2_0140310_1_thumb2Ekipa Ag2r La Mondiale przedstawiła swój skład na nachodzące wielkimi krokami Giro d’Italia. Mimo wypadku podczas Giro del Trentino w składzie znalazł się Domenico Pozzovivo. Nie zabrakło też miejsca dla rewelacyjnego Kolumbijczyka Betancura, który świetnie prezentował się podczas Tryptyku Ardeńskiego.

Francuska drużyna potwierdziła, że liderami zespołu będą wspomniani Domenico Pozzovivo i Carlos Alberto Betancur. W ubiegłym roku “Pozzo”, będąc kolarzem Colnago – CSF Inox wygrał jeden z etapów wyścigu i zajął ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej. Włoski góral niestety zaliczył upadek podczas niedawno zakończonego Giro del Trentino i doznał złamania dwóch żeber. Jednak mimo tego zdarzenia, kolarz nie może narzekać na początek roku w swoim wykonaniu.

Bardzo ładnie wprowadził się do zespołu Kolumbijczyk Betancur, który ostatnie dwa sezony spędził w Acqua e Sapone. Kwiecień jest dla zawodnika Ag2r wręcz piorunujący. Najpierw dobry wynik na etapówce Vuelta al Pais Vasco, później piękne występy podczas Flčche Wallonne i Ličge – Bastogne – Ličge (odpowiednio 3 i 4 miejsce). Od dziś Betancur będzie chciał jak najlepiej zaprezentować się w Tour de Romandie.

Skład Ag2r La Mondiale na Giro d’Italia:
Domenico Pozzovivo, Carlos Alberto Betancur, Davide Appollonio, Manuel Belletti, Julien Berard, Guillaume Bonnafond, Hubert Dupont, Ben Gastauer i Sylvain Georges.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga