Marcel KittelMarcel Kittel (Argos-Shimano) po finiszu z peletonu wygrał ProRace Berlin. Dla Niemca to już dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Niemiecki klasyk, który posiada kategorię 1.1 UCI liczył 184,6 km. Tradycyjnie, o wszystkim zadecydował sprint na ulicach Berlina. Wygrał go Marcel Kittel, który pokonał Włocha Matteo Pelucchiego (IAM Cycling) oraz ubiegłorocznego zwycięzcę – Andre Greipela (Lotto-Belisol).

Najlepiej z kolarzy CCC Polsat Polkowice wypadł Grzegorz Stępniak, który finiszował jako 13.

Wyniki:

1 KITTEL, Marcel (GER) TEAM ARGOS-SHIMANO 04:00:06
2 PELUCCHI, Matteo (ITA) IAM CYCLING 04:00:06
3 GREIPEL, André (GER) LOTTO BELISOL 04:00:06
4 VAN, STAEYEN Michael (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 04:00:06
5 KLUGE, Roger (GER) TEAM NETAPP – ENDURA 04:00:06
6 KREDER, Raymond (NED) GARMIN SHARP 04:00:06
7 SELIG, Rudiger (GER) KATUSHA 04:00:07
8 STAUFF, Andreas (GER) MTN – QHUBEKA 04:00:07
9 JANORSCHKE, Grischa (GER) NUTRIXXION ABUS 04:00:07
10 ROBERTS, Luke (AUS) TEAM STÖLTING 04:00:07
11 DEMPSTER, Zakkari (AUS) TEAM NETAPP – ENDURA 04:00:07
12 WEISS, Martin (AUT) TIROL CYCLING TEAM 04:00:07
13 STEPNIAK, Grzegorz (POL) CCC POLSAT POLKOWICE 04:00:07
14 KLEMME, Daniel (GER) DEUTSCHE NATIONALMANNSCHAFT 04:00:07
15 BOEV, Igor (RUS) RUSVELO 04:00:07
16 KURTH, Michael (GER) TEAM QUANTEC – INDELAND 04:00:07
17 DROSTE, Jan-Niklas (GER) TEAM HEIZOMAT 04:00:07
18 BRAMBILLA, Giorgio (ITA) ATLAS PERSONAL – JAKROO 04:00:07
19 ACKERMANN, Pascal (GER) RAD-NET ROSE TEAM 04:00:07
20 VANDOUSSELAERE, Sven (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 04:00:07
21 PFINGSTEN, Christoph (GER) DEUTSCHE NATIONALMANNSCHAFT 04:00:07
22 MAIKIN, Roman (RUS) RUSVELO 04:00:07
23 POZZETTO, Federico (ITA) TIROL CYCLING TEAM 04:00:07
24 MEISEN, Marcel (GER) BKCP – POWERPLUS 04:00:08
25 THÖMEL, Timo (GER) TEAM NSP – GHOST 04:00:08
26 HUNAL, Martin (CZE) AC SPARTA PRAHA 04:00:08
27 MANAKOV, Viktor (RUS) RUSVELO 04:00:08
28 WINTER, Nicolas (SUI) ATLAS PERSONAL – JAKROO 04:00:08
29 MATYSIAK, Bartlomiej (POL) CCC POLSAT POLKOWICE 04:00:08
30 CHIOCCA, Mathieu (FRA) ATLAS PERSONAL – JAKROO 04:00:08
31 RADOCHLA, Steffen (GER) DEUTSCHE NATIONALMANNSCHAFT 04:00:08
32 CIOLEK, Gerald (GER) MTN – QHUBEKA 04:00:08
33 HENDERSON, Gregory (NZL) LOTTO BELISOL 04:00:08
34 SCHMITT, Alexander (GER) NUTRIXXION ABUS 04:00:08
35 BAUHAUS, Phil (GER) TEAM STÖLTING 04:00:09
36 GEBAUER, Tim (GER) TEAM STÖLTING 04:00:09
37 RESKE, Tim (GER) TEAM BERGSTRASSE JENATEC 04:00:09
38 VEELERS, Tom (NED) TEAM ARGOS-SHIMANO 04:00:09
39 STRAUB, Manuel (GER) TEAM HEIZOMAT 04:00:10
40 BURKHARDT, Holger (GER) NUTRIXXION ABUS 04:00:10
41 MARYCZ, Jaroslaw (POL) CCC POLSAT POLKOWICE 04:00:10
42 GAWRONSKI, Piotr (POL) CCC POLSAT POLKOWICE 04:00:11
43 KOVALEV, Evgeny (RUS) RUSVELO 04:00:12
44 KROTKY, Rostislav (CZE) AC SPARTA PRAHA 04:00:12
45 AREGGER, Marcel (SUI) IAM CYCLING 04:00:12
46 WALSCHEID, Max (GER) TEAM STÖLTING 04:00:13
47 PRAXMARER, Stefan (AUT) TIROL CYCLING TEAM 04:00:13
48 REINHARDT, Theo (GER) RAD-NET ROSE TEAM 04:00:13
49 DEHMEL, Felix (GER) TEAM STÖLTING 04:00:13
50 SEROV, Alexander (RUS) RUSVELO 04:00:14
51 RETSCHKE, Robert (GER) TEAM QUANTEC – INDELAND 04:00:14
52 TCATEVICH, Aleksei (RUS) KATUSHA 04:00:14
53 FIEDLER, Jacob (GER) TEAM NSP – GHOST 04:00:15
54 DOHLUS, Tobias (GER) NUTRIXXION ABUS 04:00:15
55 FORBERGER, Sven (GER) TEAM NSP – GHOST 04:00:15
56 VAN, BILSEN Kenneth (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 04:00:15
57 OKROUHLICKY, Tomas (CZE) AC SPARTA PRAHA 04:00:15
58 WÄLZLEIN, Jan (GER) TEAM HEIZOMAT 04:00:18
59 SIEBERG, Marcel (GER) LOTTO BELISOL 04:00:18
60 MONREAL, Florian (GER) TEAM QUANTEC – INDELAND 04:00:18
61 KLEMME, Dominic (GER) IAM CYCLING 04:00:20
62 DEKKER, Thomas (NED) GARMIN SHARP 04:00:20
63 KUZNETSOV, Viacheslav (RUS) KATUSHA 04:00:22
64 ISTA, Kevin (BEL) IAM CYCLING 04:00:25
65 HÜMBERT, Michael Jun. (GER) TEAM BERGSTRASSE JENATEC 04:00:28
66 OBKIRCHER, Marc (AUT) TIROL CYCLING TEAM 04:00:30
67 KUREK, Adrian (POL) CCC POLSAT POLKOWICE 04:00:31
68 GRAD, Alexander (GER) TEAM HEIZOMAT 04:00:31
69 HALLER, Marco (AUT) KATUSHA 04:00:31
70 SINKELDAM, Ramon (NED) TEAM ARGOS-SHIMANO 04:00:33
71 MAASKANT, Martijn (NED) GARMIN SHARP 04:00:35
72 JARC, Blaz (SLO) TEAM NETAPP – ENDURA 04:00:36
73 FUCHS, Sergej (GER) TEAM NSP – GHOST 04:00:38
74 FORKE, Sebastian (GER) TEAM NSP – GHOST 04:00:38
75 SALZINGER, Florian (GER) ATLAS PERSONAL – JAKROO 04:00:38
76 DOCKX, Gert (BEL) LOTTO BELISOL 04:00:38
77 WALSLEBEN, Philipp (GER) BKCP – POWERPLUS 04:00:39
78 BERTLING, Matthias (GER) TEAM QUANTEC – INDELAND 04:00:45
79 NORDHOFF, Alexander (GER) TEAM QUANTEC – INDELAND 04:00:45
80 WILLEMS, Frederik (BEL) LOTTO BELISOL 04:00:46
81 VANTHOURENHOUT, Dieter (BEL) BKCP – POWERPLUS 04:00:46
82 DE, BACKER Bert (BEL) TEAM ARGOS-SHIMANO 04:00:46
83 CURVERS, Roy (NED) TEAM ARGOS-SHIMANO 04:00:46
84 SCHÄFER, Stefan (GER) TEAM NSP – GHOST 04:00:47
85 MATZKA, Ralf (GER) TEAM NETAPP – ENDURA 04:00:48
86 SCHWARZMANN, Michael (GER) TEAM NETAPP – ENDURA 04:00:52
87 FREIENSTEIN, Raphael (GER) TEAM HEIZOMAT 04:00:52
88 HANSEN, Adam (AUS) LOTTO BELISOL 04:00:54
89 KOPECKY, Pavel (CZE) AC SPARTA PRAHA 04:01:01
90 POLIVODA, Oleksandr (UKR) ATLAS PERSONAL – JAKROO 04:01:01
91 WALSLEBEN, Max (GER) NUTRIXXION ABUS 04:01:02
92 ROSSELER, Sébastien (BEL) GARMIN SHARP 04:01:02
93 EGGER, Mike (GER) TEAM BERGSTRASSE JENATEC 04:01:02
94 PETRUS, Lubomir (CZE) BKCP – POWERPLUS 04:01:03
95 GODDAERT, Kristof (BEL) IAM CYCLING 04:01:03
96 NUYENS, Nick (BEL) GARMIN SHARP 04:01:03
97 PARDILLA, BELLON Sergio (ESP) MTN – QHUBEKA 04:01:03
98 WESTMATTELMANN, Daniel (GER) TEAM QUANTEC – INDELAND 04:01:04
99 THOMSON, Jay Robert (RSA) MTN – QHUBEKA 04:01:04
100 LAMPAERT, Yves (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 04:01:04
101 REIMER, Martin (GER) MTN – QHUBEKA 04:01:05
102 BOMMEL, Henning (GER) RAD-NET ROSE TEAM 04:01:18
103 STIER, Maximilian (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 04:01:23
104 KERN, Julian (GER) DEUTSCHE NATIONALMANNSCHAFT 04:01:39
105 XING, Dong Yan (CHN) TEAM ARGOS-SHIMANO 04:02:00
106 DECKERT, Sebastian (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 04:02:00
107 MUCHE, Christopher (GER) RAD-NET ROSE TEAM 04:02:12
108 MATHIS, Marco (GER) RAD-NET ROSE TEAM 04:02:12
109 KENZLER, Arne (GER) TEAM BERGSTRASSE JENATEC 04:02:12
110 SCHULZE, Andre (GER) DEUTSCHE NATIONALMANNSCHAFT 04:02:12
111 MEDEK, Tomas (CZE) AC SPARTA PRAHA 04:02:12
112 RAPPS, Dario (GER) TEAM HEIZOMAT 04:02:12
113 KLABOUCH, Jan (CZE) AC SPARTA PRAHA 04:02:12
114 KAPELLER, Hannes (AUT) TIROL CYCLING TEAM 04:02:13
115 MIHAYLOV, Nikolay (POL) CCC POLSAT POLKOWICE 04:02:13
116 DENZ, Nico (GER) DEUTSCHE NATIONALMANNSCHAFT 04:02:13
117 SYDLIK, Benjamin (GER) NUTRIXXION ABUS 04:02:14
118 PORSEV, Alexandr (RUS) KATUSHA 04:02:14
119 KOVALEV, Ivan (RUS) RUSVELO 04:02:14
120 VON, HOFF Steele (AUS) GARMIN SHARP 04:02:14
121 CUSIN, Rémi (FRA) IAM CYCLING 04:02:43
122 JANSE, VAN RENSBURG Jacques (RSA) MTN – QHUBEKA 04:02:44
123 DONATH, Felix (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 04:03:12
124 SCHIEWER, Franz (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 04:04:04
125 KLIMIANKOU, Kanstantsin (BLR) ATLAS PERSONAL – JAKROO 04:04:11
126 REICHARDT, Thomas (GER) TEAM BERGSTRASSE JENATEC 04:04:24
127 VANSPEYBROUCK, Pieter (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 04:04:47
128 VAN, HOECKE Gijs (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 04:04:47
129 EICHLER, Markus (GER) TEAM NETAPP – ENDURA 04:05:58
130 SCHRÖDER, Björn (GER) TEAM STÖLTING 04:05:58

 

Foto: Artur Machnik

Andrzej