Już w środę 1. maja odbędzie się kolejny wyścig z kalendarza BGŻ ProLigi. W Baboszewie na najlepsze polskie grupy czeka 25. Memoriał Andrzeja Trochanowskiego.

Trasa Trochanowski

Memoriał Andrzeja Trochanowskiego to trzeci w tym sezonie wyścig zaliczany do cyklu BGŻ ProLiga. Jednocześnie impreza rozgrywana na Mazowszu, jest pierwszym polskim wyścigiem, znajdującym się w kalendarzu UCI. Klasyk posiada kategorię 1.2.

Zawodnicy będą się ścigać na 21-kilometrowej rundzie w okolicach Baboszewa. Okrążenie kolarze muszą pokonać osiem razy, co łącznie da dystans 168 kilometrów. Trasa jest płaska, więc na mecie prawdopodobnie będziemy światkami sprintu z peletonu. Właśnie w takim scenariuszu rozgrywały się ostatnie edycje. Przed rokiem zacięty pojedynek stoczyli Tomasz Smoleń (Bank BGŻ Team) i Andrzej Bartkiewicz (Wibatech Brzeg). Obronną ręką z tego starcia wyszedł podopieczny Zbigniewa Szczepkowskiego.

Bartkiewicz Smoleń Janiszewski

Dyrektorem wyścigu jest Marcin Wasiołek. Start odbędzie się o 13:00, a kolarzy na mecie powinniśmy spodziewać się w okolicach 17:00.

Regulamin wyścigu tutaj

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments