Wyścig-Pokoju-Juniorów4 maja odbyły się dwa etapy 40. Międzynarodowego Wyścigu Juniorów Młodszych „Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej” (3-5 maja) – poranna jazda indywidualna na czas oraz popołudniowy etap ze startu wspólnego. Oba wygrał Ukrainiec Iwan Szewczuk.

W 9,5-kilometrowej czasówce w miejscowości Ligota Górna, Iwan Szewczuk (Ukraine Lviv) pokonał o 6 sekund Daniela Staniszewskiego (KKS Ciechanów) i o 9 sekund Damiana Sławek (POM Strzelce Krajeńskie).

Także popołudniowy, 73,5-kilometrowy etap z Byczyny do Wołczyna padł łupem Szewczuka. Wjechał on na metę w 4-osobowej grupce. Na drugim miejscu finiszował Stanisław Aniołkowski (Nowy Dwór Mazowiecki), a na trzecim Filip Deja (KS Pogoń Mostostal Puławy).

Pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej po 3. etapach, pokrywa się z czołową trójką z czasówki. Pierwszy jest Szewczuk, drugi Staniszewski, a trzeci Sławek.