Tour of FlandersPo zajęciu czwartego miejsca w niedzielnym wyścigu Amstel Gold Race, najlepszy w tym sezonie polski kolarz Michał Kwiatkowski wystartuje w środę w drugim z ardeńskich klasyków – Walońskiej Strzale. W ostatnią niedzielę “Kwiatek” udowodnił, że znakomicie czuje się w roli lidera drużyny.

Walońska Strzała to drugi wyścig należący do tzw. ardeńskiego tryptyku, w skład którego wchodzą odbywające się na przestrzeni ośmiu dni Amstel Gold Race, Walońska Strzała i Liege-Bastogne-Liege. Kwiatkowski, który wcześniej bardzo dobrze spisywał się w silnie obsadzonych wyścigach etapowych (m.in. czwarte miejsce w Tirreno Adriatico), prezentuje się znakomicie także w

najbardziej prestiżowych imprezach jednodniowych. W wyścigu Dookoła Flandrii przez większą część trasy był w uciekającej grupie, a w Amstel Gold Race finiszował na czwartej pozycji, ocierając się o podium.

Jak sam przyznaje Kwiatkowski, cała trasa Walońskiej Strzały (205 km) jest trudna, co więcej kończy się stromym finiszem w miejscowości Huy. Polak nastawia się więc bardziej na walkę w Liege-Bastogne-Liege. W środę w gronie faworytów będą m.in. Joaquim Rodriguez (zwycięzca z 2012 r.), Alberto Contador, Alejandro Valverde i Philippe Gilbert. Wśród Polaków oprócz Kwiatkowskiego zobaczymy Michała Gołasia i Macieja Paterskiego.

Wyścig od 15:00 na antenie Eurosportu komentować będą Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski.

 

Informacja Prasowa