contAlberto Contador (Saxo – Tinkoff) dzień po zakończeniu Vuelta al Pais Vasco zajął 3 miejsce w Klasika Primavera. Hiszpański zawodnik mocno zastanawia się nad odpoczynkiem i rozważa odpuszczenie Ardeńskich klasyków.

Contador rozpoczął sezon już w styczniu, gdzie podczas Tour de San Luis wygrał jeden z etapów. Występy w Omanie, Tirreno – Adriatico czy w Kraju Basków były solidne, ale nie dla kolarza Saxo – Tinkoff. Przyzwyczajony do wygrywania Hiszpan chciał wczoraj powetować sobie te straty, ale atak kilka kilometrów przed metą także nie dał mu upragnionego zwycięstwa. Teraz “El Pistolero” poważnie zastanawia się nad odpoczynkiem.

“Będę musiał trochę odpocząć i zobaczyć jak organizm na to zareaguje. Wczoraj byłem bardzo bliski zwycięstwa, ale pod koniec finiszu moje nogi były już bardzo zmęczone. Mimo wszystko jestem zadowolony z tych ostatnich dni. Wydaje mi się, że zaczęliśmy ten sezon ciut za wcześnie, ale z drugiej strony nie ma lepszych treningów niż dni wyścigowe.” mówił Contador po występie w hiszpańskim wyścigu klasycznym.

Pierwszym z Ardeńskich klasyków będzie Amstel Gold Race, który odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia.

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga