kristoffAlexander Kristoff (Katusha) po raz drugi był najszybszy na etapie Glava Tour of Norway. Lider wyścigu pokonał na kresce Edvalda Boassona Hagena (Sky) i Sondre Holst Engera (Team Plussbank).

Dziś kolarze przemierzali odcinek Kongsberg – Skien o długości 179 km. Towarzyszyły im bardzo mocne opady deszczu, a temperatura oscylowała wokół 10 stopni C. W uciecze dnia mieliśmy aż siedmiu zawodników: Sander Cordeel (Lotto-Belisol), Thomas Degand (Accent Jobs-wanty), Javier Aramendia (Caja Rural), Laurens de Vreese i Stijn Neirynck (Topsport-Vlaanderen), Michael Reihs (Kult) i Filip Eidsheim (Oster Hus). Najwięcej z harcowników ugrał Cordeel, który założył po etapie koszulkę lidera klasyfikacji górskiej.

Ze względu na złe warunki atmosferyczne etap został skrócony o jedno okrążenie wokół Skien. Nie przeszkodziło to peletonowi na dogonienie ucieczki i rozegranie ponownie sprinterskiego finiszu.

Podobnie jak wczoraj najszybszy okazał się Alexander  Kristoff (Katusha), choć jego jazda na ostatnim zakręcie wzbudziła trochę kontrowersji. Drugi na mecie Edvald Boasson Hagen (Sky) był zmuszony przez Kristoffa do zmiany toru jazdy. Hagen nie wnosił żadnych pretensji, wiedząc że manewr był podyktowany śliską nawierzchnią. Trzeci finiszował 19 letni Norweg, Sondre Holst Enger (Team Plussbank). Kristoff umocnił się na pozycji lidera wyścigu. Karol Domagalski (Caja Rural-Seguros RGA) zajął 126 miejce.

Wyniki:

1 KRISTOFF Alexander Katusha Team  4:11:12

2 BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling  ,,

3 ENGER Sondre Holst Team Plussbank  ,,

4 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun  ,,

5 VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise  ,,

6 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff  ,,

7 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise  ,,

8 STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka  ,,

9 PELUCCHI Matteo IAM Cycling ,,

10 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team ,,

11 SWIFT Ben Sky Procycling ,,

12 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,

13 DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley ,,

14 HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

15 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

16 CARDOSO Andre Fernando S. Martins Caja Rural-Seguros RGA ,,

17 BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida ,,

18 RŘINĹS Fridtjof Team Plussbank ,,

19 SCHOONBROODT Bob Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

20 MOLLEMA Bauke Blanco Pro Cycling Team ,,

21 LE MONTAGNER Benjamin Bretagne- Séché Environnement ,,

22 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

23 NORDHAUG Lars Petter Blanco Pro Cycling Team ,,

24 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

25 WELLENS Tim Lotto Belisol Team ,,

26 BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley ,,

27 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

28 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

29 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team ,,

30 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

31 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

32 WILSSON Edvin Team Joker – Merida ,,

33 VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team ,,

34 BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley ,,

35 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

36 GONZALEZ NOVAL Benjamin Team Saxo-Tinkoff ,,

37 TEN DAM Laurens Blanco Pro Cycling Team ,,

38 REMME Stian Team Joker – Merida ,,

39 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team ,,

40 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

41 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

42 REIHS Michael Team Cult Energy ,,

43 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

44 HANSEN Jesper Team Cult Energy ,,

45 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

46 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida ,,

47 MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel Team Saxo-Tinkoff ,,

48 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling ,,

49 TSCHOPP Johann IAM Cycling ,,

50 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

51 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

52 PORSEV Alexander Katusha Team ,,

53 RASCH Gabriel Sky Procycling ,,

54 HAMMERSLAND Nicholas Team Oster Hus – Ridley ,,

55 PAURIOL Rémi Sojasun ,,

56 HAYMAN Mathew Sky Procycling ,,

57 LANDA Oscar Team Oster Hus – Ridley ,,

58 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling 1:00

59 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling ,,

60 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

61 HALLER Marco Katusha Team ,,

62 TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA ,,

63 LASCA Francesco Caja Rural-Seguros RGA ,,

64 CLAUSEN Patrick Team Cult Energy ,,

65 HERMANSEN Sindre Eid Team Ringeriks – Kraft Look ,,

66 HAVIK Yoeri Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

67 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

68 SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin ,,

69 HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank ,,

70 JANS Roy Accent.jobs – Wanty ,,

71 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley ,,

72 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

73 SCHMIDT Petter Team Plussbank ,,

74 KřRNER Max Emil Boholm Team Ringeriks – Kraft Look ,,

75 BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,

76 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

77 BERGER Hakon Frengstad Team Ringeriks – Kraft Look ,,

78 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,

79 AASVOLD Lorents Ola Team Plussbank ,,

80 AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

81 JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement ,,

82 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy ,,

83 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,

84 ERLAND Andreas Team Plussbank ,,

85 CUSIN Remi IAM Cycling ,,

86 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

87 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

88 GINGSJö Alexander Team People4you – Unaas Cycling ,,

89 MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff ,,

90 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look ,,

91 BOSWELL Ian Sky Procycling ,,

92 ROWE Luke Sky Procycling ,,

93 DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

94 SKJERPING Kristoffer Team Joker – Merida ,,

95 OLSEN Martin Team Joker – Merida ,,

96 EDMONDSON Joshua Sky Procycling ,,

97 LUNKE Sindre Team Plussbank ,,

98 GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley ,,

99 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 1:16

100 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

101 BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling ,,

102 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

103 JANSEN Amund Team Plussbank ,,

104 BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team 1:20

105 VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team ,,

106 BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team ,,

107 BOS Theo Blanco Pro Cycling Team ,,

108 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team ,,

109 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy ,,

110 ORSET Jonas Team People4you – Unaas Cycling 1:22

111 SIMON Julien Sojasun 1:32

112 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka ,,

113 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

114 HIVERT Jonathan Sojasun ,,

115 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 1:35

116 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 2:23

117 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka 2:40

118 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 4:52

119 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA ,,

120 EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley 5:42

121 WORMSEN Kristoffer Team Ringeriks – Kraft Look ,,

122 PALOMARES VILLAPLANA Adrian Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

123 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,

124 LINDE JORGENSEN Kasper Team Cult Energy ,,

125 DAHLBERG Linus Team People4you – Unaas Cycling ,,

126 DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA ,,

127 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team ,,

128 SMUKULIS Gatis Katusha Team ,,

129 DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty 5:45

130 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 6:21

131 BREEN Vegard Team Joker – Merida ,,

132 HAFSäS Marius Andre Team Ringeriks – Kraft Look ,,

133 FISKA Oystein Team Ringeriks – Kraft Look ,,

134 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

135 KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,

136 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

137 OTTEMA Rick Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

138 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

139 GJOLBERG Adrian Team Joker – Merida ,,

140 MORENO ALLUE Francisco Javier Caja Rural-Seguros RGA ,,

141 STEENSEN Andre Team Cult Energy ,,

142 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

143 PROKOFJEVS Ivars Rietumu – Delfin ,,

144 CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement ,,

145 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 6:25

146 ARMEE Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 8:36

147 BRAHUSHI Thomas Nesse Team Ringeriks – Kraft Look ,,

148 MARTIAS Rony Sojasun ,,

149 SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin 11:14

150 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 12:26

151 PRIA Lars Rietumu – Delfin ,,

152 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin 8:36

153 LINDAU Philip Team People4you – Unaas Cycling 1:00

DNF VAN LEIJEN Joost Lotto Belisol Team –

DNS MOBERG JORGENSEN Christian Team Cult Energy –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) KRISTOFF Alexander Katusha Team 8 8:52:51

2 (2) BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 0:08

3 (15) REIHS Michael Team Cult Energy 0:15

4 (3) HINAULT Sébastien IAM Cycling 0:16

5 (20) ENGER Sondre Holst Team Plussbank ,,

6 (14) DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 0:17

7 (9) VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise 0:20

8 (7) VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

9 (11) SISKEVICIUS Evaldas Sojasun ,,

10 (8) DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

11 (24) PELUCCHI Matteo IAM Cycling ,,

12 (13) MOLLEMA Bauke Blanco Pro Cycling Team ,,

13 (21) SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

14 (17) CHERNETSKIY Sergey Katusha Team ,,

15 (31) CARDOSO Andre Fernando S. Martins Caja Rural-Seguros RGA ,,

16 (26) LE MONTAGNER Benjamin Bretagne- Séché Environnement ,,

17 (27) BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley ,,

18 (19) BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley ,,

19 (22) WILSSON Edvin Team Joker – Merida ,,

20 (47) STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka ,,

21 (32) NORDHAUG Lars Petter Blanco Pro Cycling Team ,,

22 (25) PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

23 (16) LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

24 (18) BILLE Gaetan Lotto Belisol Team ,,

25 (36) WELLENS Tim Lotto Belisol Team ,,

26 (29) TEN DAM Laurens Blanco Pro Cycling Team ,,

27 (39) LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

28 (23) HANSEN Jesper Team Cult Energy ,,

29 (57) SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,

30 (41) VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

31 (30) TSCHOPP Johann IAM Cycling ,,

32 (35) LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

33 (43) REMME Stian Team Joker – Merida ,,

34 (48) JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

35 (38) MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel Team Saxo-Tinkoff ,,

36 (33) RASCH Gabriel Sky Procycling ,,

37 (49) MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

38 (53) LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

39 (50) BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida ,,

40 (51) LARSSON Gustav Erik IAM Cycling ,,

41 (61) DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley ,,

42 (70) NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 0:31

43 (78) RŘINĹS Fridtjof Team Plussbank 0:35

44 (81) VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team 0:41

45 (82) GONZALEZ NOVAL Benjamin Team Saxo-Tinkoff 0:45

46 (87) ROBERT Frederique Lotto Belisol Team 0:59

47 (89) PORSEV Alexander Katusha Team 1:07

48 (91) SWIFT Ben Sky Procycling 1:10

49 (96) HAYMAN Mathew Sky Procycling 1:17

50 (4) TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA 1:18

51 (10) LASCA Francesco Caja Rural-Seguros RGA 1:20

52 (28) SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin ,,

53 (44) HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling ,,

54 (34) AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

55 (58) OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling ,,

56 (42) CUSIN Remi IAM Cycling ,,

57 (55) JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

58 (37) ROWE Luke Sky Procycling ,,

59 (54) DELAPLACE Anthony Sojasun ,,

60 (52) FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,

61 (56) REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

62 (98) SCHOONBROODT Bob Cycling Team de Rijke-Shanks 1:23

63 (71) KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks 1:35

64 (65) BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,

65 (79) HERMANSEN Sindre Eid Team Ringeriks – Kraft Look ,,

66 (68) NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy ,,

67 (76) JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement ,,

68 (67) DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

69 (72) EDMONDSON Joshua Sky Procycling ,,

70 (60) BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling 1:36

71 (5) BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 1:40

72 (45) RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy ,,

73 (80) VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 1:41

74 (69) VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise 1:51

75 (75) MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka ,,

76 (12) SIMON Julien Sojasun 1:52

77 (46) HIVERT Jonathan Sojasun ,,

78 (59) GALLAND Jeremie Sojasun ,,

79 (64) CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 1:55

80 (88) HAVIK Yoeri Cycling Team de Rijke-Shanks 2:03

81 (63) VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 2:05

82 (90) MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff 2:07

83 (93) SKJERPING Kristoffer Team Joker – Merida 2:10

84 (92) GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley ,,

85 (94) LUNKE Sindre Team Plussbank ,,

86 (97) BOSWELL Ian Sky Procycling 2:17

87 (100) AASVOLD Lorents Ola Team Plussbank 2:32

88 (101) LINDAU Philip Team People4you – Unaas Cycling 2:33

89 (104) SELIG Rüdiger Katusha Team 2:47

90 (108) JENSEN August Team Oster Hus – Ridley 2:55

91 (73) VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 2:58

92 (6) SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka 3:00

93 (105) VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team 3:07

94 (106) BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team ,,

95 (109) BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team 3:41

96 (113) KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff 3:46

97 (114) EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

98 (112) HALLER Marco Katusha Team 4:21

99 (40) ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA 5:12

100 (66) GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 5:27

101 (116) BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida 5:36

102 (83) EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley 6:27

103 (84) NEYENS Maarten Lotto Belisol Team 6:31

104 (118) GINGSJö Alexander Team People4you – Unaas Cycling 6:37

105 (125) PAURIOL Rémi Sojasun 6:48

106 (117) JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 6:53

107 (74) BREEN Vegard Team Joker – Merida 6:56

108 (86) GJOLBERG Adrian Team Joker – Merida 7:12

109 (85) STEENSEN Andre Team Cult Energy ,,

110 (95) HAFSäS Marius Andre Team Ringeriks – Kraft Look 7:31

111 (107) WORMSEN Kristoffer Team Ringeriks – Kraft Look 7:34

112 (124) HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank 7:48

113 (121) KřRNER Max Emil Boholm Team Ringeriks – Kraft Look ,,

114 (120) BERGER Hakon Frengstad Team Ringeriks – Kraft Look ,,

115 (123) JANSEN Amund Team Plussbank 8:04

116 (130) LANDA Oscar Team Oster Hus – Ridley 8:17

117 (110) PALOMARES VILLAPLANA Adrian Cycling Team de Rijke-Shanks 8:29

118 (131) DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement 9:00

119 (147) HAMMERSLAND Nicholas Team Oster Hus – Ridley 9:03

120 (62) MARTIAS Rony Sojasun 9:07

121 (77) ARMEE Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 9:11

122 (111) KRITSKIY Timofey Katusha Team 9:42

123 (143) CLAUSEN Patrick Team Cult Energy 10:00

124 (132) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

125 (135) NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look ,,

126 (137) OLSEN Martin Team Joker – Merida ,,

127 (151) JANS Roy Accent.jobs – Wanty 10:03

128 (103) PRUUS Peeter Rietumu – Delfin 10:12

129 (134) ORSET Jonas Team People4you – Unaas Cycling 10:22

130 (144) VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 10:38

131 (115) DAHLBERG Linus Team People4you – Unaas Cycling 11:17

132 (122) ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA 12:30

133 (129) DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA ,,

134 (128) SMUKULIS Gatis Katusha Team ,,

135 (153) ERLAND Andreas Team Plussbank 12:46

136 (127) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 13:09

137 (119) CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement ,,

138 (126) VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

139 (99) VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 13:52

140 (133) LINDE JORGENSEN Kasper Team Cult Energy 14:42

141 (142) DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty 14:45

142 (136) FISKA Oystein Team Ringeriks – Kraft Look 15:21

143 (139) DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

144 (141) OTTEMA Rick Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

145 (140) PROKOFJEVS Ivars Rietumu – Delfin ,,

146 (149) KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 15:24

147 (145) MORENO ALLUE Francisco Javier Caja Rural-Seguros RGA ,,

148 (150) HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

149 (152) NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 15:28

150 (146) BRAHUSHI Thomas Nesse Team Ringeriks – Kraft Look 17:39

151 (138) PRIA Lars Rietumu – Delfin 21:26

152 (155) SCHMIDT Petter Team Plussbank 22:01

153 (154) SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin 30:35

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga