Paulina Brzeźna-BentkowskaPaulina Brzeźna-Bentkowska (Pacyfic Toruń) wygrała 3. etap wyścigu Gracia Orlova (2.2 UCI)! Liderką pozostała Ellen Van Dijck (Specialized Lululemon).

Popołudniowy odcinek czeskiego wyścigu prowadził z Orlovy do Visalaje i liczył 58 kilometrów. W końcówce zawiązała się decydująca akcja, w której była Brzeźna-Betnkowska.

Oprócz wicemistrzyni Polski było tam jeszcze kilka zawodniczek, jednak w końcówce jadąca w barwach Pacyficu Toruń nie dała cienia szans rywalkom. Druga była liderka – Ellen Van Dijck, a trzecia Fabiana Luperini (Faren-let`go Finland Team). Blisko, bo na 16. miejscu ze stratą 14. sekund przyjechała Katarzyna Niewiadoma (Pacyfic Toruń).

W klasyfikacji generalnej najlepszą z Polek jest 19. Eugenia Bujak (Polska Regionalna).

Pełne wyniki tutaj

Poprzedni artykułTdR: Gianni Meersman i Chris Froome o 3. etapie
Następny artykułTobiasz Pawlak wygrywa etap i obejmuje prowadzenie w Grudziądzu!