35

17 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 2:39

18 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 2:48

19 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team 2:49

20 HOFER Andreas Team Vorarlberg 2:59

21 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 3:00

22 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 3:09

23 KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:25

24 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,,

25 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 3:34

26 SPOKES Samuel Etixx -Ihned 4:02

27 SLATER Alistair 4:19

28 SENECHAL Florian Etixx -Ihned 4:33

29 MAGNUSSON Kim 4:43

30 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 4:45

31 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 4:55

32 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team 4:58

33 FOLIFOROV Alexander Helicopters 5:16

34 MAGER Christian Team Stölting 6:03

35 PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg 6:51

36 NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 7:19

37 DIETEREN Jan Team Stölting 7:59

38 SHAYMURATOV Artur 9:23

39 LINFIELD Bradley 9:35

40 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 9:55

41 AKIMOV Mikhail Helicopters 10:06

42 BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus 12:49

43 TATARINOV Gennadiy Rusvelo 13:55

44 PERRIN Jeffrey 14:15

45 MEIER Alexander 19:42

46 FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 22:01

47 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team 22:48

48 DOULL Owain 23:27

49 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 23:39

50 DIBBEN Jonathan 23:56

51 ZABEL Rick Rabobank Development Team 24:59

52 RICKAERT Jonas 25:48

53 LYNCH Paul 25:54

54 WOTSCHKE Sebastian 25:55

55 JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus 27:01

56 STASH Mamyr Helicopters 27:49

57 GILIAZOV Ruslan 27:56

58 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 28:15

59 GEERINCKX Ruben 29:24

60 ZWINGENBERGER Philipp 29:48

61 WILLIAMS Tyler 29:59

62 EWAN Caleb 31:11

63 KRETSCHY Florian 31:30

64 FAGLUM-KARLSSON Markus 31:33

65 ATKINS George 32:07

66 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 32:53

67 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 33:48

68 FRAME Alex Thuringer Energie Team 37:10

69 MAYER Yannick 37:15

70 GEISLER Jannick 39:13

71 GARBY Marc 39:14

72 VERGAERDE Otto 39:54

73 HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 41:57

74 AKHMAMETEV Viacheslav 42:49

75 BULLING Pieter 43:04

76 GRUNER Yannick 43:45

77 NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec 45:36

78 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 46:05

79 SCHWEIZER Michael 46:26

80 NAGLER Patrick 49:37

81 GAREYSHIN Aydar 54:16

82 SEIF Linus 55:31

83 EGNER Arne Team Stölting 55:42

84 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 56:13

85 SCHREURS Hamish 56:38

86 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 57:20

87 STEPANOV Alexandr 1:02:08

 

Arek Waluga