IMG_304218 maja 2013 r. Ustroń ponownie gościć będzie kolorowy peleton kolarzy. Już po raz czwarty odbędzie się wyścig szosowy o Puchar Równicy w ramach ogólnopolskiego cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton.

Przypomnijmy, że w roku 2012 honorowym gościem wyścigu, w którym wzięła udział imponująca liczba 230 zawodników, była legenda polskiego kolarstwa – Ryszard Szurkowski.

Puchar Równicy realizowany we współpracy z Miastem Ustroń wystartuje o godz. 10.00 z rynku w kierunku mety na górze Równica.

Patronat honorowy nad wyścigiem objęli Burmistrza Miasta Ustroń oraz Starosta Cieszyński.

Głównym celem imprezy jest propagowanie kolarstwa szosowego oraz promocja walorów sportowo-turystycznych Miasta Ustroń oraz góry Równica.

Trasa tegorocznej edycji wyścigu przedstawia się bardzo interesująco:

Runda honorowa i prezentacja peletonu kolarzy przebiegać będzie ulicami: Ustroń rynek – Andrzeja Brody – Grażyńskiego – Aleja Legionów – Armii Krajowej – Skalica. Podjazd na Równicę liczący 8,5 km to początek sportowej rywalizacji. Kolarze pojadą ul. Skalica – Turystyczną – Wczasową – ul. Równica, aż do osiągnięcia góry Równicy – parking obok schroniska. Tutaj nastąpi nawrót i zjazd tą samą drogą długości 10,5 km do ulicy Sportowej. Zasadniczym fragmentem trasy jest runda przez Zawodzie Dolne ulicami: Sportową – Kuźniczą – Źródlaną – Leczniczą – Uboczną – Szpitalną – Grażyńskiego – ponownie Sportową. Rundę liczącą 6,2 km wszyscy kolarze pokonują 5 razy, co daje łącznie 31 km. Meta wyścigu znajduje się tradycyjnie na Równicy, na która trzeba wjechać w sumie 2 razy po pokonaniu dystansu 65 km i sumie podjazdów prawie 2000 metrów.

Bezpieczeństwa oraz porządku na drogach w trakcie trwania wyścigu pilnować będą policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, Straż Miejska Ustroń, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Ustronia oraz sędziowie. Organizatorzy informują o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym trwających czasowo w godzinach od 10.00 do około godz. 14.00. Trasa wyścigu i jego formuła zostały tak dopasowane aby w jak najmniejszym stopniu utrudniały ruch drogowy i nie były zbyt uciążliwe dla mieszkańców oraz turystów i kuracjuszy. Szczegółowe informacje dotyczące czasowego zamknięcia dróg podane zostana tuż przed imprezą, po uzyskaniu wszystkich opinii i wydaniu zezwolenia na przeprowadzenie imprezy.

Organizator wyścigu – Wiesław Legierski – serdecznie zaprasza miłośników dwóch kółek do czynnego udziału w imprezie – dla mieszkańców Ustronia czekają specjalne niespodzianki w biurze zawodów. Trasa ułożona „na wyciągnięcie ręki” umożliwia aktywne kibicowanie kolarzom nie tylko w okolicach mety na Równicy, ale także rundy na Zawodziu Dolnym i dzielnicy Jaszowiec.

Program wyścigu przedstawia się następująco:

17.05.2013 (piątek)

godz. 18.00 – 21.00 – biuro zawodów – Ustroń rynek

18.05.2013 (sobota)

godz. 7.30 – 9.30 – biuro zawodów

godz. 10.00 – start

godz. 16.00 – dekoracja, rozdanie nagród z Dobrych Sklepów Rowerowych

godz. 17.00 – zakończenie (Ustroń rynek)

Pierwszych 6 zawodników i zawodniczek w każdej z 8 kategorii wiekowych otrzyma specjalny puchar ufundowany przez Miasto Ustroń. Pula nagród dla najlepszych kolarzy ufundowanych przez sieć Dobrych Sklepów Rowerowych liczy prawie 3 tys. zł. Odżywki i napoje dla sportowców sponsoruje firma ACTIVLAB.

Informacje dostępne na stronie internetowej www.roadmaraton.pl

Organizator:

Wiesław Legierski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments