vivianiElia Viviani (Cannondale) po piorunującym finiszu został zwycięzcą drugiego etapu Critérium du Dauphiné. O długość roweru przegrał z nim Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick-Step), a trzeci był Tony Gallopin (RadioShack – Leopard). Liderem pozostał David Veilleux (Europcar).

Drugi etap Critérium du Dauphiné prowadził z Châtel do Oyonnax. Kolarze mieli do przejechania 183 km, a na trasie usytuowano aż sześć górskich premii.

W ucieczce dnia kręcili dzisiaj: José Joao Pimenta Costa Mendes (NetApp – Endura), Rudy Molard (Cofidis), Arnaud Gerard (Bretagne) oraz podobnie jak wczoraj, Thomas Damuseau (Argos – Shimano). Uciekająca czwórka wypracowała maksymalnie prawie pięć minut przewagi nad peletonem. W dużej grupie doszło do kilku upadków, ucierpieli między innymi Lieuwe Westra (Vacansoleil – DCM) i Mikel Nieve (Euskaltel – Euskadi).

Mocna praca ekipy Omega Pharma – Quick Step spowodowała, że uciekająca czwórka na 36 km przed metą miała tylko 90 sekund przewagi. Najdłużej na czele utrzymywał się Molard, ale jego akcja zakończyła się 15 km przed metą. Na ostatnim podjeździe mieliśmy kilka ataków i na 10 km przed metą na czele był kolejny zawodnik Cofidis, Rein Taaramäe.

Niestety Estończyk nie dojechał jako pierwszy do mety, głównie przez bardzo dobrze dysponowanych kolarzy Omegi. Jednak ich praca nie wystarczyła do etapowego zwycięstwa. Najszybszy okazał się Elia Viviani (Cannondale). Drugi finiszował Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick-Step), a trzeci był Tony Gallopin (RadioShack – Leopard). Liderem pozostał wczorajszy zwycięzca, David Veilleux (Europcar).

Najwyżej z Polaków uplasował się Maciej Bodnar (Cannondale), który zajął 20 miejsce. W pierwszej grupie przyjechał jeszcze Michał Kwiatkowski (OPQS), który uplasował się na 52. pozycji.

Wyniki:

1. VIVIANI Elia 168 CANNONDALE 4h 39′ 15″

2. MEERSMAN Gianni 155 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

3. GALLOPIN Tony 64 RADIOSHACK LEOPARD 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

4. JANSE VAN RENSBURG Reinardt 197 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

5. GESLIN Anthony 135 FDJ 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

6. FONSECA Armindo 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

7. TANKINK Bram 56 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

8. BARGUIL WARREN 191 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

9. FLECHA GIANNONI Juan Antonio 183 VACANSOLEIL-DCM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

10. SULZBERGER Wesley 77 ORICA GREENEDGE 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

11. THOMAS Geraint 8 SKY PROCYCLING 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

12. MORENO FERNANDEZ Daniel 88 KATUSHA TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

13. VALVERDE Alejandro 171 MOVISTAR TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

14. VOSS Paul 217 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

15. MATE MARDONES Luis Angel 94 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

16. ROHREGGER Thomas 68 RADIOSHACK LEOPARD 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

17. KENNAUGH Peter 3 SKY PROCYCLING 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

18. NERZ Dominik 44 BMC RACING TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

19. FUGLSANG Jakob 31 ASTANA PRO TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

20. BODNAR Maciej 161 CANNONDALE 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

21. CHERNETSKIY Sergey 82 KATUSHA TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

22. LE MEVEL Christophe 93 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

23. FROOME Christopher 1 SKY PROCYCLING 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

24. LAENGEN Vegard Stake 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

25. VAN DEN BROECK Jurgen 21 LOTTO-BELISOL 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

26. MADRAZO Angel 176 MOVISTAR TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

27. PORTE Richie 6 SKY PROCYCLING 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

28. CHAVANEL Sylvain 151 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

29. BONO Matteo 122 LAMPRE – MERIDA 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

30. HERRADA LOPEZ José 175 MOVISTAR TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

31. BOASSON HAGEN Edvald 2 SKY PROCYCLING 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

32. BAGOT Yoann 92 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

33. CLEMENT Stef 52 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

34. CONTADOR Alberto 11 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

35. CLARKE Simon 73 ORICA GREENEDGE 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

36. HERMANS Ben 65 RADIOSHACK LEOPARD 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

37. SEELDRAYERS Kevin 37 ASTANA PRO TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

38. SANCHEZ Samuel 101 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

39. ELISSONDE KENNY 133 FDJ 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

40. MARTINEZ Egoi 106 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

41. GRIVKO Andriy 34 ASTANA PRO TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

42. ZUBELDIA Haimar 61 RADIOSHACK LEOPARD 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

43. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 81 KATUSHA TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

44. NAVARRO Daniel 96 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

45. KONIG Leopold 211 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

46. SANTAROMITA Ivan 47 BMC RACING TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

47. TAARAMAE Rein 97 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

48. DE CLERCQ Bart 24 LOTTO-BELISOL 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

49. NIEVE ITURRALDE Mikel 107 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

50. ROGERS Michael 16 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

51. LOSADA ALGUACIL Alberto 87 KATUSHA TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

52. KWIATKOWSKI Michal 152 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

53. TEN DAM Laurens 51 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

54. COPPEL Jérôme 91 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

55. CUNEGO Damiano 121 LAMPRE – MERIDA 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

56. GENIEZ Alexandre 134 FDJ 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

57. GAVAZZI Francesco 33 ASTANA PRO TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

58. CAPECCHI Eros 172 MOVISTAR TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

59. SILIN Egor 38 ASTANA PRO TEAM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

60. KOREN Kristijan 164 CANNONDALE 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

61. GAUTIER Cyril 144 TEAM EUROPCAR 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

62. VEILLEUX David 148 TEAM EUROPCAR 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

63. DENNIS Rohan 113 GARMIN – SHARP 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

64. GUILLOU Florian 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

65. BUSCHE Matthew 62 RADIOSHACK LEOPARD 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

66. LOPEZ GARCIA David 5 SKY PROCYCLING 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

67. SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José 166 CANNONDALE 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

68. PAULINHO Sergio Miguel Moreira 15 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

69. HOOGERLAND Johnny 184 VACANSOLEIL-DCM 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

70. SORENSEN Chris Anker 17 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

71. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka 105 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

72. ROLLAND Pierre 147 TEAM EUROPCAR 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

73. FEDRIGO Pierrick 131 FDJ 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

74. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 13 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

75. VOECKLER Thomas 141 TEAM EUROPCAR 4h 39′ 15″ + 00′ 00″

76. IRIZAR Markel 66 RADIOSHACK LEOPARD 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

77. DE LA CRUZ MELGAREJO David 213 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

78. SLAGTER Tom Jelte 55 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

79. HUZARSKI Bartosz 214 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

80. TEKLEHAIMANOT Daniel 78 ORICA GREENEDGE 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

81. MATTHEWS Michael 75 ORICA GREENEDGE 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

82. ASTARLOZA Mikel 102 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

83. MOLARD Rudy 95 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

84. VACHON Florian 201 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

85. POELS Wouter 187 VACANSOLEIL-DCM 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

86. BOUHANNI Nacer 132 FDJ 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

87. DIDIER Laurent 63 RADIOSHACK LEOPARD 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

88. SORENSEN Nicki 18 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

89. CASTROVIEJO Nicolas Jonathan 173 MOVISTAR TEAM 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

90. SEPULVEDA Eduardo 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 41′ 22″ + 02′ 07″

91. WELLENS Tim 28 LOTTO-BELISOL 4h 41′ 40″ + 02′ 25″

92. SERRY Pieter 157 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 42′ 05″ + 02′ 50″

93. PINOTTI Marco 45 BMC RACING TEAM 4h 42′ 05″ + 02′ 50″

94. DURET Sebastien 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 42′ 05″ + 02′ 50″

95. GERRANS Simon 71 ORICA GREENEDGE 4h 42′ 05″ + 02′ 50″

96. TANNER David 57 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 42′ 05″ + 02′ 50″

97. LUTSENKO Alexey 35 ASTANA PRO TEAM 4h 42′ 05″ + 02′ 50″

98. DURASEK Kristijan 123 LAMPRE – MERIDA 4h 42′ 05″ + 02′ 50″

99. QUINZIATO Manuel 46 BMC RACING TEAM 4h 42′ 53″ + 03′ 38″

100. VAN DE WALLE Jurgen 25 LOTTO-BELISOL 4h 42′ 53″ + 03′ 38″

101. ERVITI Imanol 174 MOVISTAR TEAM 4h 42′ 53″ + 03′ 38″

102. LADAGNOUS Matthieu 136 FDJ 4h 42′ 53″ + 03′ 38″

103. FLORENCIO CABRE Xavier 83 KATUSHA TEAM 4h 42′ 53″ + 03′ 38″

104. STANNARD Ian 7 SKY PROCYCLING 4h 42′ 53″ + 03′ 38″

105. FAVILLI Elia 124 LAMPRE – MERIDA 4h 42′ 53″ + 03′ 38″

106. FAIRLY Caleb 114 GARMIN – SHARP 4h 42′ 53″ + 03′ 38″

107. PARISIEN Francois 198 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 44′ 30″ + 05′ 15″

108. VANDBORG Brian 167 CANNONDALE 4h 44′ 30″ + 05′ 15″

109. VELITS Martin 158 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 44′ 52″ + 05′ 37″

110. MAES Nikolas 153 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 44′ 52″ + 05′ 37″

111. DAMUSEAU Thomas 194 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

112. GARATE Juan Manuel 53 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

113. BOOKWALTER Brent 42 BMC RACING TEAM 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

114. BARTA Jan 212 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

115. RATHE Jacob 118 GARMIN – SHARP 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

116. SERPA José 128 LAMPRE – MERIDA 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

117. MURAVYEV Dmitriy 36 ASTANA PRO TEAM 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

118. BAZAYEV Assan 32 ASTANA PRO TEAM 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

119. MEYER Travis 76 ORICA GREENEDGE 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

120. KREDER Michel 117 GARMIN – SHARP 4h 45′ 28″ + 06′ 13″

121. DE GENDT Thomas 181 VACANSOLEIL-DCM 4h 45′ 44″ + 06′ 29″

122. RABON Frantisek 156 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

123. MARTIN Tony 154 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

124. KING Benjamin 67 RADIOSHACK LEOPARD 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

125. LAGUTIN Sergey 185 VACANSOLEIL-DCM 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

126. HOWES Alex 116 GARMIN – SHARP 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

127. SZMYD Sylvester 177 MOVISTAR TEAM 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

128. PATERSKI Maciej 165 CANNONDALE 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

129. BEPPU Fumiyuki 72 ORICA GREENEDGE 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

130. GERARD Arnaud 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

131. IGNATYEV Mikhail 85 KATUSHA TEAM 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

132. GOOS Marc 54 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

133. BIDEAU Jean-Marc 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

134. PIMENTA COSTA MENDES José 215 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

135. IGNATENKO Petr 84 KATUSHA TEAM 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

136. BERHANE Natnael 142 TEAM EUROPCAR 4h 45′ 46″ + 06′ 31″

137. BAUER Jack 112 GARMIN – SHARP 4h 45′ 52″ + 06′ 37″

138. CORDEEL Sander 23 LOTTO-BELISOL 4h 45′ 52″ + 06′ 37″

139. TERUEL ROVIRA Eloy 178 MOVISTAR TEAM 4h 47′ 25″ + 08′ 10″

140. ARNDT Nikias 192 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 47′ 25″ + 08′ 10″

141. PALINI Andrea Francesco 126 LAMPRE – MERIDA 4h 47′ 25″ + 08′ 10″

142. CANUTI Federico 162 CANNONDALE 4h 48′ 20″ + 09′ 05″

143. TALANSKY Andrew 111 GARMIN – SHARP 4h 48′ 20″ + 09′ 05″

144. CHARTEAU Anthony 143 TEAM EUROPCAR 4h 48′ 20″ + 09′ 05″

145. SOUPE GEOFFREY 137 FDJ 4h 49′ 29″ + 10′ 14″

146. VALENTIN Tristan 98 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 49′ 29″ + 10′ 14″

147. DE MARCHI Alessandro 163 CANNONDALE 4h 49′ 29″ + 10′ 14″

148. KRITSKIY Timofey 86 KATUSHA TEAM 4h 49′ 29″ + 10′ 14″

149. SICARD Romain 108 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 49′ 29″ + 10′ 14″

150. BILBAO Peio 103 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 49′ 29″ + 10′ 14″

151. CLARKE William 193 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 50′ 27″ + 11′ 12″

152. WETTERHALL Alexander 218 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

153. WAGNER Robert 58 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

154. HUSHOVD Thor 41 BMC RACING TEAM 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

155. GARCIA AMBROA Ricardo 104 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

156. BILLE Gaëtan 22 LOTTO-BELISOL 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

157. HUGUET Yann 195 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

158. LINDEMAN Bert Jan 186 VACANSOLEIL-DCM 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

159. FERNANDEZ Koldo 115 GARMIN – SHARP 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

160. WESTRA Lieuwe 188 VACANSOLEIL-DCM 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

161. BOECKMANS Kris 182 VACANSOLEIL-DCM 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

162. EIJSSEN Yannick 43 BMC RACING TEAM 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

163. GRAZIATO Massimo 125 LAMPRE – MERIDA 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

164. RICHEZE Ariel Maximiliano 127 LAMPRE – MERIDA 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

165. VANENDERT DENNIS 26 LOTTO-BELISOL 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

166. SCHILLINGER Andreas 216 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

167. NOVAL GONZALEZ Benjamin 14 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

168. DUGGAN Timothy 12 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

169. REZA Kévin 146 TEAM EUROPCAR 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

170. QUEMENEUR Perrig 145 TEAM EUROPCAR 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

171. KIRYIENKA Vasili 4 SKY PROCYCLING 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

172. VICHOT Arthur 138 FDJ 4h 50′ 56″ + 11′ 41″

173. DOCKER Mitchell 74 ORICA GREENEDGE 4h 53′ 36″ + 14′ 21″

174. WARBASSE Lawrence 48 BMC RACING TEAM 4h 55′ 07″ + 15′ 52″

 

Klasyfikacja generalna:

1. VEILLEUX David 148 TEAM EUROPCAR 7h 56′ 50″

2. MEERSMAN Gianni 155 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 7h 58′ 46″ + 01′ 56″

3. GALLOPIN Tony 64 RADIOSHACK LEOPARD 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

4. BARGUIL WARREN 191 TEAM ARGOS-SHIMANO 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

5. VALVERDE Alejandro 171 MOVISTAR TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

6. FUGLSANG Jakob 31 ASTANA PRO TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

7. FROOME Christopher 1 SKY PROCYCLING 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

8. PORTE Richie 6 SKY PROCYCLING 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

9. MADRAZO Angel 176 MOVISTAR TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

10. THOMAS Geraint 8 SKY PROCYCLING 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

11. VAN DEN BROECK Jurgen 21 LOTTO-BELISOL 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

12. ROHREGGER Thomas 68 RADIOSHACK LEOPARD 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

13. NERZ Dominik 44 BMC RACING TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

14. CONTADOR Alberto 11 TEAM SAXO-TINKOFF 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

15. LE MEVEL Christophe 93 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

16. BAGOT Yoann 92 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

17. KENNAUGH Peter 3 SKY PROCYCLING 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

18. SANCHEZ Samuel 101 EUSKALTEL – EUSKADI 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

19. KONIG Leopold 211 TEAM NETAPP-ENDURA 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

20. MORENO FERNANDEZ Daniel 88 KATUSHA TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

21. CLEMENT Stef 52 BLANCO PRO CYCLING TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

22. ROGERS Michael 16 TEAM SAXO-TINKOFF 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

23. NAVARRO Daniel 96 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

24. TAARAMAE Rein 97 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

25. DE CLERCQ Bart 24 LOTTO-BELISOL 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

26. SEELDRAYERS Kevin 37 ASTANA PRO TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

27. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 81 KATUSHA TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

28. KOREN Kristijan 164 CANNONDALE 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

29. SULZBERGER Wesley 77 ORICA GREENEDGE 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

30. HERMANS Ben 65 RADIOSHACK LEOPARD 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

31. CHAVANEL Sylvain 151 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

32. FLECHA GIANNONI Juan Antonio 183 VACANSOLEIL-DCM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

33. TEN DAM Laurens 51 BLANCO PRO CYCLING TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

34. GENIEZ Alexandre 134 FDJ 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

35. DENNIS Rohan 113 GARMIN – SHARP 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

36. KWIATKOWSKI Michal 152 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

37. SANTAROMITA Ivan 47 BMC RACING TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

38. LAENGEN Vegard Stake 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

39. MARTINEZ Egoi 106 EUSKALTEL – EUSKADI 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

40. BODNAR Maciej 161 CANNONDALE 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

41. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka 105 EUSKALTEL – EUSKADI 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

42. HERRADA LOPEZ José 175 MOVISTAR TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

43. ZUBELDIA Haimar 61 RADIOSHACK LEOPARD 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

44. ELISSONDE KENNY 133 FDJ 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

45. SILIN Egor 38 ASTANA PRO TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

46. CAPECCHI Eros 172 MOVISTAR TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

47. LOSADA ALGUACIL Alberto 87 KATUSHA TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

48. BOASSON HAGEN Edvald 2 SKY PROCYCLING 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

49. GUILLOU Florian 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

50. ROLLAND Pierre 147 TEAM EUROPCAR 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

51. COPPEL Jérôme 91 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

52. GAVAZZI Francesco 33 ASTANA PRO TEAM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

53. LOPEZ GARCIA David 5 SKY PROCYCLING 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

54. BUSCHE Matthew 62 RADIOSHACK LEOPARD 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

55. GAUTIER Cyril 144 TEAM EUROPCAR 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

56. HOOGERLAND Johnny 184 VACANSOLEIL-DCM 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

57. PAULINHO Sergio Miguel Moreira 15 TEAM SAXO-TINKOFF 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

58. VOECKLER Thomas 141 TEAM EUROPCAR 7h 58′ 47″ + 01′ 57″

59. GESLIN Anthony 135 FDJ 7h 59′ 14″ + 02′ 24″

60. VOSS Paul 217 TEAM NETAPP-ENDURA 7h 59′ 14″ + 02′ 24″

61. MATE MARDONES Luis Angel 94 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 7h 59′ 14″ + 02′ 24″

62. GRIVKO Andriy 34 ASTANA PRO TEAM 7h 59′ 14″ + 02′ 24″

63. SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José 166 CANNONDALE 7h 59′ 14″ + 02′ 24″

64. SORENSEN Chris Anker 17 TEAM SAXO-TINKOFF 7h 59′ 14″ + 02′ 24″

65. CUNEGO Damiano 121 LAMPRE – MERIDA 7h 59′ 28″ + 02′ 38″

66. JANSE VAN RENSBURG Reinardt 197 TEAM ARGOS-SHIMANO 7h 59′ 32″ + 02′ 42″

67. NIEVE ITURRALDE Mikel 107 EUSKALTEL – EUSKADI 7h 59′ 45″ + 02′ 55″

68. TANKINK Bram 56 BLANCO PRO CYCLING TEAM 8h 00′ 31″ + 03′ 41″

69. FEDRIGO Pierrick 131 FDJ 8h 00′ 52″ + 04′ 02″

70. SLAGTER Tom Jelte 55 BLANCO PRO CYCLING TEAM 8h 00′ 54″ + 04′ 04″

71. POELS Wouter 187 VACANSOLEIL-DCM 8h 00′ 54″ + 04′ 04″

72. ASTARLOZA Mikel 102 EUSKALTEL – EUSKADI 8h 00′ 54″ + 04′ 04″

73. MOLARD Rudy 95 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 8h 00′ 54″ + 04′ 04″

74. DE LA CRUZ MELGAREJO David 213 TEAM NETAPP-ENDURA 8h 00′ 54″ + 04′ 04″

75. SEPULVEDA Eduardo 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 8h 01′ 21″ + 04′ 31″

76. SERRY Pieter 157 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 8h 01′ 37″ + 04′ 47″

77. WELLENS Tim 28 LOTTO-BELISOL 8h 01′ 39″ + 04′ 49″

78. PINOTTI Marco 45 BMC RACING TEAM 8h 02′ 22″ + 05′ 32″

79. DURET Sebastien 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 8h 02′ 22″ + 05′ 32″

80. VAN DE WALLE Jurgen 25 LOTTO-BELISOL 8h 02′ 25″ + 05′ 35″

81. VANDBORG Brian 167 CANNONDALE 8h 04′ 02″ + 07′ 12″

82. LADAGNOUS Matthieu 136 FDJ 8h 04′ 30″ + 07′ 40″

83. CHERNETSKIY Sergey 82 KATUSHA TEAM 8h 05′ 11″ + 08′ 21″

84. SZMYD Sylvester 177 MOVISTAR TEAM 8h 05′ 18″ + 08′ 28″

85. GERARD Arnaud 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 8h 05′ 18″ + 08′ 28″

86. LAGUTIN Sergey 185 VACANSOLEIL-DCM 8h 05′ 18″ + 08′ 28″

87. PIMENTA COSTA MENDES José 215 TEAM NETAPP-ENDURA 8h 05′ 18″ + 08′ 28″

88. DIDIER Laurent 63 RADIOSHACK LEOPARD 8h 05′ 35″ + 08′ 45″

89. BOOKWALTER Brent 42 BMC RACING TEAM 8h 05′ 45″ + 08′ 55″

90. MARTIN Tony 154 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 8h 05′ 45″ + 08′ 55″

91. BERHANE Natnael 142 TEAM EUROPCAR 8h 05′ 45″ + 08′ 55″

92. IGNATENKO Petr 84 KATUSHA TEAM 8h 05′ 45″ + 08′ 55″

93. DAMUSEAU Thomas 194 TEAM ARGOS-SHIMANO 8h 06′ 33″ + 09′ 43″

94. BAZAYEV Assan 32 ASTANA PRO TEAM 8h 06′ 33″ + 09′ 43″

95. MEYER Travis 76 ORICA GREENEDGE 8h 06′ 33″ + 09′ 43″

96. BONO Matteo 122 LAMPRE – MERIDA 8h 07′ 30″ + 10′ 40″

97. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 13 TEAM SAXO-TINKOFF 8h 07′ 30″ + 10′ 40″

98. DE MARCHI Alessandro 163 CANNONDALE 8h 09′ 01″ + 12′ 11″

99. SICARD Romain 108 EUSKALTEL – EUSKADI 8h 09′ 01″ + 12′ 11″

100. HUZARSKI Bartosz 214 TEAM NETAPP-ENDURA 8h 09′ 37″ + 12′ 47″

101. TEKLEHAIMANOT Daniel 78 ORICA GREENEDGE 8h 09′ 37″ + 12′ 47″

102. CASTROVIEJO Nicolas Jonathan 173 MOVISTAR TEAM 8h 09′ 37″ + 12′ 47″

103. VACHON Florian 201 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 8h 09′ 37″ + 12′ 47″

104. BIDEAU Jean-Marc 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 8h 10′ 17″ + 13′ 27″

105. GERRANS Simon 71 ORICA GREENEDGE 8h 10′ 20″ + 13′ 30″

106. TANNER David 57 BLANCO PRO CYCLING TEAM 8h 10′ 20″ + 13′ 30″

107. DURASEK Kristijan 123 LAMPRE – MERIDA 8h 10′ 20″ + 13′ 30″

108. VICHOT Arthur 138 FDJ 8h 10′ 28″ + 13′ 38″

109. WESTRA Lieuwe 188 VACANSOLEIL-DCM 8h 10′ 28″ + 13′ 38″

110. FONSECA Armindo 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 8h 10′ 50″ + 14′ 00″

111. VIVIANI Elia 168 CANNONDALE 8h 10′ 50″ + 14′ 00″

112. CLARKE Simon 73 ORICA GREENEDGE 8h 10′ 50″ + 14′ 00″

113. ERVITI Imanol 174 MOVISTAR TEAM 8h 11′ 08″ + 14′ 18″

114. QUINZIATO Manuel 46 BMC RACING TEAM 8h 11′ 08″ + 14′ 18″

115. FAIRLY Caleb 114 GARMIN – SHARP 8h 11′ 08″ + 14′ 18″

116. RATHE Jacob 118 GARMIN – SHARP 8h 11′ 19″ + 14′ 29″

117. GARCIA AMBROA Ricardo 104 EUSKALTEL – EUSKADI 8h 12′ 01″ + 15′ 11″

118. LINDEMAN Bert Jan 186 VACANSOLEIL-DCM 8h 12′ 12″ + 15′ 22″

119. BILBAO Peio 103 EUSKALTEL – EUSKADI 8h 12′ 55″ + 16′ 05″

120. SORENSEN Nicki 18 TEAM SAXO-TINKOFF 8h 12′ 57″ + 16′ 07″

121. MATTHEWS Michael 75 ORICA GREENEDGE 8h 12′ 57″ + 16′ 07″

122. MAES Nikolas 153 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 8h 13′ 07″ + 16′ 17″

123. LUTSENKO Alexey 35 ASTANA PRO TEAM 8h 13′ 40″ + 16′ 50″

124. MURAVYEV Dmitriy 36 ASTANA PRO TEAM 8h 13′ 43″ + 16′ 53″

125. GOOS Marc 54 BLANCO PRO CYCLING TEAM 8h 14′ 01″ + 17′ 11″

126. TALANSKY Andrew 111 GARMIN – SHARP 8h 14′ 11″ + 17′ 21″

127. VANENDERT DENNIS 26 LOTTO-BELISOL 8h 14′ 14″ + 17′ 24″

128. FLORENCIO CABRE Xavier 83 KATUSHA TEAM 8h 14′ 28″ + 17′ 38″

129. STANNARD Ian 7 SKY PROCYCLING 8h 14′ 28″ + 17′ 38″

130. FAVILLI Elia 124 LAMPRE – MERIDA 8h 14′ 28″ + 17′ 38″

131. IRIZAR Markel 66 RADIOSHACK LEOPARD 8h 14′ 31″ + 17′ 41″

132. BOUHANNI Nacer 132 FDJ 8h 14′ 37″ + 17′ 47″

133. KIRYIENKA Vasili 4 SKY PROCYCLING 8h 15′ 09″ + 18′ 19″

134. PARISIEN Francois 198 TEAM ARGOS-SHIMANO 8h 16′ 05″ + 19′ 15″

135. VELITS Martin 158 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 8h 16′ 27″ + 19′ 37″

136. GARATE Juan Manuel 53 BLANCO PRO CYCLING TEAM 8h 17′ 03″ + 20′ 13″

137. BARTA Jan 212 TEAM NETAPP-ENDURA 8h 17′ 03″ + 20′ 13″

138. KREDER Michel 117 GARMIN – SHARP 8h 17′ 03″ + 20′ 13″

139. SERPA José 128 LAMPRE – MERIDA 8h 17′ 03″ + 20′ 13″

140. DE GENDT Thomas 181 VACANSOLEIL-DCM 8h 17′ 19″ + 20′ 29″

141. RABON Frantisek 156 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 8h 17′ 21″ + 20′ 31″

142. VALENTIN Tristan 98 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 8h 17′ 44″ + 20′ 54″

143. KING Benjamin 67 RADIOSHACK LEOPARD 8h 18′ 55″ + 22′ 05″

144. IGNATYEV Mikhail 85 KATUSHA TEAM 8h 18′ 55″ + 22′ 05″

145. PATERSKI Maciej 165 CANNONDALE 8h 18′ 55″ + 22′ 05″

146. BEPPU Fumiyuki 72 ORICA GREENEDGE 8h 18′ 55″ + 22′ 05″

147. TERUEL ROVIRA Eloy 178 MOVISTAR TEAM 8h 19′ 00″ + 22′ 10″

148. HOWES Alex 116 GARMIN – SHARP 8h 19′ 01″ + 22′ 11″

149. CORDEEL Sander 23 LOTTO-BELISOL 8h 19′ 01″ + 22′ 11″

150. BAUER Jack 112 GARMIN – SHARP 8h 19′ 07″ + 22′ 17″

151. QUEMENEUR Perrig 145 TEAM EUROPCAR 8h 19′ 11″ + 22′ 21″

152. CANUTI Federico 162 CANNONDALE 8h 19′ 55″ + 23′ 05″

153. CHARTEAU Anthony 143 TEAM EUROPCAR 8h 19′ 55″ + 23′ 05″

154. PALINI Andrea Francesco 126 LAMPRE – MERIDA 8h 20′ 40″ + 23′ 50″

155. SOUPE GEOFFREY 137 FDJ 8h 21′ 04″ + 24′ 14″

156. CLARKE William 193 TEAM ARGOS-SHIMANO 8h 22′ 02″ + 25′ 12″

157. HUGUET Yann 195 TEAM ARGOS-SHIMANO 8h 22′ 31″ + 25′ 41″

158. NOVAL GONZALEZ Benjamin 14 TEAM SAXO-TINKOFF 8h 22′ 31″ + 25′ 41″

159. BILLE Gaëtan 22 LOTTO-BELISOL 8h 22′ 31″ + 25′ 41″

160. SCHILLINGER Andreas 216 TEAM NETAPP-ENDURA 8h 22′ 31″ + 25′ 41″

161. REZA Kévin 146 TEAM EUROPCAR 8h 22′ 31″ + 25′ 41″

162. KRITSKIY Timofey 86 KATUSHA TEAM 8h 22′ 49″ + 25′ 59″

163. WETTERHALL Alexander 218 TEAM NETAPP-ENDURA 8h 24′ 05″ + 27′ 15″

164. WAGNER Robert 58 BLANCO PRO CYCLING TEAM 8h 24′ 05″ + 27′ 15″

165. FERNANDEZ Koldo 115 GARMIN – SHARP 8h 24′ 05″ + 27′ 15″

166. HUSHOVD Thor 41 BMC RACING TEAM 8h 24′ 11″ + 27′ 21″

167. RICHEZE Ariel Maximiliano 127 LAMPRE – MERIDA 8h 24′ 11″ + 27′ 21″

168. GRAZIATO Massimo 125 LAMPRE – MERIDA 8h 24′ 11″ + 27′ 21″

169. EIJSSEN Yannick 43 BMC RACING TEAM 8h 24′ 11″ + 27′ 21″

170. DUGGAN Timothy 12 TEAM SAXO-TINKOFF 8h 24′ 11″ + 27′ 21″

171. BOECKMANS Kris 182 VACANSOLEIL-DCM 8h 24′ 18″ + 27′ 28″

172. ARNDT Nikias 192 TEAM ARGOS-SHIMANO 8h 24′ 23″ + 27′ 33″

173. DOCKER Mitchell 74 ORICA GREENEDGE 8h 25′ 11″ + 28′ 21″

174. WARBASSE Lawrence 48 BMC RACING TEAM 8h 28′ 16″ + 31′ 26″

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga