Alessandro PetacchiWłoskie media podają informację o transferze Alessandro Petacchiego do ekipy Omega Pharma – Quick Step. Przypomnijmy, że Włoch kilka dni temu ogłosił koniec kariery.

W dzisiejszej Gazzetta dello Sport można przeczytać, że „Ale-Jet” dogadał się już w kwestii swojego kontraktu z Omega Pharma – Quick Step. Doświadczony sprinter miałby wystartować z belgijską ekipą już podczas Giro d`Italia, gdzie jego zadaniem byłoby rozprowadzanie Marka Cavendisha. Potwierdzeniem ma być fakt, że kilka osób widziało Petacchiego na welodromie w Montichiari, gdzie testował rowery Specialized, na których ściga się OPQS.

Jedyną przeszkodą, która stoi pomiędzy dwoma stronami są przepisy UCI. Zabraniają one zmiany barw w trakcie sezonu. Okienko transferowe trwa od 1 do 15 sierpnia, jednak nawet wtedy kolarze nie mogą przechodzić z jednej drużyny WorldTour do drugiej. Z drugiej strony Petacchi przed kilkoma dniami rozwiązał swoją umowę z Lampre-Merida, więc jest „wolnym strzelcem”. Zobaczymy więc jak potraktuje tę sytuację UCI i czy Włoch pojawi się na starcie Giro d`Italia, które rozpocznie się już w sobotę w Neapolu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin

Brzydko mi to pachnie.