aniołkowskiStanisław Aniołkowski (BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki) wygrał ostatni etap oraz klasyfikację generalką wyścigu juniorów młodszych “Po Ziemi Konińskiej”.

Finałowy etap liczył 78,6 kilometra i prowadził z miejscowości Kramsk, przez Wysokie, Wacławów, Stawisko, Brzózki, a finisz również znajdował się w Kramsku. Walka o zwycięstwo rozegrała się między 4 kolarzami z dwóch ekip – Aniołkowskim i Krystianem Ragusem (obaj BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki), oraz Karolem Cyganem i Krzysztofem Kucio (oboje KS Pogoń Mostostal Puławy). Aniołkowski ostatecznie wjechał na metę samotnie, z 4-sekundową przewagą nad rywalami. Jako drugi finiszował Cygan, a na podium zmieścił się jeszcze Ragus. Peleton przyprowadził Alan Banaszek (BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki)

Wyniki 3. etapu “Po Ziemi Konińskiej”

W klasyfikacji generalnej Aniołkowski pokonał Kucio o 26 sekund i Cygana o 34 sekundy.

Końcowa klasyfikacja generalna “Po Ziemi Konińskiej”

W towarzyszących zmaganiach młodzików, 3. etap wygrał Krystian Ruta (KS Tarnovia Tarnowo Podgórne). W tym przypadku doszło do finiszu z dużej grupy i w sprinterskim pojedynku pokonał on Mateusza Kostańskiego (KLTC Konin) i Mateusza Pomańskiego (BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki).

Wyniki 3. etapu “Po Ziemi Konińskiej”

Zwycięzcą całego wyścigu został Kostański, przed Marcelem Musielakiem (TRÓJKA Jarocin) i Krystianem Rutą.

Końcowa klasyfikacja generalna “Po Ziemi Konińskiej”

 

żródło:pzkol.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments