Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowestonia ostatniice) zwyciężył na ostatnim etapie wyścigu Tour of Estonia! Drugi finiszował Ilya Davidenok (Continental Team Astana), a trzeci Leonid Krasnov (Rusvelo). Klasyfikację generalną wygrał zawodnik gospodarzy, Gert Joeaar (Cofidis).

Ostatnia odsłona wyścigu to Tartu Grand Prix o długości 150 km. O zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy, który padł łupem Bartłomieja Matysiaka (CCC Polsat Polkowice). Drugi na kresce był Ilya Davidenok (Continental Team Astana), a trzeci Leonid Krasnov (Rusvelo).

Koszulkę lidera zachował Estończyk, Gert Joeaar (Cofidis). Matysiak zakończył rywalizację na czwartym miejscu w GC. Szósty był Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Więcej informacji wkrótce…

Wyniki:

1 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice 20 3:21:34

2 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana 12 ,,

3 KRASNOV Leonid Rusvelo 7 ,,

4 DAHLBERG Linus Team People4you – Unaas Cycling 5 ,,

5 JAKIN Alo Estonia 4 ,,

6 AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal 3 ,,

7 JőEääR Gert Estonia 2 ,,

8 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 1 ,,

9 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

10 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela ,,

11 PAPOK Siarhei Belarus ,,

12 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

13 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

14 SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin ,,

15 SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone ,,

16 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,,

17 WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team ,,

18 SURUTKOVYCH Oleksandr Synergy Baku Cycling Project ,,

19 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,

20 ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone ,,

21 BOEV Igor Rusvelo ,,

22 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

23 PAAJANEN Paavo Finland ,,

24 KIRPSZA Piotr BDC – Marcpol Team ,,

25 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,

26 FIRSANOV Sergey Rusvelo ,,

27 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling ,,

28 TIAINEN Sami Finland ,,

29 KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice ,,

30 KOWALCZYK Jaroslaw BDC – Marcpol Team ,,

31 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,

32 MICKIEWICZ Tomasz Team Wibatech – Brzeg ,,

33 LIBNER Niv Amore & Vita ,,

34 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,

35 TARVIS Peeter Rietumu – Delfin ,,

36 KACZMAREK Jakub Team Wibatech – Brzeg ,,

37 TOPCHANYUK Artem Amore & Vita ,,

38 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,

39 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,

40 MAIDOS Tilegen Continental Team Astana ,,

41 KLIMOV Sergey Rusvelo ,,

42 MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,

43 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana ,,

44 LIND Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,

45 TSIKHANAU Alexei Belarus ,,

46 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo ,,

47 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela ,,

48 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,

49 RENEV Sergey Continental Team Astana ,,

50 SAMOILAU Branislau Belarus ,,

51 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal ,,

52 PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

53 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal ,,

54 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

55 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

56 GAWRONSKI Piotr CCC Polsat Polkowice ,,

57 DUBOVSKI Vladzislau Belarus ,,

58 SHUMOV Kolya Belarus ,,

59 SAFONAU Siarhei Belarus ,,

60 ZAKARIN Ilnur Rusvelo 0:24

61 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice 0:26

62 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 0:37

63 RYBAKOV Alexander Rusvelo 0:47

64 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team 2:14

65 RAID Risto Estonia 3:19

66 UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana 3:40

67 MANNINEN Matti Finland ,,

68 KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team ,,

69 HESTER Marc Christina Watches-Onfone 3:47

70 FURLAN Angelo Christina Watches-Onfone ,,

71 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal 6:12

72 CLARKE David Synergy Baku Cycling Project 7:28

73 ANDERSSON Lars Concordia Forsikring – Riwal 7:54

74 PAAJANEN Mikko Finland ,,

75 ANDERSSON Mats Concordia Forsikring – Riwal ,,

76 RÄIM Mihkel Amore & Vita 9:10

77 BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team 11:00

78 JERET Timmo Estonia 11:52

 

Klasyfikacja generalna:

1 JőEääR Gert Estonia 80 100 11:02:01

2 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 56 70 0:04

3 SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone 32 50 0:07

4 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice 24 36 ,,

5 DAHLBERG Linus Team People4you – Unaas Cycling 20 28 0:09

6 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 16 24 0:11

7 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana 12 20 0:13

8 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal 8 18 0:14

9 JAKIN Alo Estonia 7 16 0:15

10 MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project 6 14 ,,

11 KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice 5 12 0:16

12 SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin 3 10 0:18

13 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin 8 0:19

14 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 7 0:20

15 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 6 ,,

16 ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone 5 0:21

17 SAMOILAU Branislau Belarus 4 ,,

18 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team 3 ,,

19 Unknown 2 0:22

20 GAWRONSKI Piotr CCC Polsat Polkowice 1 0:23

21 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project 0:26

22 AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal ,,

23 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,

24 KRASNOV Leonid Rusvelo 0:27

25 KLIMOV Sergey Rusvelo ,,

26 FIRSANOV Sergey Rusvelo 0:28

27 KOWALCZYK Jaroslaw BDC – Marcpol Team ,,

28 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal ,,

29 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

30 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 0:29

31 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

32 KACZMAREK Jakub Team Wibatech – Brzeg 0:30

33 PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com 0:31

34 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi 0:32

35 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela ,,

36 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana ,,

37 KIRPSZA Piotr BDC – Marcpol Team 0:33

38 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 0:36

39 BOEV Igor Rusvelo ,,

40 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling ,,

41 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,

42 TIAINEN Sami Finland 0:37

43 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice 0:38

44 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

45 SURUTKOVYCH Oleksandr Synergy Baku Cycling Project 0:39

46 PAPOK Siarhei Belarus ,,

47 SAFONAU Siarhei Belarus 0:40

48 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal 0:41

49 LIND Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,

50 WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team 0:43

51 MICKIEWICZ Tomasz Team Wibatech – Brzeg 0:44

52 TARVIS Peeter Rietumu – Delfin 0:45

53 DUBOVSKI Vladzislau Belarus ,,

54 SHUMOV Kolya Belarus 0:49

55 TSIKHANAU Alexei Belarus 0:50

56 ZAKARIN Ilnur Rusvelo 0:51

57 MAIDOS Tilegen Continental Team Astana 0:53

58 LIBNER Niv Amore & Vita 1:01

59 TOPCHANYUK Artem Amore & Vita 1:08

60 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 1:10

61 RYBAKOV Alexander Rusvelo 1:12

62 PAAJANEN Paavo Finland 1:42

63 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team 2:46

64 RAID Risto Estonia 3:48

65 HESTER Marc Christina Watches-Onfone 4:08

66 FURLAN Angelo Christina Watches-Onfone 4:11

67 UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana 4:15

68 MANNINEN Matti Finland 4:16

69 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal 6:44

70 CLARKE David Synergy Baku Cycling Project 8:25

71 ANDERSSON Lars Concordia Forsikring – Riwal 8:26

72 PAAJANEN Mikko Finland 8:40

73 KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team 9:25

74 RÄIM Mihkel Amore & Vita 9:39

75 RENEV Sergey Continental Team Astana 9:54

76 BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team 11:44

77 ANDERSSON Mats Concordia Forsikring – Riwal 13:55

78 JERET Timmo Estonia 17:45

 

Arek Waluga