Zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Paulina Brzeźna-Bentkowska, Karolina Garczyńska, Natalia Mielnik, Paula Guz, Monika Brzeźna i reprezentująca klub Emdek Bydgoszcz Małgorzata Ziemińska w barwach kadry Narodowej walczyły w wyścigu ze startu wspólnego „Omloop Van Borsele” rozgrywanym w Holandii w dniu 21.04.2012r.

Najwyżej zawody ukończyła Natalia Mielnik, która zajęła 26 lokatę, blisko niej linię mety w peletonie zasadniczym minęła Paula Guz, która była 35. Paulina Brzeźna-Bentkowska po finiszu z grupy zajęła 84 miejsce. Z niewielką stratą do peletonu dojechała Karolina Garczyńska, która była 95 a 97 pozycję zajęła Małgorzata Ziemińska. Wyścig wygrała Ellen Van Dijk z grupy TEAM SPECIALIZED – LULULEMON przed Gracie Elvin Australia National Team. Na najniższym stopniu podium stanęłaSarah Duster RABOBANK WOMEN CYCLING TEAM

Pogoda podczas tego wyścigu nie oszczędziła startujących zawodniczek. Było bardzo zimno i padał mocny deszcz, co sprawiło, że wyścig okazał się bardzo selektywny. Dziewczyny miały do pokonania 120km po ciężkich technicznie wąskich drogach w Holandii przy bardzo silnie wiejącym wietrze. Rangę tych zawodów podniosła obecność najlepszych ekip z całego świata, ponieważ był to wyścig rangi 1.2 UCI, gdzie zdobywa się punkty do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Do wyścigu przystąpiły m.in. Mistrzyni Świata Giorgia Bronzini, medalistka Mistrzostw Świata Nicole Cooke, zawodniczki wygrywające Puchary Świata: Larisa Pankova, Ina Yoko Tautenberg, Kristin Wild i wiele innych sław kolarstwa kobiecego.  Dla naszych dziewczyn był to kolejny sprawdzian ich poziomu sportowego na tle najlepszych zawodniczek ze świata.

Sobotni wyścig nie był jedynym wydarzeniem dla naszego klubu jak na ten wyjazd, ponieważ mieliśmy w drodze do Holandii na autostradzie awarię auta klubowego. Musieliśmy go odholować i pożyczyć auto zastępcze by dojechać na start. Umożliwił nam to Pan Jan van Doorn Właściciel firmy Van Doorn- znajomy Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Dziękujemy także, za pomoc Panu Tomaszowi Krupskiemu właścicielowi firmy Akima za zatankowanie auta przed wyjazdem oraz dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc.

Źródło: LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Poprzedni artykułMaxim Iglinsky wygrywa Liege-Bastogne-Liege! Wielki sukces Kazacha! (Video)