Memoriał Stanisława KrólakaPiękna impreza zapowiada nam się w połowie sierpnia. IV Memoriał Stanisława Królaka odbędzie się w samym sercu Warszawy. Trasa wiodła będzie m.in. ulicą Karową i Bednarską!

Dotychczasowe, trzy edycje imprezy organizowane były w Wołominie. Od tego roku impreza przeniesie się do Warszawy, miejsca w którym urodził się Stanisław Królak, pierwszy polski zwycięzca Wyścigu Pokoju.

Wyścig w formie kryterium rozegrany zostanie 18 sierpnia (niedziela) i będzie wiódł ulicami:

– Tokarzewskiego (start/meta), Karaszewicza, Karowa (w dół), Browarna, Bednarska (w górę), skwer Hoovera, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Kozia, Trębacka, Focha, Plac Piłsudskiego, Tokarzewskiego.

Na ulicy Bednarskiej, gdzie wielokrotnie rozgrywane były etapy Tour de Pologne, zlokalizowana będzie premia górska. Ciężki podjazd po kostce brukowej da się we znaki nie tylko amatorom.

Poza wyścigiem elity mężczyzn, od samego rana będą rozgrywane wyścigi dla dzieci, młodzieży, amatorów, mastersów zarówno na rowerach szosowych, jak i mtb. W imprezie może wziąć udział każdy.

– Cieszę się, że udało się w tym roku zorganizować imprezę w Warszawie, miejscu w którym urodził się Stanisław Królak. Chciałbym aby ten wyścig na stałe wpisał się w kalendarz kolarski, ale także w kalendarz imprez miasta stołecznego Warszawy. Już dziś wszystkich zapraszam na wielkie kolarskie święto – powiedział nam Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor cyklu wyścigów dla amatorów na rowerach górskich Poland Bike Marathon.

Dzień wcześniej, 17 sierpnia odbędzie się Puchar Ministra Obrony Narodowej. Zapowiada nam się piękny szosowy weekend na Mazowszu. Już dziś serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów w ciągu najbliższych dni.

Miło nam poinformować, że portal www.naszosie.pl po raz kolejny jest Patronem medialnym Memoriału Stanisława Królaka.