Z powopasso del tonaledu niekorzystnych warunków atmosferycznych, organizatorzy odwołali dzisiejszy etap Giro d’Italia. Na całej trasie pada śnieg i nie ma możliwości przeprowadzenia etapu.

Dzisiejszy etap już wcześniej uległ pewnym modyfikacjom. Zrezygnowano z pokonywania Passo Gavia i Passo dello Stelvio. Alternatywą miało być Passo del Tonale (2. kategoria; 8,3 km podjazdu) oraz Passo Castrin (1. kategoria; 8,4 km). Niestety warunki atmosferyczne panujące na całej trasie uniemożliwiły bezpieczną walkę o triumf w tegorocznym wyścigu.

Michele Acquarone podjął trudną, ale jedyną słuszną decyzję. Emocje to jedno, ale zdrowie i bezpieczeństwo zawodników trzeba stawiać na pierwszym miejscu. Jednocześnie przedstawiono zmodyfikowany profil jutrzejszego etapu. Nie wiadomo jednak, czy pogoda także w sobotę nie spłata figla organizatorom, zawodnikom, a także kibicom.

Profil sobotniego etapu:

20 etap

 

 

 

Arek Waluga

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
guzi team
guzi team

Nie rozumiem czegoś lepiej odwołać etap niż zmienić trasę??? na pewno by i tak na tym stracił organizator .No ale tak jest jak liczy się tylko Kapusta