Paweł WęgierskiPaweł Węgierski – polski junior, który od najmłodszych lat mieszka wraz z rodziną we Włoszech odnosi sukcesy. 17-latek w ostatni weekend był trzeci w 28. Memoriale Sauro Drei.

Paweł Węgierski ściga się w drużynie Mogliano 85. W poprzednim sezonie, kiedy był jeszcze juniorem młodszym na koncie miał cztery zwycięstwa. Sezon 2013 jest jego pierwszym w gronie juniorów. Nie przeszkodziło mu to jednak w odnoszeniu kolejnych sukcesów.  7. kwietnia w wyścigu Gp Salumificio Pavoncelli był dziesiąty, a tydzień później zajął 5. miejsce w Gp Associazione Direttori Sportivi – Castel d’Azzano.

W ostatni weekend, Węgierskiemu udało stanąć się na podium w Memorial Sauro Drei. Impreza rozgrywana w górzystym terenie padła łupem Michele Nolettiego (Romagnano).

Rodzina Węgierskich od ośmiu lat mieszka we Włoszech w mieście Fagagna, niedaleko Udine. W Polsce mieszkali w Środzie Śląskiej. W poprzednim roku chciał również pojawić się w Polsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli Mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Niestety system kwalifikacji sprawia, że Paweł musiałby przyjeżdżać specjalnie z Włoch na wyścigi eliminacyjne do OOM.

W juniorach nie ma już kwalifikacji i Węgierski będzie mógł skonfrontować się ze swoimi, polskimi rówieśnikami podczas Mistrzostw Polski w Sobótce. Oprócz tego, wraz ze swoją drużyną weźmie udział w Tour de la Region de Łódź (2.1 UCI).

 

Andrzej