Michał Paluta małeMads Pedersen (Dania) prowadzi po dwóch dniach rywalizacji  w Wyścigu Pokoju Juniorów.  Bardzo dobrze w etapie 2b spisał się Michał Paluta, który był siódmy.

W piątek na młodych kolarzy czekały dwa etapy.  W porannej czasówce na dystansie 11,6 km najlepszy rezultat 14:38 wykręcił Mads Pedersen (Dania). Najlepszy z Polaków Piotr Konwa (4F Racing Team) był 32.

Z kolei popołudniu na 63. kilometrowym odcinku, po finiszu z peletonu wygrał Germain Burton (Wielka Brytania). Na 7. miejscu finiszował Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Pedersen. Konwa ze stratą minuty i sekundy jest 28. Tuż za nim plasuje się Paluta.

Wyniki etap 1a:

1 PEDERSEN Mads DEN Denmark les 11,6 km en 14’38(.12) (moy. 47,556 km/h)
2 GYLLING Andreas Holm DEN Denmark 14:41(.31) +00:03
3 OWEN Logan USA USA 14:44(.50) +00:06
4 RASK Mathias DEN Denmark 14:45(.49) +00:07
5 VAN HOOYDONCK Natha BEL Belgium 14:48(.62) +00:10
6 *MOSTOV Zeke USA USA 14:59(.07) +00:21
7 RUPIANI Daniel ITA Italy 14:59(.82) +00:21
8 VAN DER POEL Mathieu NED Netherlan 15:00(.37) +00:22
9 BIERMANS Jenthe BEL Belgium 15:01(.19) +00:23
10 OOMEN Sam NED Netherlan 15:01(.49) +00:23
11 *ZVERKO David SVK Slovakia 15:06(.13) +00:28
12 *DECRAENE Igor BEL Belgium 15:06(.48) +00:28
13 RASMUSSEN Anders DEN Denmark 15:07(.71) +00:29
14 DAVIES Scott GBR Great Brit 15:08(.51) +00:30
15 KRUL Stef NED Netherlan 15:12(.59) +00:34
16 PER David SLO Slovenia 15:12(.81) +00:34
17 GESBERT Elie FRA France 15:13(.36) +00:35
18 LIZDE Seid ITA Italy 15:13(.71) +00:35
19 VAN GOMPEL Mathias BEL Belgium 15:13(.76) +00:35
20 VELASCO Simone ITA Italy 15:14(.26) +00:36
21 BURTON German GBR Great Brit 15:15(.45) +00:37
22 STRAKHOV Dmitry RUS Russia 15:16(.53) +00:38
23 SCHULZE Julian GER Germany 15:17(.12) +00:39
24 TENBROCK Jonas GER Germany 15:17(.14) +00:39
25 BONNAMOUR Frank FRA France 15:18(.87) +00:40
26 AASVOLD Kristian NOR Norway 15:19(.98) +00:41
27 WACHTER Alexander AUT Austria 15:20(.50) +00:42
28 WELDER Tristan GER Germany 15:21(.18) +00:43
29 AUBERT Remi FRA France 15:21(.33) +00:43
30 *BARTA William USA USA 15:21(.93) +00:43
31 GEOGHEGAN HART Tao GBR Great Brit 15:23(.96) +00:45
32 KONWA Piotr POL Poland 15:24(.30) +00:46
33 MAY Zachery GBR Great Brit 15:26(.56) +00:48
34 PALUTA Michal POL Poland 15:26(.72) +00:48
35 BARBEAU Clement FRA France 15:27(.79) +00:49
36 *SHTEIN Grigoriy KAZ Kazakhsta 15:29(.98) +00:51
37 RAGAN Jacob GBR Great Brit 15:30(.42) +00:52
38 JANSEN Adrian NED Netherlan 15:32(.05) +00:54
39 KASPERKIEWICZ Maciej POL Poland 15:33(.55) +00:55
40 SANDAL Henrik NOR Norway 15:34(.32) +00:56
41 STEEN Nicolaj DEN Denmark 15:36(.65) +00:58
42 *FABRE Etienne FRA France 15:36(.88) +00:58
43 ROHDE Leon GER Germany 15:37(.54) +00:59
44 RUČIGAJ Ziga SLO Slovenia 15:38(.13) +01:00
45 FORFANG Ole NOR Norway 15:38(.26) +01:00
46 STOCK Mario AUT Austria 15:38(.58) +01:00
47 RIVE Dmitriy KAZ Kazakhsta 15:38(.81) +01:00
48 SCHLEGEL Michal CZE Czech Rep 15:40(.02) +01:02
49 GUNST Davy NED Netherlan 15:40(.67) +01:02
50 KOBERNYAK Evgeny RUS Russia 15:41(.12) +01:03
51 SÜßEMILCH Eric GER Germany 15:42(.22) +01:04
52 ALLEGAERT Piet BEL Belgium 15:42(.53) +01:04
53 Christopher GBR Great Brit 15:43(.20) +01:05
54 PELIKÁN János HUN Hungary 15:43(.52) +01:05
55 THEODORSEN Petter NOR Norway 15:45(.20) +01:07
56 *KURIANOV Stepan RUS Russia 15:45(.44) +01:07
57 *BRKIC Benjamin AUT Austria 15:46(.12) +01:08
58 *GREGAARD Wilsly Jonas DEN Denmark 15:46(.15) +01:08
59 NOWAK Florian GER Germany 15:46(.65) +01:08
60 VIEL Mattia ITA Italy 15:47(.04) +01:09
61 SZELAG Gracjan POL Poland 15:47(.16) +01:09
62 VAN REEK Timon NED Netherlan 15:48(.83) +01:10
63 *HYNEK Matouš CZE Czech Rep 15:51(.03) +01:13
64 KAZIMIERCZAK Mateus POL Poland 15:52(.94) +01:14
65 RATZELL Greg USA USA 15:54(.44) +01:16
66 BROŽYNA Piotr POL Poland 15:55(.03) +01:17
67 *ŤOUPALÍK Adam CZE Czech Rep 15:56(.56) +01:18
68 WILLIAMS Noah USA USA 15:59(.71) +01:21
69 *VEBER Matic SLO Slovenia 15:59(.93) +01:21
70 *CHERKASOV Nikolaj RUS Russia 16:02(.32) +01:24
71 ZUBENKO Mykyta UKR Ukraine 16:04(.57) +01:26
72 BAGIOLI Nicola ITA Italy 16:04(.71) +01:26
73 SAUVAGE Paul FRA France 16:04(.94) +01:26
74 STYRBULOV Maxim KAZ Kazakhsta 16:05(.81) +01:27
75 SCHIPFLINGER Florian AUT Austria 16:06(.14) +01:28
76 HARAG Tomáš SVK Slovakia 16:06(.15) +01:28
77 SARKANS Raivis LAT Latvia 16:09(.36) +01:31
78 LICHNOVSKÝ Luděk CZE Czech Rep 16:10(.94) +01:32
79 ŠAFARIČ KOLAR Matic SLO Slovenia 16:13(.02) +01:35
80 SEKANINA Adam CZE Czech Rep 16:13(.95) +01:35
81 KOMIN Alexandr RUS Russia 16:15(.46) +01:37
82 MERELLI Luca ITA Italy 16:17(.15) +01:39
83 BUDYAK Anatoliy UKR Ukraine 16:17(.26) +01:39
84 ABRAHAMSEN Jonas NOR Norway 16:18(.84) +01:40
85 NOVAK Domen SLO Slovenia 16:21(.35) +01:43
86 NYCH Arthem RUS Russia 16:22(.28) +01:44
87 WAUCH Tobias AUT Austria 16:26(.19) +01:48
88 PERNEBEKOV Yerlan KAZ Kazakhsta 16:26(.46) +01:48
89 *UDOD Renat UKR Ukraine 16:27(.86) +01:49
90 PODANS Andrejs LAT Latvia 16:28(.50) +01:50
91 SHEMYAKIN Sergey KAZ Kazakhsta 16:29(.65) +01:51
92 KING Jacob USA USA 16:33(.70) +01:55
93 HOLOMEK Milan SVK Slovakia 16:36(.52) +01:58
94 *CAMRDA Pavel CZE Czech Rep 16:37(.93) +01:59
95 ROEGIERS Jochem BEL Belgium 16:38(.67) +02:00
96 *JIRGENSONS Kärlis LAT Latvia 16:44(.82) +02:06
97 *GIDICH Yevgeniy KAZ Kazakhsta 16:44(.95) +02:06
98 DUBEŇ Martin SVK Slovakia 16:47(.41) +02:09
99 *RUBLEVSKIS Aleksandrs LAT Latvia 16:48(.93) +02:10
100 KATRAŠNIK Gasper SLO Slovenia 16:57(.75) +02:19
101 VARRÓ Gegely HUN Hungary 16:57(.86) +02:19
102 BROVARNYK Pavlo UKR Ukraine 16:58(.63) +02:20
103 HOLZINGER Alexander AUT Austria 16:59(.90) +02:21
104 *HENTTALA Niklas FIN Finland 17:04(.33) +02:26
105 LUOSTARINEN Henrik FIN Finland 17:07(.08) +02:29
106 *MÓRITZ Dániel HUN Hungary 17:12(.38) +02:34
107 *BAŠKA Denis SVK Slovakia 17:18(.31) +02:40
108 *KALABA Dusan SRB Serbian 17:43(.53) +03:05
109 *BOGDANIVIC Milan SRB Serbian 17:51(.41) +03:13


Wyniki etap 2b:

1 BURTON German GBR Great Britai les 63 km en 1h25’15” (moy. 44,34 km/h) (B : 6”)
2 LAWLESS Christopher GBR Great Britai 00:00 (B : 4”)
3 PEDERSEN Mads DEN Denmark 00:00 (B : 5”)
4 BARBEAU Clement FRA France 00:00
5 SANDAL Henrik NOR Norway 00:00
6 VAN DER POEL Mathieu NED Netherlands 00:00
7 PALUTA Michal POL Poland 00:00
8 WELDER Tristan GER Germany 00:00
9 *SHTEIN Grigoriy KAZ Kazakhstan 00:00
10 WAUCH Tobias AUT Austria 00:00
11 BIERMANS Jenthe BEL Belgium 00:00
12 ALLEGAERT Piet BEL Belgium 00:00
13 LIZDE Seid ITA Italy 00:00
14 SAUVAGE Paul FRA France 00:00
15 KRUL Stef NED Netherlands 00:00
16 KASPERKIEWICZ Maciej POL Poland 00:00
17 VELASCO Simone ITA Italy 00:00
18 WACHTER Alexander AUT Austria 00:00
19 PER David SLO Slovenia 00:00
20 OWEN Logan USA USA 00:00 2
21 OOMEN Sam NED Netherlands 00:00
22 GYLLING Andreas Holm DEN Denmark 00:00 (B : 1”)
23 GUNST Davy NED Netherlands 00:00
24 SÜßEMILCH Eric GER Germany 00:00
25 DAVIES Scott GBR Great Britai 00:00
26 RASK Mathias DEN Denmark 00:00
27 BUDYAK Anatoliy UKR Ukraine 00:00
28 KATRAŠNIK Gasper SLO Slovenia 00:00
29 STRAKHOV Dmitry RUS Russia 00:00
30 *VEBER Matic SLO Slovenia 00:00
31 RUPIANI Daniel ITA Italy 00:00
32 HOLOMEK Milan SVK Slovakia 00:00
33 AUBERT Remi FRA France 00:00
34 KAZIMIERCZAK Mateus POL Poland 00:00
35 SCHULZE Julian GER Germany 00:00
36 PODANS Andrejs LAT Latvia 00:00
37 SZELAG Gracjan POL Poland 00:00
38 TENBROCK Jonas GER Germany 00:00
39 BONNAMOUR Frank FRA France 00:00
40 KONWA Piotr POL Poland 00:00
41 VAN GOMPEL Mathias BEL Belgium 00:00
42 GESBERT Elie FRA France 00:00
43 STEEN Nicolaj DEN Denmark 00:00
44 VAN HOOYDONCK Nath BEL Belgium 00:00
45 PERNEBEKOV Yerlan KAZ Kazakhstan 00:00
46 *GIDICH Yevgeniy KAZ Kazakhstan 00:00
47 MERELLI Luca ITA Italy 00:00
48 VAN REEK Timon NED Netherlands 00:00
49 RUČIGAJ Ziga SLO Slovenia 00:00
50 *BARTA William USA USA 00:00
51 NOWAK Florian GER Germany 00:00
52 Jochem BEL Belgium 00:00
53 *MOSTOV Zeke USA USA 00:00
54 *DECRAENE Igor BEL Belgium 00:00
55 NYCH Arthem RUS Russia 00:00
56 STYRBULOV Maxim KAZ Kazakhstan 00:00
57 *CAMRDA Pavel CZE Czech Repu 00:00
58 RATZELL Greg USA USA 00:00
59 SEKANINA Adam CZE Czech Repu 00:00
60 PELIKÁN János HUN Hungary 00:00
61 *MÓRITZ Dániel HUN Hungary 00:00
62 KOBERNYAK Evgeny RUS Russia 00:00
63 KOMIN Alexandr RUS Russia 00:00
64 DUBEŇ Martin SVK Slovakia 00:00
65 BROŽYNA Piotr POL Poland 00:00
66 *KALABA Dusan SRB Serbian 00:00
67 SHEMYAKIN Sergey KAZ Kazakhstan 00:00
68 RIVE Dmitriy KAZ Kazakhstan 00:00
69 STOCK Mario AUT Austria 00:00
70 *HENTTALA Niklas FIN Finland 00:00
71 SCHIPFLINGER Florian AUT Austria 00:00
72 *GREGAARD Wilsly Jona DEN Denmark 00:00
73 SARKANS Raivis LAT Latvia 00:00
74 HOLZINGER Alexander AUT Austria 00:00
75 *UDOD Renat UKR Ukraine 00:00
76 *ŤOUPALÍK Adam CZE Czech Repu 00:00
77 MAY Zachery GBR Great Britai 00:00
78 LICHNOVSKÝ Luděk CZE Czech Repu 00:00
79 ABRAHAMSEN Jonas NOR Norway 00:00
80 NOVAK Domen SLO Slovenia 00:00
81 *KURIANOV Stepan RUS Russia 00:00
82 THEODORSEN Petter NOR Norway 00:00
83 RASMUSSEN Anders DEN Denmark 00:00
84 RAGAN Jacob GBR Great Britai 00:00
85 SCHLEGEL Michal CZE Czech Repu 00:00
86 VARRÓ Gegely HUN Hungary 00:00
87 *BRKIC Benjamin AUT Austria 00:00
88 JANSEN Adrian NED Netherlands 00:00
89 ZUBENKO Mykyta UKR Ukraine 00:00
90 *FABRE Etienne FRA France 00:00
91 HARAG Tomáš SVK Slovakia 00:00
92 ŠAFARIČ KOLAR Matic SLO Slovenia 00:21
93 *RUBLEVSKIS Aleksandr LAT Latvia 00:21
94 VIEL Mattia ITA Italy 00:21
95 *JIRGENSONS Kärlis LAT Latvia 00:25
96 *CHERKASOV Nikolaj RUS Russia 00:27
97 BAGIOLI Nicola ITA Italy 00:30
98 AASVOLD Kristian NOR Norway 00:35
99 *ZVERKO David SVK Slovakia 00:35
100 BROVARNYK Pavlo UKR Ukraine 00:47
101 KING Jacob USA USA 00:52
102 LUOSTARINEN Henrik FIN Finland 00:52
103 GEOGHEGAN HART Tao GBR Great Britai 00:00
104 *BOGDANIVIC Milan SRB Serbian 01:19
105 FORFANG Ole NOR Norway 01:38
106 ROHDE Leon GER Germany 01:38
107 *BAŠKA Denis SVK Slovakia 00:00
108 *HYNEK Matouš CZE Czech Repu 00:00
109 WILLIAMS Noah USA USA 02:37

Klasyfikacja generalna :
1 PEDERSEN Mads DEN Denmark les 174,8 km en 4h17’21” (moy. 40,725 km/h)
2 RASK Mathias DEN Denmark 00:15
3 GYLLING Andreas Holm DEN Denmark 00:17
4 VAN HOOYDONCK Nath BEL Belgium 00:17
5 OWEN Logan USA USA 00:19
6 VAN DER POEL Mathieu NED Netherlands 00:23
7 *MOSTOV Zeke USA USA 00:36
8 RUPIANI Daniel ITA Italy 00:36
9 BIERMANS Jenthe BEL Belgium 00:38
10 OOMEN Sam NED Netherlands 00:38
11 RASMUSSEN Anders DEN Denmark 00:41
12 *DECRAENE Igor BEL Belgium 00:43
13 DAVIES Scott GBR Great Britain 00:45
14 PER David SLO Slovenia 00:45
15 BURTON German GBR Great Britain 00:46
16 KRUL Stef NED Netherlands 00:49
17 LIZDE Seid ITA Italy 00:49
18 GESBERT Elie FRA France 00:50
19 VAN GOMPEL Mathias BEL Belgium 00:50
20 VELASCO Simone ITA Italy 00:51
21 STRAKHOV Dmitry RUS Russia 00:53
22 SCHULZE Julian GER Germany 00:54
23 BONNAMOUR Frank FRA France 00:55
24 WACHTER Alexander AUT Austria 00:57
25 WELDER Tristan GER Germany 00:58
26 AUBERT Remi FRA France 00:58
27 GEOGHEGAN HART Tao GBR Great Britain 01:00
28 KONWA Piotr POL Poland 01:01
29 PALUTA Michal POL Poland 01:01
30 MAY Zachery GBR Great 01:03 01:03
31 BARBEAU Clement FRA France 01:06
32 *SHTEIN Grigoriy KAZ Kazakhstan 01:10
33 KASPERKIEWICZ Maciej POL Poland 01:11
34 SANDAL Henrik NOR Norway 01:13
35 *FABRE Etienne FRA France 01:15
36 RUČIGAJ Ziga SLO Slovenia 4:18:36
37 LAWLESS Christopher GBR Great Britain 01:16
38 GUNST Davy NED Netherlands 01:17
39 ALLEGAERT Piet BEL Belgium 01:19
40 PELIKÁN János HUN Hungary 01:20
41 THEODORSEN Petter NOR Norway 01:22
42 *KURIANOV Stepan RUS Russia 01:22
43 SZELAG Gracjan POL Poland 01:24
44 *HYNEK Matouš CZE Czech Republic 01:28
45 RATZELL Greg USA USA 01:31
46 AASVOLD Kristian NOR Norway 01:31
47 BROŽYNA Piotr POL Poland 01:32
48 *ŤOUPALÍK Adam CZE Czech Republic 01:33
49 *VEBER Matic SLO Slovenia 01:36
50 SAUVAGE Paul FRA France 01:37
51 NOWAK Florian GER Germany 01:41
52 HARAG Tomáš SVK Slovakia 01:43
53 VIEL Mattia ITA Italy 01:45
54 SARKANS Raivis LAT Latvia 01:46
55 William USA19960104 USA USA 01:53
56 BUDYAK Anatoliy UKR Ukraine 01:54
57 STOCK Mario AUT Austria 01:54
58 ABRAHAMSEN Jonas NOR Norway 01:55
59 NOVAK Domen SLO Slovenia 01:58
60 NYCH Arthem RUS Russia 01:59
61 WAUCH Tobias AUT Austria 02:03
62 PERNEBEKOV Yerlan KAZ Kazakhstan 02:03
63 PODANS Andrejs LAT Latvia 02:05
64 ŠAFARIČ KOLAR Matic SLO Slovenia 02:11
65 *CAMRDA Pavel CZE Czech Republic 02:14
66 ROEGIERS Jochem BEL Belgium 02:15
67 VARRÓ Gegely HUN Hungary 02:55
68 *ZVERKO David SVK Slovakia 04:46
69 JANSEN Adrian NED Netherlands 04:53
70 STEEN Nicolaj DEN Denmark 04:57
71 *BRKIC Benjamin AUT Austria 05:07
72 KAZIMIERCZAK Mateus POL Poland 05:07
73 VAN REEK Timon NED Netherlands 05:09
74 STYRBULOV Maxim KAZ Kazakhstan 05:24
75 ZUBENKO Mykyta UKR Ukraine 05:25
76 KOMIN Alexandr RUS Russia 05:36
77 MERELLI Luca ITA Italy 05:45
78 *UDOD Renat UKR Ukraine 05:48
79 SHEMYAKIN Sergey KAZ Kazakhstan 05:55
80 BAGIOLI Nicola ITA Italy 05:55
81 KOBERNYAK Evgeny RUS Russia 06:14
82 KATRAŠNIK Gasper SLO Slovenia 06:18
83 *MÓRITZ Dániel HUN Hungary 06:49
84 BROVARNYK Pavlo UKR Ukraine 06:52
85 RIVE Dmitriy KAZ Kazakhstan 07:35
86 SCHLEGEL Michal CZE Czech Republic 11:33
87 SÜßEMILCH Eric GER Germany 11:35
88 *GREGAARD Wilsly Jona DEN Denmark 11:39
89 LICHNOVSKÝ Luděk CZE Czech Republic 12:35
90 *GIDICH Yevgeniy KAZ Kazakhstan 12:37
91 DUBEŇ Martin SVK Slovakia 13:12
92 TENBROCK Jonas GER Germany 13:55
93 *HENTTALA Niklas FIN Finland 14:08
94 WILLIAMS Noah USA USA 14:29
95 SCHIPFLINGER Florian AUT Austria 14:44
96 RAGAN Jacob GBR Great Britain 15:04
97 *CHERKASOV Nikolaj RUS Russia 15:18
98 SEKANINA Adam CZE Czech Republic 15:47
99 HOLOMEK Milan SVK Slovakia 16:10
100 *BAŠKA Denis SVK Slovakia 16:11
101 HOLZINGER Alexander AUT Austria 16:30
102 *JIRGENSONS Kärlis LAT Latvia 16:43
103 *RUBLEVSKIS Aleksandr LAT Latvia 16:43
104 ROHDE Leon GER Germany 16:49
105 FORFANG Ole NOR Norway 16:50
106 KING Jacob USA USA 16:59
107 *KALABA Dusan SRB Serbian 17:14
108 LUOSTARINEN Henrik FIN Finland 17:33
109 *BOGDANIVIC Milan SRB Serbian 18:44

 

Andrzej