Na drugi etap zaplanowana została drużynowa jazda na czas, która rozegrana zostanie na wyspie Ischia..Jest to największa wyspa w całej Zatoce Neapolitańskiej. Jej urozmaicony krajobraz przyciąga licznych turystów. Nad panoramą wyspy góruje wulkan Epomeo. Wznosi się on na wysokość ośmiuset metrów nad poziomem morza. Istnieje możliwość wjazdu na wulkan, jednak kolarze nie skorzystają z tej okazji. Ischia kusi turystów nie tylko pięknem przyrody i bogactwem szaty roślinnej. Gości przyciągają słynne wulkaniczne gorące źródła w miejscowości Ischia Porto zbudowanej bezpośrednio w… kraterze wulkanu.. Przez lata był to luksusowy kurort, w którym przebywali goście króla , czasem także wypoczywały tam koronowane głowy Królestwa Obojga Sycylii.

Dziś Ischia Porto to znana miejscowość turystyczna, pełna lokali handlowych i rozrywkowych przeznaczonych dla turystów z całego świata. Jest to ulubione miejsce wypoczynkowe obecnej kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Meta etapu przewidziana jest w Forio. Stara część miasta, otoczona jest dziewięcioma wieżami. Uważniejsi widzowie powinni dostrzec wbudowany w skałę kościół Santa Maria del Monte. Jednym z najpiękniejszym miejsc wyspy jest zapewne zatoka Sorgeto. Jest to urocze, zaciszne miejsce, w którym można podziwiać krajobraz niemal nie tknięte ręka człowieka. Tam też, w pobliżu morza tryska ciepłe źródła.

Trasa etapu liczy 17,4 km. Zawodnicy spotkają na niej wiele zakrętów oraz licznie wzniesienia. Pierwszy pomiar czasu jest przewidziany Casamicciola Terme na 8 kilometrze zmagań. Istnieje możliwość wystąpienia niewielkich opadów. Kolarze będą musieli się zmagać z czołowym wiatrem.

Profil: 

profil 2. etap

Faworyci: 

***

Garmin-Sharp;

**

Orica GreenEdge; BMC; Astana

*

Sky; Movistar; Blanco; Katusha

 

Karol Kacprzak