rui costaRui Costa (Movistar) zwyciężył w hiszpańskim wyścigu Klasika Primavera. Portugalczyk na ostatnim kilometrze wyprzedził Pablo Urtasuna (Euskaltel) i atakującego wcześniej Alberto Contadora (Saxo – Tinkoff).

Trochę w cieniu wydarzeń na brukach Paryż – Roubaix została rozegrana 59 edycja Klasika Primavera. Wyścig wokół Amorebieta liczył 171,6 km a w drugiej części trasy na kolarzy czekały dwa wzniesienia: Muniketagane (2 kategoria) i Autzagane (3 kategoria), które mieli pokonać po trzy razy. Na wczesną ucieczkę zdecydowało się trzech śmiałków: Ruben Fernández (Caja Rural), Boris Shpilevski (Lokosphinx) i Mikel Aristi (Euskadi). Uzyskali oni maksymalnie 6 minut i 30 sekund przewagi nad peletonem.

Najdłużej na czele utrzymywał się 22 letni Fernández, dla którego była to szansa na życiowy sukces. Niestety mocna praca drużyny Movistar nie pozwoliła Hiszpanowi wygrać tego wyścigu. Jego piękna akcja zakończyła się 26 km przed metą. Ostatnie kilometry to kilka ataków, w tym jeden w wykonaniu Alberto Contadora (Saxo – Tinkoff) i Beñata Intxausti (Movistar). Obaj wczoraj zakończyli rywalizację w Wyścigu Dookoła Kraju Basków, a dziś walczyli o triumf w hiszpańskim klasyku. Jeszcze kilometr przed metą obaj mieli kilka sekund przewagi nad goniącą ich grupką, ale ostatecznie to nie do nich należało ostatnie słowo.

Trzeci rok z rzędu kibice hiszpańscy nie doczekali się triumfu swojego rodaka w Klasika Primavera. Wyścig zakończył się zwycięstwem Portugalczyka Rui Costa (Movistar), drugi był Pablo Urtasun (Euskaltel – Euskadi), a trzeci Contador.

Wyniki (TOP 10):

1 FARIA DA COSTA Rui Alberto Movistar Team

2 URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi

3 CONTADOR VELASCO Alberto Team Saxo-Tinkoff

4 INTXAUSTI Benat Movistar Team

5 HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team

6 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff

7 PRADES Eduard OFM-Valongo

8 EL FARES Julien Sojasun

9 CALDERON Edson 4-72 Colombia

10 SHALUNOV Evgeny Lokosphinx

 

Foto: bettiniphoto.net


Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments