Aleja Sław KolarstwaWitamy wszystkich sympatyków kolarstwa. Na wstępie pragniemy podziękować naszym  honorowym gościom, którzy zaszczycili nas na odsłonięciu  swoich tablic w Alei Sław Kolarstwa podczas wyścigu Ślężański Mnich.

Kolarze i kibice mieli okazję na żywo zobaczyć Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa, Stanisława Szozdę, Mieczysława Nowickiego, Lucjana Lisa i Zdzisława Wronę. Szczegółową relację z imprezy można zobaczyć na stronie www.kolarskiemp.sobotka.pl, a galerię zdjęć > tutaj.

Projekt Alei Sław Kolarstwa zakłada odsłanianie tablic przy okazji ważnych wyścigów kolarskich rozgrywanych w Sobótce. Kapituła ustaliła zasady i kolejność zapraszania Sław. tak aby rozpocząć od prezentacji pierwszych olimpijczyków i medalistów mistrzostw świata i w miarę kolejnych odsłon prezentować coraz to nowe pokolenia wielkich kolarzy. Przy okazji każdej uroczystości będzie również odsłaniana tablica jednego z wybitnych kolarzy wychowanków klubu kolarskiego z Sobótki.

Po wielu pochlebnych opiniach i komentarzach głównych aktorów wydarzenia i dużej rzeszy kibiców pragniemy przybliżyć kolejne terminy i sławy których tablice będą odsłaniane. Do odsłonięcia tablic podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2013 kapituła będzie miała przyjemność i zaszczyt zaprosić kolejne Sławy Polskiego Kolarstwa.

W dniu 23 czerwca po przyjęciu zaproszenia swoją „skałę” odsłonią: Tadeusz Mytnik, Jan Jankiewicz, Janusz Kowalski, Krzysztof Sujka, Jan Faltyn, Jan Brzeźny, Henryk Charucki, Jan Smyrak, Zbigniew Szczepkowski i wychowanek BKS Ślęża Sobótka Marian Turowski. W kwietniu 2014 roku pod czas wyścigu Ślężański Mnich kapituła będzie miała zaszczyt zaprezentować kolejne Sławy Polskiego Kolarstwa. Zaproszenia do Alei otrzymają Zenon Jaskuła, Lech Piasecki, Zbigniew Spruch, Marek Leśniewski, Andrzej Sypytkowski i wychowanek Sobótki Sławomir Chrzanowski. Kapituła pragnie również odsłonić tablicę ŚP Joachima Halupczoka. 

Patrząc z perspektywy historii i czasów obecnych  na ilość Sław w naszym polskim peletonie i zasobów skał w Strzeblowskich Kopalniach Surowców Mineralnych, to przez kilka następnych lat będziemy mieli przyjemność gościć pokolenia wielkich kolarzy. Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę w Alei Sław Kolarstwa w dniu 23 czerwca podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Sobótka 2013.

W imieniu Kapituły

sekretarz

Przemysław Bednarek