kristoffAlexander Kristoff (Katusha) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap Glava Tour of Norway i został liderem imprezy. Drugi finiszował Edvald Boasson Hagen (Sky), a trzeci Sébastien Hinault (IAM Cycling).

Kolarze z dwudziestu zespołów stanęli na starcie 39. edycji wyścigu Glava Tour of Norway. Do 2010 roku impreza miała mniejszą rangę i widniała w kolarskim kalendarzu jako Ringerike Grand Prix. Wśród uczestników mieliśmy pięć ekip WorldTour, na czele z ubiegłorocznym triumfatorem, Edvaldem Boassonem Hagenem (Sky). Na liście startowej był tylko jeden Polak, Karol Domagalski z drużyny Caja Rural-Seguros RGA.

Pierwszy etap rywalizacji liczył 190 km i prowadził z Fredrikstad do Sarpsborg. Profil odcinka był dość pofałdowany, a meta była lekko pod górkę. Na ucieczkę zdecydowało się sześciu kolarzy: Amets Txurruka (Caja Rural-Seguros RGA), Rony Martias (Sojasun), Bob Schoonbroodt (Cycling Team de Rijke-Shanks), Alexander Gingsjö (Team People4you – Unaas Cycling), Filip Eidsheim (Team Oster Hus – Ridley) i Vegard Robinson Bugge (Team Joker – Merida). Peleton cały czas kontrolował sytuację, w czym prym wiodła ekipa Sky.

Ucieczka została skasowana około 13 km przed metą i zaczęło się formowanie “pociągów sprinterskich”. Długo prowadziła ekipa Sky, ale uważnie jechały Katusha i Saxo – Tinkoff. Najszybszy okazał się brązowy medalista IO w Londynie, Alexander Kristoff (Katusha). Drugi był Edvald Boasson Hagen (Sky), a trzeci Sébastien Hinault (IAM Cycling). Karol Domagalski przyjechał ponad 6 minut za peletonem.

Wyniki:

1 21 KRISTOFF Alexander Katusha NOR 04h41’59” 10”

2 1 BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling NOR 04h41’59” 6”

3 93 HINAULT Sébastien IAM Cycling FRA 04h41’59” 4”

4 14 BOS Théo Blanco Pro Cycling Team NED 04h41’59”

5 75 SBARAGLI Kristian MTN – Qhubeka ITA 04h41’59”

6 126 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h41’59”

7 53 DRUCKER Jean-Pierre Accent Jobs – Wanty LUX 04h41’59”

8 124 VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h41’59”

9 87 LASCA Francesco Caja Rural – Seguros RGA ITA 04h41’59”

10 118 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun LTU 04h41’59”

11 115 SIMON Julien Sojasun FRA 04h41’59”

12 16 MOLLEMA Bauke Blanco Pro Cycling Team NED 04h41’59”

13 122 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h41’59”

14 145 REIHS Michael Team Cult Energy DEN 04h41’59”

15 67 LEQUATRE Geoffroy Bretagne – Séché Environneme FRA 04h41’59”

16 23 CHERNETSKII Sergei Katusha RUS 04h41’59”

17 31 BILLE Gaëtan Lotto Belisol BEL 04h41’59”

18 181 BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley NOR 04h41’59”

19 172 ENGER Sondre Holst Team Plussbank NOR 04h41’59”

20 47 SÖRENSEN Nicki Team Saxo – Tinkoff DEN 04h41’59”

21 166 WILSON Edvin Joker Merida SWE 04h41’59”

22 143 HANSEN Jesper Team Cult Energy DEN 04h41’59”

23 96 PELUCCHI Matteo IAM Cycling ITA 04h41’59”

24 117 PAÏANI Jean-Lou Sojasun FRA 04h41’59”

25 62 LE MONTAGNER Benjamin Bretagne – Séché Environneme FRA 04h41’59”

26 182 BYSTROM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley NOR 04h41’59”

27 106 SKUIJINS Toms Rietumu-Delfin LAT 04h41’59”

28 17 TEN DAM Laurens Blanco Pro Cycling Team NED 04h41’59”

29 97 TSCHOPP Johann IAM Cycling SUI 04h41’59”

30 82 ANDRE FERNANDOS Martins Caja Rural – Seguros RGA POR 04h41’59”

31 11 NORDHAUG Lars Petter Blanco Pro Cycling Team NOR 04h41’59”

32 5 RASCH Gabriel Sky Procycling NOR 04h41’59”

33 91 AREGGER Marcel IAM Cycling SUI 04h41’59”

34 61 LAENGEN Vegard Stake Bretagne – Séché Environneme NOR 04h41’59”

35 38 WELLENS Tim Lotto Belisol BEL 04h41’59”

36 6 ROWE Luke Sky Procycling GBR 04h41’59”

37 46 MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel Team Saxo – Tinkoff POR 04h41’59”

38 43 LUND Anders Team Saxo – Tinkoff DEN 04h41’59”

39 81 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h41’59”

40 57 VAN DIJK Stefan Accent Jobs – Wanty NED 04h41’59”

41 92 CUSIN Rémi IAM Cycling FRA 04h41’59”

42 168 REMME Stian Joker Merida NOR 04h41’59”

43 94 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling SUI 04h41’59”

44 148 VINTHER Troels Ronning Team Cult Energy DEN 04h41’59”

45 112 HIVERT Jonathan FRA19850323 Sojasun FRA 04h41’59”

46 76 STAUFF Andreas MTN – Qhubeka GER 04h41’59”

47 41 JUUL JENSEN Christopher Team Saxo – Tinkoff DEN 04h41’59”

48 64 MALACARNE Gaël Bretagne – Séché Environneme FRA 04h41’59”

49 161 BORGERSEN Reidar Bohlin Joker Merida NOR 04h41’59”

50 95 LARSSON Gustav IAM Cycling SWE 04h41’59”

51 84 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 04h41’59”

52 88 TXURRUKA Amets Ansola Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h41’59” 2”

53 155 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h41’59”

54 111 DELAPLACE Anthony Sojasun FRA 04h41’59”

55 123 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h41’59”

56 98 REICHENBACH Sébastien IAM Cycling SUI 04h41’59”

57 65 SEPULVEDA Eduardo Bretagne – Séché Environneme ARG 04h41’59”

58 156 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h41’59”

59 113 GALLAND Jérémie Sojasun FRA 04h41’59”

60 71 VENTER Jaco MTN – Qhubeka RSA 04h42’12” 13”

61 32 CORDEEL Sander Lotto Belisol BEL 04h42’14” 15”

62 116 MARTIAS Rony Sojasun FRA 04h42’14” ” 4”

63 101 BECIS Armans Rietumu-Delfin LAT 04h42’14” ”

64 72 GRMAY Tsgabu MTN – Qhubeka ETH 04h42’14” ”

65 131 DUIJN Huub Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h42’14” ”

66 144 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy DEN 04h42’14” ”

67 127 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h42’14” ”

68 125 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h42’14” ”

69 135 KOUWENHOVEN Sjoerd Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h42’14” ”

70 2 EDMONDSON Joshua Thomas Sky Procycling GBR 04h42’14” ”

71 77 VAN NIEKERK Dennis MTN – Qhubeka RSA 04h42’14” ”

72 162 BREEN Vegard Joker Merida NOR 04h42’14” ”

73 74 MEINTJES Louis MTN – Qhubeka RSA 04h42’14” ”

74 66 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environneme FRA 04h42’14” ”

75 121 ARMEE Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h42’14” ”

76 177 ROINAS Fridtjof Team Plussbank NOR 04h42’14” ”

77 194 HERMANSEN Sindre Eid Ringeriks – Kraft Look NOR 04h42’14” ”

78 128 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h42’20” 21”

79 18 VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team BEL 04h42’20” ”

80 45 NOVAL GONZALEZ Benjamin Team Saxo – Tinkoff ESP 04h42’24” 25”

81 33 NEYENS Maarten Lotto Belisol BEL 04h42’28” 29”

82 184 EIDSHEIM Fillip Team Oster Hus – Ridley NOR 04h42’28” ” 4”

83 146 STEENSEN André Team Cult Energy DEN 04h42’30” 31”

84 165 GJØLBERG Adrian Joker Merida NOR 04h42’30” ”

85 34 ROBERT Frederique Lotto Belisol BEL 04h42’38” 39”

86 133 HAVIK Yoeri Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h42’42” 43”

87 26 PORSEV Aleksandr Katusha RUS 04h42’46” 47”

88 44 MIYAZAWA Takashi Team Saxo – Tinkoff JPN 04h42’46” ”

89 7 SWIFT Ben Sky Procycling GBR 04h42’49” 50”

90 185 GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley NOR 04h42’49” ”

91 164 SKJERPING Kristoffer Joker Merida NOR 04h42’49” ”

92 176 LUNKE Sindre Skjostad Team Plussbank NOR 04h42’49” ”

93 193 HAFSAS Marius Ringeriks – Kraft Look NOR 04h42’49” ”

94 4 HAYMAN Mathew Sky Procycling AUS 04h42’56” 57”

95 8 BOSWELL Ian Sky Procycling USA 04h42’56” ”

96 138 SCHOONBROODT Bob Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h43’02” 01’03”

97 78 VAN ZYL Johann MTN – Qhubeka RSA 04h43’05” 01’06”

98 171 AASVOLD Lorents Ola Team Plussbank NOR 04h43’11” 01’12”

99 154 LINDAU Philip Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h43’12” 01’13”

100 141 JORGENSEN Christian Moberg Team Cult Energy DEN 04h43’13” 01’14”

101 104 PRUUS Peeter Rietumu-Delfin EST 04h43’15” 01’16”

102 27 SELIG Rudiger Katusha GER 04h43’26” 01’27”

103 13 VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team NED 04h43’26” ”

104 15 BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team AUS 04h43’26” ”

105 198 WORMSEN Kristoffer Sommer Ringeriks – Kraft Look NOR 04h43’31” 01’32”

106 187 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley NOR 04h43’34” 01’35”

107 151 BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h41’59”

108 12 BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team NED 04h44’00” 02’01”

109 137 PALOMARES VILLAPLANA Adrian Cyclingteam De Rijke – Shanks ESP 04h44’26” 02’27”

110 22 KRITSKIY Timofey Katusha RUS 04h45’00” 03’01”

111 24 HALLER Marco Katusha AUT 04h45’00” ”

112 183 DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley NOR 04h41’59”

113 42 KUMP Marko Team Saxo – Tinkoff SLO 04h45’25” 03’26”

114 3 EISEL Bernhard Sky Procycling AUT 04h45’25” ”

115 152 DAHLBERG Linus Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h47’14” 05’15”

116 73 JANSE VAN RENSBURG Jacques MTN – Qhubeka RSA 04h47’16” 05’17”

117 153 GINGSJÖ Alexander Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h47’16” ”

118 163 BUGGE Vegard Robinson Joker Merida NOR 04h47’17” 05’18” 2”

119 68 CORBEL Erwann Bretagne – Séché Environneme FRA 04h48’27” 06’28”

120 191 BERGER Hakon Frengstad Ringeriks – Kraft Look NOR 04h48’27” ”

121 195 KØRNER Max Emil Boholm Ringeriks – Kraft Look NOR 04h48’27” ”

122 85 ANDONOV PETROV Danael Caja Rural – Seguros RGA BUL 04h48’27” ”

123 175 JANSEN Amund Grondahl Team Plussbank NOR 04h48’27” ”

124 174 HOEM Bjørn Tore Nilsen Team Plussbank NOR 04h48’27” ”

125 114 PAURIOL Rémi Sojasun FRA 04h48’27” ”

126 58 VOGONDY Nicolas Accent Jobs – Wanty FRA 04h48’27” ”

127 25 ISAYCHEV Vladimir Katusha RUS 04h48’27” ”

128 28 SMUKULIS Gatis Katusha LAT 04h48’27” ”

129 83 DOMAGALSKI Karol Caja Rural – Seguros RGA POL 04h48’27” ”

130 188 LANDA Oscar Team Oster Hus – Ridley NOR 04h49’56” 07’57”

131 63 DELPECH Jean-Luc Bretagne – Séché Environneme FRA 04h50’39” 08’40”

132 157 PÖLDER Robert Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h50’39” ”

133 147 JORGENSEN Kasper Linde Team Cult Energy DEN 04h50’39” ”

134 158 ORSET Jonas Team People4you – Unaas Cycli NOR 04h50’39” ”

135 197 NYQVIST Erik Ringeriks – Kraft Look SWE 04h50’39” ”

136 196 FISKA Øystein Ringeriks – Kraft Look NOR 04h50’39” ”

137 167 OLSEN Martin Joker Merida NOR 04h50’39” ”

138 102 PRIA Lars Rietumu-Delfin ROU 04h50’39” ”

139 52 DEGAND Thomas Accent Jobs – Wanty BEL 04h50’39” ”

140 103 PROKOFJEVS Ivars Rietumu-Delfin LAT 04h50’39” ”

141 134 OTTEMA Rick Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h50’39” ”

142 51 DE TROYER Tim Accent Jobs – Wanty BEL 04h50’39” ”

143 142 CLAUSEN Patrick Team Cult Energy DEN 04h50’39” ”

144 108 VOSEKALNS Andris Rietumu-Delfin LAT 04h50’42” 08’43”

145 86 MORENO ALLUE Fransisco Javier Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h50’42” ”

146 192 BRAHUSHI Thomas Nesset Ringeriks – Kraft Look NOR 04h50’42” ”

147 186 HAMMERSLAND Nicholas Team Oster Hus – Ridley NOR 04h50’42” ”

148 36 VAN LEIJEN Joost Lotto Belisol NED 04h50’42” ”

149 37 KAISEN Olivier Lotto Belisol BEL 04h50’42” ”

150 54 HABEAUX Grégory Accent Jobs – Wanty BEL 04h50’42” ”

151 55 JANS Roy Accent Jobs – Wanty BEL 04h50’42” ”

152 56 NAPOLITANO Danilo Accent Jobs – Wanty ITA 04h50’42” ”

153 173 Andreas Team NOR19920831 Plussbank NOR 04h53’25” 11’26”

154 105 SOROKIN Dimitriy Rietumu-Delfin RUS 05h01’00” 19’01”

155 178 SCHMIDT Petter Team Plussbank NOR 05h02’40” 20’41”

 

ABANDONS – DNF

136 – REUS Kai – Cyclingteam De Rijke – Shanks

 

Klasyfikacja generalna:

1 21 KRISTOFF Alexander KAT NOR 04h41’49”

2 1 BOASSON HAGEN Edvald SKY NOR 04h41’53” 04”

3 93 HINAULT Sébastien IAM FRA 04h41’55” 06”

4 88 TXURRUKA Amets Ansola CJR ESP 04h41’57” 08”

5 14 BOS Théo BLA NED 04h41’59” 10”

6 75 SBARAGLI Kristian MTN ITA 04h41’59” ”

7 126 VAN ASBROECK Tom TSV BEL 04h41’59” ”

8 53 DRUCKER Jean-Pierre AJW LUX 04h41’59” ”

9 124 VANDOUSSELAERE Sven TSV BEL 04h41’59” ”

10 87 LASCA Francesco CJR ITA 04h41’59” ”

11 118 SISKEVICIUS Evaldas SOJ LTU 04h41’59” ”

12 115 SIMON Julien SOJ FRA 04h41’59” ”

13 16 MOLLEMA Bauke BLA NED 04h41’59” ”

14 122 DE VREESE Laurens TSV BEL 04h41’59” ”

15 145 REIHS Michael GLU DEN 04h41’59” ”

16 67 LEQUATRE Geoffroy BSE FRA 04h41’59” ”

17 2 CHERNETSKII Sergei KAT RUS 04h41’59” ”

18 31 BILLE Gaëtan LTB BEL 04h41’59” ”

19 181 BLIKRA Haavard OHR NOR 04h41’59” ”

20 172 ENGER Sondre Holst TPB NOR 04h41’59” ”

21 47 SÖRENSEN Nicki TST DEN 04h41’59” ”

22 166 WILSON Edvin TJM SWE 04h41’59” ”

23 143 HANSEN Jesper GLU DEN 04h41’59” ”

24 96 PELUCCHI Matteo IAM ITA 04h41’59” ”

25 117 PAÏANI Jean-Lou SOJ FRA 04h41’59” ”

26 62 LE MONTAGNER Benjamin BSE FRA 04h41’59” ”

27 182 BYSTROM Sven Erik OHR NOR 04h41’59” ”

28 106 SKUIJINS Toms RBD LAT 04h41’59” ”

29 17 TEN DAM Laurens BLA NED 04h41’59” ”

30 97 TSCHOPP Johann IAM SUI 04h41’59” ”

31 82 ANDRE FERNANDOS Martins CJR POR 04h41’59” ”

32 11 NORDHAUG Lars Petter BLA NOR 04h41’59” ”

33 5 RASCH Gabriel SKY NOR 04h41’59” ”

34 91 AREGGER Marcel IAM SUI 04h41’59” ”

35 61 LAENGEN Vegard Stake BSE NOR 04h41’59” ”

36 38 WELLENS Tim LTB BEL 04h41’59” ”

37 6 ROWE Luke SKY GBR 04h41’59” ”

38 46 MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel TST POR 04h41’59” ”

39 43 LUND Anders TST DEN 04h41’59” ”

40 81 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco CJR ESP 04h41’59” ”

41 57 VAN DIJK Stefan AJW NED 04h41’59” ”

42 92 CUSIN Rémi IAM FRA 04h41’59” ”

43 168 REMME Stian TJM NOR 04h41’59” ”

44 94 HOLLENSTEIN Reto IAM SUI 04h41’59” ”

45 148 VINTHER Troels Ronning GLU DEN 04h41’59” ”

46 112 HIVERT Jonathan SOJ FRA 04h41’59” ”

47 76 STAUFF Andreas MTN GER 04h41’59” ”

48 41 JUUL JENSEN Christopher TST DEN 04h41’59” ”

49 64 MALACARNE Gaël BSE FRA 04h41’59” ”

50 161 BORGERSEN Reidar Bohlin TJM NOR 04h41’59” ”

51 95 LARSSON Gustav IAM SWE 04h41’59” ”

52 84 FERRARI BARCELO Fabricio CJR URU 04h41’59” ”

53 155 LUDVIGSSON Fredrik PPY SWE 04h41’59” ”

54 111 DELAPLACE Anthony SOJ FRA 04h41’59” ”

55 123 JACOBS Pieter TSV BEL 04h41’59” ”

56 98 REICHENBACH Sébastien IAM SUI 04h41’59” ”

57 65 SEPULVEDA Eduardo BSE ARG 04h41’59” ”

58 156 OLSSON Michael PPY SWE 04h41’59” ”

59 113 GALLAND Jérémie SOJ FRA 04h41’59” ”

60 151 BERTILSSON Christian PPY SWE 04h41’59” ”

61 183 DYRNES Kristian OHR NOR 04h41’59” ”

62 116 MARTIAS Rony SOJ FRA 04h42’10” 21”

63 71 VENTER Jaco MTN RSA 04h42’12” 23”

64 32 CORDEEL Sander LTB BEL 04h42’14” 25”

65 101 BECIS Armans RBD LAT 04h42’14” ”

66 72 GRMAY Tsgabu MTN ETH 04h42’14” ”

67 131 DUIJN Huub RIJ NED 04h42’14” ”

68 144 NIELSEN Magnus Cort GLU DEN 04h42’14” ”

69 127 VAN HECKE Preben TSV BEL 04h42’14” ”

70 125 NEIRYNCK Stijn TSV BEL 04h42’14” ”

71 135 KOUWENHOVEN Sjoerd RIJ NED 04h42’14” ”

72 2 EDMONDSON Joshua Thomas SKY GBR 04h42’14” ”

73 77 VAN NIEKERK Dennis MTN RSA 04h42’14” ”

74 162 BREEN Vegard TJM NOR 04h42’14” ”

75 74 MEINTJES Louis MTN RSA 04h42’14” ”

76 66 JARRIER Benoît BSE FRA 04h42’14” ”

77 121 ARMEE Sander TSV BEL 04h42’14” ”

78 177 ROINAS Fridtjof TPB NOR 04h42’14” ”

79 194 HERMANSEN Sindre Eid KRA NOR 04h42’14” ”

80 128 VANOVERBERGHE Arthur TSV BEL 04h42’20” 31”

81 18 VANMARCKE Sep BLA BEL 04h42’20” ”

82 45 NOVAL GONZALEZ Benjamin TST ESP 04h42’24” 35”

83 184 EIDSHEIM Fillip OHR NOR 04h42’24” ”

84 33 NEYENS Maarten LTB BEL 04h42’28” 39”

85 146 STEENSEN André GLU DEN 04h42’30” 41”

86 165 GJØLBERG Adrian TJM NOR 04h42’30” ”

87 34 ROBERT Frederique LTB BEL 04h42’38” 49”

88 133 HAVIK Yoeri RIJ NED 04h42’42” 53”

89 26 PORSEV Aleksandr KAT RUS 04h42’46” 57”

90 44 MIYAZAWA Takashi TST JPN 04h42’46” ”

91 7 SWIFT Ben SKY GBR 04h42’49” 01’00”

92 185 GALTA Frederik Strand OHR NOR 04h42’49” ”

93 164 SKJERPING Kristoffer TJM NOR 04h42’49” ”

94 176 LUNKE Sindre Skjostad TPB NOR 04h42’49” ”

95 193 HAFSAS Marius KRA NOR 04h42’49” ”

96 4 HAYMAN Mathew SKY AUS 04h42’56” 01’07”

97 8 BOSWELL Ian SKY USA 04h42’56” ”

98 138 SCHOONBROODT NED19910212 Bob RIJ NED 04h43’02” 01’13”

99 78 VAN ZYL Johann MTN RSA 04h43’05” 01’16”

100 171 AASVOLD Lorents Ola TPB NOR 04h43’11” 01’22”

101 154 LINDAU Philip PPY SWE 04h43’12” 01’23”

102 141 JORGENSEN Christian Moberg GLU DEN 04h43’13” 01’24”

103 104 PRUUS Peeter RBD EST 04h43’15” 01’26”

104 27 SELIG Rudiger KAT GER 04h43’26” 01’37”

105 13 VAN EMDEN Jos BLA NED 04h43’26” ”

106 15 BROWN Graeme BLA AUS 04h43’26” ”

107 198 WORMSEN Kristoffer Sommer KRA NOR 04h43’31” 01’42”

108 187 JENSEN August OHR NOR 04h43’34” 01’45”

109 12 BOOM Lars BLA NED 04h44’00” 02’11”

110 137 PALOMARES VILLAPLANA Adrian RIJ ESP 04h44’26” 02’37”

111 22 KRITSKIY Timofey KAT RUS 04h45’00” 03’11”

112 24 HALLER Marco KAT AUT 04h45’00” ”

113 42 KUMP Marko TST SLO 04h45’25” 03’36”

114 3 EISEL Bernhard SKY AUT 04h45’25” ”

115 152 DAHLBERG Linus PPY SWE 04h47’14” 05’25”

116 163 BUGGE Vegard Robinson TJM NOR 04h47’15” 05’26”

117 73 JANSE VAN RENSBURG Jacques MTN RSA 04h47’16” 05’27”

118 153 GINGSJÖ Alexander PPY SWE 04h47’16” ”

119 68 CORBEL Erwann BSE FRA 04h48’27” 06’38”

120 191 BERGER Hakon Frengstad KRA NOR 04h48’27” ”

121 195 KØRNER Max Emil Boholm KRA NOR 04h48’27” ”

122 85 ANDONOV PETROV Danael CJR BUL 04h48’27” ”

123 175 JANSEN Amund Grondahl TPB NOR 04h48’27” ”

124 174 HOEM Bjørn Tore Nilsen TPB NOR 04h48’27” ”

125 114 PAURIOL Rémi SOJ FRA 04h48’27” ”

126 58 VOGONDY Nicolas AJW FRA 04h48’27” ”

127 25 ISAYCHEV Vladimir KAT RUS 04h48’27” ”

128 28 SMUKULIS Gatis KAT LAT 04h48’27” ”

129 83 DOMAGALSKI Karol CJR POL 04h48’27” ”

130 188 LANDA Oscar OHR NOR 04h49’56” 08’07”

131 63 DELPECH Jean-Luc BSE FRA 04h50’39” 08’50”

132 157 PÖLDER Robert PPY SWE 04h50’39” ”

133 147 JORGENSEN Kasper Linde GLU DEN 04h50’39” ”

134 158 ORSET Jonas PPY NOR 04h50’39” ”

135 197 NYQVIST Erik KRA SWE 04h50’39” ”

136 196 FISKA Øystein KRA NOR 04h50’39” ”

137 167 OLSEN Martin TJM NOR 04h50’39” ”

138 102 PRIA Lars RBD ROU 04h50’39” ”

139 52 DEGAND Thomas AJW BEL 04h50’39” ”

140 103 PROKOFJEVS Ivars RBD LAT 04h50’39” ”

141 134 OTTEMA Rick RIJ NED 04h50’39” ”

142 51 DE TROYER Tim AJW BEL 04h50’39” ”

143 142 CLAUSEN Patrick GLU DEN 04h50’39” ”

144 108 VOSEKALNS Andris RBD LAT 04h50’42” 08’53”

145 86 MORENO ALLUE Fransisco Javier CJR ESP 04h50’42” ”

146 192 BRAHUSHI Thomas Nesset KRA NOR 04h50’42” ”

147 186 HAMMERSLAND Nicholas OHR NOR 04h50’42” ”

148 36 VAN LEIJEN Joost LTB NED 04h50’42” ”

149 37 KAISEN Olivier LTB BEL 04h50’42” ”

150 54 HABEAUX Grégory AJW BEL 04h50’42” ”

151 55 JANS Roy AJW BEL 04h50’42” ”

152 56 NAPOLITANO Danilo AJW ITA 04h50’42” ”

153 173 ERLAND Andreas TPB NOR 04h53’25” 11’36”

154 105 SOROKIN Dimitriy RBD RUS 05h01’00” 19’11”

155 178 SCHMIDT Petter TPB NOR 05h02’40” 20’51”

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga