alaphilippeJulian Alaphilippe (Etixx -Ihned) wygrał królewski etap wyścigu Thüringen-Rundfahrt U-23. Na drugim miejscu dzisiejsze zmagania zakończył Simon Yates (Wielka Brytania), a trzeci był Silvio Herklotz (Stölting Ruhr-Profi Radteam). Herklotz został nowym liderem imprezy.

Trzeci etap Thüringen-Rundfahrt prowadził wokół Neuhaus nad Rennweg i liczył 153,3 km. Dzisiejszy odcinek charakteryzował się sporymi trudnościami, począwszy od pięciu górskich premii, a skończywszy na mecie usytuowanej na podjeździe. Przez wielu obserwatorów był uważany jako najtrudniejszy w tegorocznej edycji wyścigu.

Młodzi kolarze musieli się dziś zmagać z ciężkimi podjazdami pierwszej i drugiej kategorii, a na dodatek w jeździe przeszkadzał im ciągle padający deszcz. Na początku etapu w ucieczce mieliśmy kilkunastu zawodników, swoich sił próbował także Łukasz Wiśniowski (Etixx -Ihned). Ostatecznie na ostatnim podjeździe na czele było dwóch zawodników: Alexander Foliforov (Reprezentacja Rosji) i Silvio Herklotz (Stölting Ruhr-Profi Radteam).

Na atak zdecydował się Herklotz, który jest mistrzem Niemiec orlików z tego roku. Za nim podążali Simon Yates (Wielka Brytania) i Julian Alaphilippe (Etixx -Ihned). Ta dwójka dogoniła Herklotza na ostatnim kilometrze.

Wygrał Julian Alaphilippe (Etixx -Ihned), który zrobił sobie wyśmienity prezent urodzinowy. Drugi był Simon Yates (Wielka Brytania), a trzeci Silvio Herklotz (Stölting Ruhr-Profi Radteam). Herklotz został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Łukasz Wiśniowski stracił dziś 44 sekundy i przyjechał na 30 miejscu. W klasyfikacji generalnej zajmuje 26 miejsce i traci 56 sekund do lidera.

Wyniki:

1 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 5 3:44:51

2 YATES Simon 2 0:04

3 HERKLOTZ Silvio Team Stölting 1 0:06

4 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 0:14

5 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling ,,

6 SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,,

7 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team ,,

8 MAGER Christian Team Stölting ,,

9 WERDA Maximilian Team Stölting ,,

10 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

11 MAGNUSSON Kim 0:17

12 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,,

13 VINK Michael ,,

14 KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

15 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

16 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

17 EISENHART Taylor ,,

18 KUEN Maximilian Tirol Cycling Team 0:19

19 SLATER Alistair ,,

20 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

21 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,,

22 PHELAN Adam Drapac Cycling Team ,,

23 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

24 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team ,,

25 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,

26 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy ,,

27 STEROBO Rasmus Team Cult Energy 0:28

28 SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 0:37

29 RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon 0:44

30 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,,

31 HOWSON Damien ,,

32 NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 0:55

33 JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec ,,

34 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,,

35 HOFER Andreas Team Vorarlberg 1:00

36 SENECHAL Florian Etixx -Ihned 1:08

37 PERRIN Jeffrey 1:32

38 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team ,,

39 DIETEREN Jan Team Stölting 1:44

40 LINFIELD Bradley 1:49

41 ATKINS Joshua 2:02

42 MEIER Alexander 2:11

43 FOLIFOROV Alexander Helicopters 2:50

44 AKIMOV Mikhail Helicopters 3:11

45 SHAYMURATOV Artur 3:45

46 PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg 4:26

47 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 4:37

48 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 4:51

49 FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties ,,

50 TATARINOV Gennadiy Rusvelo 5:00

51 VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus 8:28

52 MCCORMICK Hayden 9:01

53 BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus 9:47

54 GAREYSHIN Aydar 21:26

55 GEERINCKX Ruben 21:30

56 ZABEL Rick Rabobank Development Team ,,

57 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,,

58 STASH Mamyr Helicopters ,,

59 POLITT Nils Team Stölting ,,

60 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team ,,

61 AKHMAMETEV Viacheslav ,,

62 PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland ,,

63 DE CLERCQ Angelo ,,

64 KRETSCHY Florian ,,

65 THOLIN Edvin ,,

66 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

67 SCHWEIZER Michael ,,

68 ZWINGENBERGER Philipp ,,

69 FAGLUM-KARLSSON Markus ,,

70 WILLIAMS Tyler ,,

71 PHILIPP Torey ,,

72 LYNCH Paul ,,

73 FRöSE Marcel Team Bergstrasse jenatec ,,

74 JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus ,,

75 GEISLER Jannick ,,

76 MAYER Yannick ,,

77 BRUNO Fabian Team Bergstrasse jenatec ,,

78 DOULL Owain ,,

79 WOTSCHKE Sebastian ,,

80 STEPANOV Alexandr ,,

81 DIBBEN Jonathan ,,

82 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look ,,

83 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec ,,

84 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg ,,

85 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team ,,

86 BULLING Pieter ,,

87 KARWOWSKI Cameron ,,

88 EWAN Caleb ,,

89 HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus ,,

90 FRAME Alex Thuringer Energie Team ,,

91 NAGLER Patrick ,,

92 EGNER Arne Team Stölting ,,

93 ATKINS George ,,

94 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

95 WOLF Justin Team Quantec – Indeland ,,

96 HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland ,,

97 NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec ,,

98 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,,

99 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg ,,

100 GRUNER Yannick ,,

101 VERGAERDE Otto ,,

102 GILIAZOV Ruslan ,,

103 SCHREURS Hamish ,,

104 CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties ,,

105 RICKAERT Jonas ,,

106 SEIF Linus ,,

107 GARBY Marc ,,

DNF DRUMM Felix –

DNF WYNANTS Nick –

DNF GRIGORIEV Alexander Helicopters –

DNF SAVITSKIY Ivan Rusvelo –

DNF KELLY Joe –

DNF DARVILLE Alex Bontrager Cycling Team –

DNF RIECKMANN Felix –

OTL MAMYKIN Matvei –


Klasyfikacja generalna:

1 (3) HERKLOTZ Silvio Team Stölting 4 13:03:57

2 (2) NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 0:07

3 (18) ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 0:08

4 (13) YATES Simon 0:09

5 (4) VINK Michael 0:13

6 (6) PHELAN Adam Drapac Cycling Team 0:16

7 (7) EISENHART Taylor 0:17

8 (8) VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 0:19

9 (14) WERDA Maximilian Team Stölting 0:20

10 (11) VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 0:23

11 (21) VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team ,,

12 (5) STEROBO Rasmus Team Cult Energy 0:24

13 (19) KONRAD Patrick Etixx -Ihned 0:25

14 (27) VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 0:27

15 (24) MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team 0:29

16 (25) HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

17 (28) ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team 0:33

18 (32) KUEN Maximilian Tirol Cycling Team 0:36

19 (1) HOWSON Damien ,,

20 (40) SPOKES Samuel Etixx -Ihned 0:38

21 (35) NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 0:39

22 (38) MAGNUSSON Kim 0:40

23 (30) SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 0:52

24 (20) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

25 (44) BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 0:54

26 (23) WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 0:56

27 (26) KOCH Jonas LKT Team Brandenburg 1:07

28 (42) RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon 1:11

29 (33) HOFER Andreas Team Vorarlberg 1:18

30 (57) LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 1:21

31 (53) SLATER Alistair 1:22

32 (43) JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec 1:23

33 (31) SENECHAL Florian Etixx -Ihned 1:25

34 (62) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 1:38

35 (64) MAGER Christian Team Stölting 1:47

36 (41) HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team 1:56

37 (29) ATKINS Joshua 2:16

38 (45) MEIER Alexander 2:48

39 (59) DIETEREN Jan Team Stölting 2:49

40 (55) LINFIELD Bradley 2:52

41 (67) NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 3:13

42 (17) AKIMOV Mikhail Helicopters 3:19

43 (46) FOLIFOROV Alexander Helicopters 3:27

44 (9) SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 4:37

45 (22) PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg ,,

46 (63) SHAYMURATOV Artur 5:05

47 (37) TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 5:12

48 (92) PERRIN Jeffrey 9:07

49 (36) BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus 10:07

50 (69) MCCORMICK Hayden 11:56

51 (84) TATARINOV Gennadiy Rusvelo 12:01

52 (82) VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus 15:00

53 (106) FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 20:18

54 (12) ZABEL Rick Rabobank Development Team 21:35

55 (15) TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 21:37

56 (16) HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

57 (34) DOULL Owain 21:48

58 (39) FRöSE Marcel Team Bergstrasse jenatec 21:54

59 (47) DE CLERCQ Angelo 22:16

60 (48) DIBBEN Jonathan 22:19

61 (49) BULLING Pieter 22:28

62 (50) FRAME Alex Thuringer Energie Team 22:29

63 (52) BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 22:32

64 (54) WOTSCHKE Sebastian 22:33

65 (56) WILLIAMS Tyler 22:34

66 (58) MAYER Yannick ,,

67 (60) LYNCH Paul 22:39

68 (61) BRUNO Fabian Team Bergstrasse jenatec 22:43

69 (65) RICKAERT Jonas 23:23

70 (66) JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus 23:45

71 (68) KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 24:11

72 (70) GEERINCKX Ruben 24:43

73 (71) SCHWEIZER Michael 24:50

74 (72) GILIAZOV Ruslan 24:51

75 (74) AKHMAMETEV Viacheslav 25:14

76 (75) HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 25:31

77 (73) STASH Mamyr Helicopters 25:33

78 (76) PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland 25:54

79 (77) KRETSCHY Florian 26:11

80 (78) ZWINGENBERGER Philipp ,,

81 (79) SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 26:24

82 (80) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 26:55

83 (81) NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 27:29

84 (83) EWAN Caleb 28:29

85 (86) KARWOWSKI Cameron 28:42

86 (87) SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg 28:43

87 (88) SCHREURS Hamish 28:44

88 (90) ATKINS George 28:51

89 (91) GEISLER Jannick 29:03

90 (93) NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec 29:08

91 (94) FAGLUM-KARLSSON Markus 29:18

92 (95) NAGLER Patrick 29:21

93 (96) POLITT Nils Team Stölting ,,

94 (97) THOLIN Edvin 31:25

95 (98) VERGAERDE Otto 33:17

96 (99) GARBY Marc 33:33

97 (100) EGNER Arne Team Stölting 33:36

98 (101) GRUNER Yannick 33:37

99 (102) SEIF Linus 34:20

100 (103) PHILIPP Torey 34:31

101 (104) CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 34:51

102 (109) HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 37:23

103 (108) WOLF Justin Team Quantec – Indeland 37:43

104 (110) HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland 39:43

105 (111) STEPANOV Alexandr 40:22

106 (112) GAREYSHIN Aydar 44:58

107 (115) CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 48:42

 

Arek Waluga