trofeo etap 2Christopher Lawless (Wielka Brytania) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Trofeo Karlsberg. Na drugim miejscu uplasował się Andre Looij (Holandia), a na trzecim Damien Touze (Francja). Brytyjczyk został nowym liderem wyścigu. Na wysokim, szóstym miejscu finiszował dziś Michał Paluta.

Drugi etap wyścigu Trofeo Karlsberg prowadził z Nassweiler do Ludweiler i liczył 100 km. Na juniorów czekały trzy punktowane podjazdy, a także trzy sprinterskie premie. Dzisiejszy dzień obfitował w kilka akcji, które miały być alternatywą do sprintu z dużej grupy. W jednej z ucieczek kręcił między innymi Maciej Kasperkiewicz, ale nie udało mu się zakończyć tej akcji sukcesem.

Mimo wielu ataków, także dziś o końcowym triumfie zadecydował finisz z peletonu. Po wczorajszym drugim miejscu, dziś Christopher Lawless nie miał sobie równych. Dzięki temu zwycięstwu Brytyjczyk został nowym liderem wyścigu. Drugi linię mety przeciął Andre Looij (Holandia), a trzeci był Francuz, Damien Touze. Na szóstym miejscu finiszował dziś Michał Paluta, który awansował na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jutro przed młodymi kolarzami dwa etapy: 11,5 km jazda na czas i 79 km odcinek wokół Homburga.