TC Chrobry Lasocki GłogówBardzo pracowity będzie przełom kwietnia i maja dla ekipy TC Chrobry Lasocki Głogów.

We wtorek 30. kwietnia nasi kolarze wezmą udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „O Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego”. Jest to wyścig dla kategorii elita i U-23. Z kolei dzień później część ekipy wystartuje w 25. Memoriale im. Andrzeja Trochanowskiego.

Zawodnicy będą się ścigać na 21-kilometrowej rundzie dookoła Baboszewa, którą pokonają osiem razy. W sumie przejadą 168 kilometrów. Trasa jest stosunkowo płaska i największe szanse na zwycięstwo mają sprinterzy.

Skład TC Chrobry Lasocki Głogów na Memoriał Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI): Konrad Tomasiak, Damian Fornalski, Konrad Zatorski, Piotr Skrzeszewski, Jakub Pytka.

Druga część ekipy, w dniach 1 – 5 maja, wystartuje w największym szosowym wyścigu w Środkowej Europie dla zawodników do lat 23 – Karpacki Wyścig Kurierów. Start do pierwszego etapu nastąpi w Dohnanach. Zawodnicy w ciągu pięciu dni pokonają blisko 550-kilometrową trasę, która poprowadzi ze Słowacji, przez Czechy do Polski. Do rywalizacji przystąpi blisko 180 kolarzy reprezentujących 30 zespołów.

Na liście startowej Karpackiego Wyścigu Kurierów 2013 pojawiło się 8 zespołów kontynentalnych, 9 zespołów klubowych, 9 reprezentacji narodowych oraz 4 reprezentacje regionalne.

Skład TC Chrobry Lasocki Głogów na Karpacki Wyścig Kurierów: Patryk Stosz, Norbert Krakowiak Adam Majorek, Łukasz Marcinkowski, Jakub Kantek.

 

Źródło: TC Chrobry Lasocki Głogów

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments